DENON AH-D5200

SKU
AHD5200
-3%
Hodnocení:
100%
Akční cena 14 990 Kč Běžná cena 15 490 Kč
Skladem

Svět sluchátek

  • Zvuk s vysokým rozlišením
  • 50 mm měniče s technologií FreeEdge
  • Mušle z pravého zebrano dřeva
  • Ergonomické pohodlý
  • Premiové zpracování
  • Odolné materiály


Sekce prémiových sluchátek se za poslední dekádu utěšeně rozrůstá. Není mnoho výrobců či značek, jenž chrlí sluchátka v kategorii deset až sto tisíc s rozdílem, že si každý uživatel najde ta svá. Jedním z nich je však japonský Denon - drží se relativně „při zemi“ a přitom již tradičně nabízí poměrně širokou škálu audiofilských sluchátek s high-endovými ambicemi.

 

Dobře „udělaná“ elegance

Pro zájemce o sluchátka přes uši lze začít s modelem Denon AH-D5200. Jedná se o elegantní, klasická a dobře udělaná sluchátka s prvotřídní výbavou a skvělými parametry.

Konstrukční design a ergonomie

Okrouhlé mušle ze dřeva zebrano jsou dány plochou boční stěnou s decentním firemním logem. Spolu se zemitým barevným laděním působí až poněkud konzervativně. Od masivních a pěkně polstrovaných náušníků dělí tento dřevěný kus hliníkový pásek, na něm drží vidlice, pokračující do týlního mostu. Uchycení s otáčením ve dvou osách mušli umožňuje na hlavně pohodlné a poddajné usazení. Náušníky i hlavový most jsou potaženy měkkou kůží a vyplněny paměťovou pěnou. Jejich velká plocha dobře izoluje a zajišťuje velký komfort nošení i při delším poslouchání. Pevnost týlního mostu udává bytelná kovová konstrukce. Díky tomu váží sluchátka 385 g, navíc je lze nastavit i pro hodně velkou hlavu, což dnes nebývá zcela častým jevem. Konečně jde o vizuálně přitažlivá sluchátka, navržená pro dlouhodobé používání, s ergonomickým designem pro pohodlné nošení.

Zkušenosti jsou nepřenosné

Tento prémiový model využívá více než 50 let zkušeností z výroby a designu sluchátek. Je osazen 50 mm měniči FreeEdge, jenž minimalizují zkreslení v membráně a poskytují velmi detailní a přesný zvuk. Originální zebranové mušle nabízejí elegantní styl a výrazně snižují nežádoucí rezonanci. Balení obsahuje odpojitelný 3,5 mm kabel i adaptér pro připojení k 6,3 mm konektoru. Díky tomu lze používat sluchátka AH-D5200 jak s přenosným hudebním přehrávačem, tak i domácím Hi-Fi systémem.

Technologie a vybavení

Výrobce využívá unikátní technologie měničů a vysoce odolných kvalitních materiálů, ale také prémiového zpracování, což vede k výjimečnému pohodlí. Hi-Res Audio technologie patří k nejlepším – poslech je skutečně špičkový. Signál do sluchátek je pak přiváděn do každé mušle zvlášť a to slušně zpracovaným opleteným kabelem, který zaručují dostatečnou životnost. Měniče zajišťují frekvenční rozsah od 5 do 40 000 Hz a sluchátka mají díky tomu velmi přátelskou impedanci 24 Ohm. Kompletní sluchátka se včetně měničů vyrábějí v Japonsku a jejich konstrukce je zaměřená na potlačení rezonancí širokopásmové membrány, tedy i tím čistší a jasnější reprodukci (s využitím pryskyřice a dalších měkkých materiálů).

Když naslouchání je zážitek

Při podrobnějším naslouchání lze vypozorovat, že Denon si dal záležet hlavně na naladění basů. S jemně sametovým dotekem jde velmi hluboko, je působivě důstojný a přitom zůstává kulatý, až vřelý. Tahle sluchátka dají ochutnat opravdu velkou porci skutečnosti, co se týká dřevěné „příchuti“ nástrojů či jejich robustnosti. Bručivé smyčce a jejich pohlazení strun provází příjemná hladkost, rozličnost a bohatost. To, co umí AH-D5200, se těžko popisuje, avšak jde o zvuk slušně a s jistotou vyladěný, ve kterém nechybí proměnlivost a tvárnost basů. Prémiová sluchátka Denon krásně hrají a také se dobře ukládají do slušivého pouzdra. Jsou skutečným skvostem, pokračují v 50- leté tradici vynikající kvality sluchátek Denon.


Ukázka: 

Výrobce Denon
Typ sluchátek Na uši
Konstrukce Uzavřené
Měniče Dynamické
Průměr měniče (mm) 50
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Impedance (Ω) 24
Aktivní potlačení hluku (ANC)
Mikrofon
Konektor Jack (3,5 mm), Jack (6,35 mm)
Odnímatelnost kabelu
Délka kabelu (m) 3
Barva Hnědá
Hmotnost (g) 385
Příslušenství Pouzdro v balení
Vaše hodnocení