DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELAC FS 509 VX-JET - Ořech

SKU
CZ EL30502
358 000 Kč
Do 5 dnů

Referenční sloupové reproduktory ELAC

  • Nejnovější tweeter JET 5
  • Krystalová membrána basových a středových měničů
  • HD Hroty strojově obráběny z jednoho kusu mosazi
  • Vysoce kvalitní zlacené terminály umožňující Bi-Wiring/Bi-Amping
  • Konstrukce kolem kuželů měničů z litého hliníku zabrání vibracím
  • Mřížky s magnetickým uchycením
  • Cena za pár

Pro zážitek z poslechu

Značka ELAC produkuje nemalý počet sérií reproduktorových soustav. Středně vysoký 3,5- pásmový model FS 507 VX-JET je nejmenším zástupcem řady. Kombinuje inovace a eleganci většího modelu s kompaktnější soustavou reproduktorů. Díky systému VX-JET vše funguje bez ohledu na to, kde budou elegantní sloupy umístěny. Propojením všech sekcí od nejhlubších sfér až po hudební vrcholy vzniká neopakovatelný a úchvatný poslechový zážitek.

Série 500

Soustava reproduktorů se řadí k dalším dvěma projektům řady 500, kam patří sloupy s označením 507, 509 a centrální reproduktorová soustava. Tento model s označením FS 509 VW-JET je vyšším zástupcem sloupů, kterou specifikuje řada vynikajících schopností a funkcí, počínaje přesným zobrazením monitoru v blízkosti pole po stereofonní plnohodnotný zvuk.

Konstrukční schéma soustav

Základním komponentem je rigidní deska, osazená čtveřicí robustních hrotů s ozvučnicí, jejíž oporou jsou stabilní kovové pylony. Ozvučnice disponuje bass-reflexem, jehož výdech se díky odrazům od základové desky šíří rovnoměrně všemi směry. Na přední straně kabinetu jsou celkem čtyři měniče - dva basové, středo-basový a jeden koncentrický středo-výškový typu VX-JET. Na zadní straně se nacházejí na kovové destičce dva páry reproduktorových terminálů (lze využít možnost bi-amping). V horní části je rotační ovladač, jehož otáčením je možno nastavit vlastnosti koncentrického měniče (jak daleko od reproduktorových soustav lze hudební obraz zaostřit). Příslušenstvím je magnetická kovová krycí mřížka a bi-wiring set.

Vnitřní sekce reproduktorové soustavy

Vnitřní část je rozdělena a vyztužena příčkami, proto každý z reproduktorů tak má svůj prostor. Reproduktorové soustavy jsou výjimečné jednak vzhledem měničů, jednak i rozměrově -  1373 x 320 x 466 mm a hmotností, která dosahuje plných 57,2 kg. Exkluzívní provedení povrchu nabízí varianty – černá s vysokým leskem, bílá nebo ořechová dýha lakovaná.  Zaoblené rohy a jednotlivé konstrukční detaily jsou precizní, luxusní, vše plně odpovídá dané cenové relaci této špičkové audio soustavy.

Funkčnost a výkon

Perfektní funkčnost zajišťuje páskový tweeter typu JET o průměru 50 mm. Součástí systému je dvojice identických wooferů o průměru membrány 220 mm a 180 mm kuželovitý měnič. Charakteristická citlivost je 89 dB / 2,83 V / m, nominální impedance má 4 Ohm s přiznaným propadem na 3,1 Ohm / 75 Hz. Celkový frekvenční rozsah 24 - 50 000 Hz je samozřejmostí, dělící kmitočet činí 120 / 600 / 2800 Hz. Doporučený výkon zesilovače je 80 – 600 W, nominální výkon je 280 W, špičkový dosahuje až 350 W.

Materiálové precedenty a specifika

Všechny reproduktory jsou situovány v hliníkových koších. Basové měniče jsou typické originálním firemním patentem ELAC - krystalovou membránou, což je hliníkový sendvič, spojený s papírovým základem speciálním lepícím postupem. Tvar krystalu způsobuje prolis v hliníkové fólii, který je vytvořen záměrně pro zpevnění membrány. Woofery disponují dvojitým nesymetrickým zavěšením. Středo-výškový VX-JET modul je konstruován obvyklou cestou, předností je možnost seřídit jeho zaostření.

Hodnocení soustavy očima uživatelů

Uživatelsky kladně přijata je především možnost přizpůsobit zaostření scény kontextu místnosti, vedle ní si dobře vede i bohatý zvuk, obrovská energie a vysoce přirozená dynamičnost. Vizuální prioritou je hladký a zároveň i jemný charakter sloupů, komplexní váha zvuku je působivá stejně jako jeho objem a sytost.

Výrobce ELAC
Počet pásem 4
Měniče Výškový: 1x JET 5
Středový: 1x 180 mm Ø (AS-XR), LLD 1x 50/105 mm AS-XR kruhový radiator
Basový: 2x 220 mm Ø (AS-XR)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 24
Frekvenční odezva do (Hz) 50000
Dělící frekvence (Hz) 120 / 600 / 2800
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 89
Minimální vstupní výkon (W) 80
Nominální vstupní výkon (W) 280
Maximální vstupní výkon (W) 350
Barva Ořech
Šířka (mm) 320
Výška (mm) 1373
Hloubka (mm) 466
Hmotnost (kg) 57,2
Příslušenství Magnetická mřížka, bi-wiring set
Vaše hodnocení