HiFiMAN Ananda

SKU
6925624201531
Hodnocení:
100%
Akční cena 17 490 Kč Běžná cena 19 990 Kč
Skladem
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Magnetoplanární sluchátka

  • Ultra tenká membrána
  • Vysoká citlivost
  • Asymetrické 
  • Jedinečná kvalita přenosných sluchátek
  • Velmi komfortní
  • Odolná kovová konstrukce

Otevřete zvuku dveře

Kdo chce být in, musí jít s dobou a sledovat vývoj, včetně oblasti elektrotechnické. Právě v této sekci jde pokrok kupředu jaksi rychleji, než kdekoli jinde. A kdo si chce užívat kvalitní poslech, bude potřebovat i kvalitní sluchátka. Což takový magnetoplanární model značky HiFiMAN?

Co je právě v kurzu

Každému podle libosti. Otevřená magnetoplanární sluchátka Ananda přicházejí jako náhrada úspěšného a oblíbeného modelu Edition X. Změnou a vylepšením jsou nové měniče s tenčí membránou, díky tomu i s bleskově rychlou dynamickou odezvou a lepším zvukem. Inovativním procesem prošlo také zavěšení mušlí a seřízení hlavového mostu. Asymetrické mušle jsou tak maximálně přizpůsobeny tvaru lidského ucha. Dále disponují novými krycími ochrannými mřížkami, které omezují odrazy zvuku a přispívají tak k jeho co možná největší čistotě.

Ananda a jejich vlastnosti

Tato luxusní sluchátka jsou extrémně citlivá a mají nízkou impedanci, jsou tedy určena spíše pro použití s přenosnými hudebními přehrávači, ale i s téměř jakýmkoli chytrým telefonem. Kabel je odpojitelný, k jeho připojení slouží robustní 3,5 mm a 6,3 mm konektory typu Jack (do každé mušle). V balení jsou hned dva kabely. Jejich izolace předchází ostrému ohýbání vodičů, zamotávání kabelu i nepříjemným zvukům, které někdy pohybující se kabely vytvářejí. Tento typ je tichý a zůstává za každých podmínek rozmotaný, díky speciálnímu povrchu.

Měniče Supernano

Tato poměrně mladá značka s názvem HIFIMAN představuje nový domácí otevřený model, jehož srdcem výrobce určil nové magnetoplanární měniče „Supernano“. Je známo, že tloušťka membrány se pohybuje v rozmezí 1 - 2 mikrony a je tudíž o 80 % tenčí, než u jejich předchůdců. Model Ananda proto už neudivuje pouze neutralitou, zvukovou uvěřitelností a hmotným basovým základem, ale především výjimečně vysokou citlivostí a schopností zachytit nejjemnější detaily v jakékoli nahrávce.

Technická specifika

Kromě příznačné asymetrie u náušníků je třeba zdůraznit jejich hlavní smysl – při dlouhodobém poslechu se starají o patřičný komfort právě oválné náušníky, ideálně kopírující tvar uší. Z vnitřní strany jsou navíc potaženy látkou, aby zůstaly příjemně prodyšné a nehromadilo se v nich teplo. Otevřená konstrukce, kov, umělá kůže a textil jako materiály, jsou základními aspekty těchto nových around-ear, circumaurálních sluchátek (kolem uší). Frekvenční rozsah udává 8 – 55 000 Hz se zvukovou citlivostí 103 dB na 1 kHz. Impedanční hodnota je 25 Ohm. Sluchátka váží 399 g.

Sympatická sluchátka

Mezi uživateli, kteří tato sluchátka nejenom vyzkoušeli, ale dokonce si je už pořídili, je hodně spokojených audiofilů, kteří tato „boží“ sluchátka doporučují. Pochvalu může dostat i od kritičtější vrstvy uživatelů skvělý zvukový přednes nebo vyvážené balance, ve kterých nic nechybí, ani nepřečnívá. V dostupné cenové kategorii jsou ideální alternativou vysoce kvalitního poslechu. Výrobce se již řadu let snaží pokořit vrcholy dokonalého zvuku a zařadit se tak mezi renomované značky. HIFIMAN Electronics, jehož zakladatelem je Dr. Fang Bian, původně svůj sortiment vyráběl pod značkou Head-Direct, v současné době je však znám pouze jako HIFIMAN. Hlavní sídlo společnosti se nachází ve městě Tianjin, v Číně. Mezi nejoblíbenější produkty patří HE-400 (otevřená zadní sluchátka) a RE-400 (IEM In Ear Monitor). Oba dva výrobky jsou kriticky uznány za zvukově vysoce kvalitní.

Výrobce HiFiMAN
Typ sluchátek Kolem uší
Měniče Magnetoplanární
Frekvenční odezva od (Hz) 8
Frekvenční odezva do (Hz) 55000
Impedance (Ω) 25
Citlivost (dB) 103
Konektor Jack (3,5 mm), Jack (6,35 mm)
Barva Černá
Hmotnost (g) 399
Příslušenství 1 x 1.5 m sluchátkový kabel 3.5 mm – 3.5 mm; 1 x adaptér 3.5 mm – 6.35 mm