AKCE

HiFiMAN Sundara

SKU
BxJy1
Hodnocení:
100%
Akční cena 7 239 Kč Běžná cena 8 990 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Porovnání Sennheiser HD650 vs Hifiman Sundara:Magnetoplanární sluchátka

  • Nová membrána o 80% uzší než HE400 série
  • Široký frekveční rozsah
  • Rychlost a detailnost reprodukce
  • Velmi komfortní
  • Odolná kovová konstrukce

Náhled do světa sluchátek

Sluchátka se mění každým dnem. Ta, která byla loni na špici, již vystřídala ve vedoucí roli zbrusu nová, jistě i pro tuto dobu výjimečná. Sundara jsou jedna z těch, která poskytují dost muziky za dostupnou cenu. A to není rozhodně všechno.

Co dokáže design

Aby sluchátka netrpěla po stránce vzhledové ani stavební, musí se toho ujmout zkušený výrobce. Výrobní společnost HIFIMAN to umí vzít z té správné stránky – sluchátka Sundara jsou totiž sice  jednoduchá, robustní, navíc působí čistě, decentně a elegantně.

Konstrukční charakteristika

Sluchátkový model je dán absolutně jednoduchými hliníkovými kroužky bez textury, hrubou kovovou mřížkou, která je podložená látkou, užitím jednoduché kovové vidlice pro zavěšení mušlí a kovovým mostem s částečně plastovým obložením. Sluchátka drží pevně pohromadě, působí sebejistě. Povedeným komponentem je zcela jistě odpojitelný kabel. Ke sluchátkům se připojuje dvojicí standardních konektorů Jack 3.5 mm, je praktický a na první pohled solidní, jako celý kabel. Nekroutí se, splývá, silný je tak akorát a k tomu příjemný na dotek.

Zajímavosti a specifika

Komfortnost je jednou z cenných vlastností sluchátek, stejně jako i nízká hmotnost a geometrie modelu. Sluchátka bez kabelu váží 372 g. Příjemný textilní povrch náušníků uživatele těší a nejenom z těchto důvodů jsou magnetoplanární sluchátka jejich vítaným a oblíbeným společníkem. Nově vyvinutá membrána je o 80% tenčí, než u řady HE-400, což se příznivě projevuje na výrazně širší frekvenční odezvě (6 – 75 000 Hz), vyšší dynamice a živějším i detailnějším zvukovém podání. Nově konstruovaný hlavový most lépe rozkládá hmotnost sluchátek a umožňuje tak pohodlný dlouhodobý poslech. Sluchátka je možné díky nízké impedanci (37 Ohm) a vysoké citlivosti (94 dB) používat i s přenosnými zařízeními. Provedení je v černé barvě, stará klasika nikdy neomrzí.

Co znamená praktičnost

Výrobce i recenzenti se shodnou – zpravidla jde o snadnost manipulace se sluchátky, tomu by měl a v tomto případě i skutečně napomáhá samotný kabel. K tomu, aby byla sluchátka praktická, dále přispívá jejich efektivita neboli náročnost. Výrobce také deklaruje kompatibilitu s přenosnými zdroji, ale to neznamená, že ze sluchátek nelze dostat s dobrým stolním zesilovačem mnohem víc. Pro maximum zábavy je vhodné volit stolní zesilovač.

Jak si vede zvuk

Kdo má rád audio představení, je na správné adrese. Model Sundara mu bude pravděpodobně dobře sedět na uších - jeho design je ušit na míru, bez velkého vzrušení. Sluchátka svým zvukem mohou sedět všem, kteří hledají především neutrálně laděný otevřený model s příjemně čistou tonalitou a spisovně prokresleným, plným středovým pásmem. Nerozpálí však pravděpodobně ty, kteří vyžadují plné a hutné basy, jelikož právě v pásmu nízkých frekvencí našlapuje Sundara trochu zlehka. Celkový projev je spíše světlejší, respektive vhodně neutrální.

HiFiMAN Electronics

Pod tímto názvem povolaní znají špičkového návrháře a výrobce spotřební elektroniky, převážně sluchátek, zesilovačů a přenosných audio přehrávačů. Firemní produkty byly původně vyráběny pod značkou Head-Direct, nyní jsou však známy pouze jako HIFIMAN. Mezi nejoblíbenější produkty patří HE-400 (otevřená zadní sluchátka) a RE-400 (IEM In Ear Monitor). Oba dva výrobky jsou kritiky uznány za zvukově kvalitní. Zakladatelem společnosti je Dr. Fang Bian a hlavní sídlo firmy je v čínském Tianjin.

Výrobce HiFiMAN
Typ sluchátek Kolem uší
Měniče Magnetoplanární
Frekvenční odezva od (Hz) 6
Frekvenční odezva do (Hz) 75000
Impedance (Ω) 37
Citlivost (dB) 94
Konektor Jack (3,5 mm)
Barva Černá
Hmotnost (g) 372
Příslušenství 1,5m kabel (3,5mm jack)
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)