Audiolab M-DAC Nano

SKU
5025941188346
Hodnocení:
100%
6 490 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Velká zábava v malém balení

Společnost Audiolab je známá výrobou špičkových a oceněných DAC, kromě dalších prvotřídně vybavených zařízení představuje také řadu M-DAC převodníků. Kombinace digitálního přehrávání ve vysokém rozlišení s přenosným pohodlím představuje nejnovější přírůstek do rodiny M-DAC a prozatím je nejmenší.

Mobilní bezdrátový DAC

Série M-DAC značky Audiolab se v průběhu let rozšiřovala a vyplňovala různé úlohy. Nano pochází z řečtiny a může značit malost, drobnost, trpaslictví. DAC Nano není trpaslík, avšak přesto je nejmenším komponentem z řady díky svým rozměrům 44 x 44 x 14 mm. Je skutečně speciální a má působit jako prostředník mezi smartphonem bez sluchátek a párem do uší. Je známo, že společnost Audiolab minulý rok spustila vlastní řadu sluchátek do uší (viz M-EAR 2D v modelu HFC 440), proto má přenosný DAC skutečný smysl.

Rozšířená výbava zvyšuje potenciál

Převodník používá Bluetooth, verze 4.2 s podporou aptX a AAC pro příjem signálu z telefonu. Nejedná se o nejnáročnější implementaci, ale protože jde o přenosný hudební přehrávač, podporuje podobný formát Shanling M0 (HFC 439) podobné velikosti, i bezdrátový kodek LDAC společnosti Sony. Stisknutím malého tlačítka „f“ lze aktivovat rozšířený režim, který využívá 32- bit / 384 kHz a vlastní filtrování. Výdrž baterie je 8 hodin, v rozšířeném režimu klesne na 6 hodin. Ovládání hlasitosti na 64 pozicích je skvělé, srovnává-li se s většinou ekvivalentů smartphonů. Navíc se zdvojnásobuje jako ovládání přehrávání a pauzy.

Konstrukční design

M-DAC Nano je možné přirovnat k malé krabičce zápalek, jde tedy o skvělý a jednoduchý způsob, jak transformovat kvalitu zvuku sluchátek pro využití například na cestách. Bezdrátově se připojuje k telefonům se systémem Android, telefonům iPhone, tabletům a dalším, a to prostřednictvím rozhraní Bluetooth. Tím se odpojí sluchátka posluchače od přehrávacího zařízení, což je mnohem pohodlnější pro mobilní použití, než zesilovače DAC a sluchátka, vyžadující připojení kabelů. Nano s vestavěnou baterií umožňuje Qi bezdrátové nabíjení.

Přednosti a výhody

Proměňte svá oblíbená kabelová sluchátka nebo sluchátka na Bluetooth tak, aby byla ideální pro audio poslech na cestách. Technologie digitálního převzorkování, konverze z digitálního na analogový Hi-res a výkonná zesílení dopřávají uživatelům lepší kvalitu zvuku ve srovnání s připojením sluchátek přímo k telefonům, tabletům, notebookům. Příjem Bluetooth s podporou audio kodeků aptX, aptX Low Latency a AAC značí, že postačí jen spárovat a vše je hotovo. Moderní firemní zvukové technologie poskytují vynikající kvalitu zvuku ve srovnání se sluchátky s integrovaným Bluetooth. Jde o skvělý způsob použití telefonů s kabelem s iPhone bez výstupu pro sluchátka, odpojený od iPhonu a bez potřeby bleskového adaptéru. Nano lze také použít k přidání vysoce kvalitního příjmu Bluetooth do domácího zvukového systému a to jednoduchým připojením 3,5 mm sluchátkového výstupu na 3,5mm „aux“ vstup nebo RCA-phono vstupy. Kabel však není součástí dodávky.

Technická specifika

Model Nano váží pouhých 28 g. Až 8- hodinovému provozu odpovídají jen dvě hodiny nabíjení. Impedance činí 8 – 300 Ohm. Výrobce uvádí výstupní výkon v hodnotě 30 mW na kanál / 320 (1 V RMS výstup), 7.SmW na kanál / 3000 (výstup 1 SV RMS). Model M-DAC Nano svým designem, funkčností i výkonem odpovídá i požadavkům náročnější audiofilské klientely.

Video ukázka:

Výrobce Audiolab
Typ převádění Digitální → Analogový
Analogový vstup RCA (Phono)
Analogový výstup Jack (3,5 mm)
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
Lokální streamování Bluetooth
Nadstandardní BT kodek AAC, aptX®, aptX® Low Latency
Barva Černá
Šířka (mm) 44
Výška (mm) 44
Hloubka (mm) 14
Hmotnost (kg) 0,028
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)