DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

DALI Opticon 6 Mk2 - Takákový dub

SKU
OPTICON6MK2TOBACCO
51 990 Kč
Produkt bude k dispozici od: 30.06.2021
Cena za pár

Obdiv a láska k hudbě

Danish Audiophile Loudspeaker Industries je dánská společnost, která od roku 1983 vyvíjí a vyrábí kvalitní reproduktory podle své vize. Cílem a filozofií značky je ztělesnit perfektní zvuk, vzhled a dojem, působící přes reproduktory. DALI je také držitelem mnoha ocenění EISA a What Hi-Fi?.

Opticon

Úchvatný zvuk, který dokáže stoupat i uklidňovat, je srdcem série DALI Opticon. Díky čistotě obrazu při jakékoli hlasitosti, bohatým detailům a rozsáhlé zvukové scéně je poslech takový, jaký ho očekává široká uživatelská veřejnost. Modely jsou vybaveny velice přesnými moduly wooferu a výškového reproduktoru, navíc i firemním patentovaným pólovým nástavcem SMC. Řada Opticon MK2 zahrnuje šest komplexních modelů, které jsou plně vyráběny v továrně DALI v Dánsku. Opticon 6 Mk2 je jedním z nich.

Elegantní sloupky

Výškou, robustností i vizáží je tato soustava reproduktorů zcela dostačující k plnohodnotnému ozvučení interiéru. Úzký a estetický podlahový sloupek Opticon 6 MK2 je optimální základnou pro renomovanou hybridní měkkou kopuli DALI a výškový reproduktor s páskou DALI, který zajišťuje vysoké frekvence. Nízké frekvence a středy jsou řešeny dvojitou velkou membránou z dřevěných vláken, magnetem pro basy a středy typu SMC. Výsledný efekt se výrobci podařil - reproduktor s elegantním povrchem kombinuje pozoruhodný výkon basů s průzračně čistými středy a pokročilou úrovní vysokofrekvenčního rozlišení. Krásná povrchová úprava v saténově bílé, saténově černé nebo v úpravě tabákového dubu může být ozvláštněna elegantní nadčasovou krycí mřížkou, která chrání technologie.

Specifika a přednosti

Celá reproduktorová soustava je stavěna a testována postupně duálně tak, aby bylo zajištěno dokonalé párování měničů. Pilířem tohoto kompletování je čtyřicet let zkušeností s reproduktory, včetně všech užitých inovativních technologií, patentovaných magnetických systémů DALI SMC a hybridních výškových reproduktorů. Nelze zapomenout ani na nevšední vášeň pro detail s jediným cílem - dosáhnout ještě lepší reprodukce zvuku. Měkký kupolovitý výškový reproduktor odvozený od řady CALLISTO zajišťuje konzistentní zvukový charakter v celém rozsahu. Většina modelů nové série zahrnuje také firemní výškový reproduktor s páskou - proslulý hybridní modul tweeteru, umožňující dosáhnout optimální jasnosti, hladkosti a bohatosti detailů. K přednostem patří nové membrány z dřevěných vláken na basových reproduktorech na bázi SMC a přepracované výhybky s vylepšenými komponenty s nízkým zkreslením. Inovativní bass-reflexy Dual Flare snižují turbulence portů a zajišťují tak optimální basový výkon.

Renomovaný vstup na audio scénu

Tento estetický podlahový elegán představuje napříč svou vizáží i vnitřní sekcí jednu novinku za druhou. Kromě hybridního tweeteru výrobce sází na špičkovou výrobu komponentů, vyvinutých a vyrobených v dánské továrně. Firma vlastní zařízení na zpracování dřeva a zvládá vše od řezání panelů rozvaděče MDF až po aplikaci povrchových úprav. Samozřejmostí je ruční montáž, testování a schválení kvality u každého reproduktoru, kompletace a kontrola na vlastních montážních linkách. Nově zavedená technika Dual Flare přináší design portů do sféry aerodynamiky tak, aby byly minimalizovány turbulence. Dual Flare umožňuje, aby reflexní porty zařízení zůstaly laminární a efektivně pracovaly na posílení nízkofrekvenčního výkonu na výrazně vyšší úroveň hlasitosti. Technologie SMC, používaná v systému magnetických motorů, má vysokou magnetickou permeabilitu a nízkou elektrickou vodivost. Tak dochází ke zlepšení linearity toku a snížení magnetické hystereze. Konečným výsledkem je výrazné snížení elektroakustického zkreslení.
Výrobce DALI
Počet pásem 2,5
Měniče 2 x 6,5” středobasový, 1 x 29 mm výškový hybridní s hedvábní kalotou + 1 x 17x45 mm páskový
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 49
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 800 / 2,200 / 14,000
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 88
Maximální výkon - SPL (dB) 110
Barva Dřevo
Šířka (mm) 195
Výška (mm) 1001
Hloubka (mm) 330
Hmotnost (kg) 19,3
Datum dostupnosti produktu 30. 6. 2021
Vaše hodnocení