iFi NEO iDSD

SKU
5060738783434
Hodnocení:
100%
20 774 Kč
Skladem
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Investujte do dokonalosti

Mladá značka jede na nové vlně digitálního zvuku. Kdo miluje hudbu, hry, nemá co řešit. Puristický design, modifikované návrhy, pokročilé technologie a dokonalý zvuk – není třeba o všem jen snít. Značka iFi plní tajné sny všem náročným zájemcům o skvělou elektroniku a pokryje jakýkoli seznam přání a potřeb audiofila.

Flexibilita mu sluší

Všestranný stolní symetrický DA převodník s podporou MQA a sluchátkovým zesilovačem je na světě a má štítek novosti. NEO iDSD beze zbytku pokrývá různé možnosti jeho zapojení do stávajícího systému. Je třeba použít ho jako DAC, připojený do integrovaného zesilovače nebo předzesilovače? Není problém. Může zároveň posloužit jako DAC a předzesilovač (variabilní výstup), připojený k aktivním reproduktorům nebo ke koncovým zesilovačům. Audiofily se sluchátky potěší, že je k dispozici sluchátková sekce pro vytvoření úžasného „head-fi“ systému. Také hry dostanou najednou jiný rozměr – stačí jen připojit k PS5 nebo Xbox série X.

Co skrývá uvnitř

Hlavním v DA převodníku je čip Burr-Brown s novým 16- jádrovým XMOS mikrokontrolérem, jenž zpracovává data z USB a S/PDIF digitálních vstupů. Uživatele čeká dvakrát vyšší rychlost hodin a čtyřikrát větší paměť. Včetně eliminace jitteru a iFi GMT femto hodin je prostě neodolatelný. Jako bonus výrobce přidává inteligentní paměťový buffer a iFi GTO filter jako standard. Tento DAC je jednoduše perfektní.

Nabídka technologií

Model NEO je vybaven úplným dekódováním MQA, které zajišťuje tu nejvyšší možnou kvalitu zvuku. Nechybí nastavení MQA pro Tidal, Roon a Audirvanu. S MQA přes S/PDIF lze přehrát libovolná CD z domácí sbírky. Technologie Bluetooth 5.0 disponuje integrovaným procesorem QCC5100 od společnosti Qualcomm. Kompatibilní jsou všechny současné zvukové formáty Bluetooth s vysokým rozlišením - aptx, aptX HD, aptX Adaptive, aptX LL, LDAC, HWA / LHDC, AAC a SBC. Platí, že NEO iDSD si zapamatuje až 7 zařízení a má působivý dosah u Bluetooth 5.0.

Design čistě symetrický

Zařízení NEO iDSD je přísného, puristického vzezření - bez DSP, bez výběru digitálního filtru a beze změny analogového přehrávání. Výrobce propagoval návrh na bázi vyváženého designu obvodu s názvem „PureWave“. Při sestavování je plně využito audiofilních komponentů, úroveň šumu je extrémně nízká a zkreslení minimální – odsud vychází pojem zvuková čistota.

Specifika a upřesnění

Návrh tomuto zařízení přičlenil kontinuální výstupní výkon přes 1000 mW do 32 Ohm, jenž se nabízí prostřednictvím symetrického konektoru pro sluchátka. Není tajemstvím, že se tento model skládá z velmi kvalitních, prověřených komponentů. NEO iDSD disponuje jenom špičkovými audio komponenty, čímž je podtržen prvotřídní design v dokonalé symetrii. Také OLED displej SilentLine vykazuje fakt, že nezanese elektrický šum, který by rušil zvukový signál, dokonce se sám vypíná, je-li nepoužíván. Značka iFi sází na kvalitní komponenty, protože tak představují větší jas a texturu, včetně poutavějšího přednesu. Tak je slyšet mnohem víc hudby. Podpora zvuku ve vysokém rozlišení je ultra moderní s přehráváním True Native. Zpracovává data PCM na 32- bit / 768kHz, DSD až DSD512 a jedno a dvourychlostní DXD. Na digitálním trhu jsou aplikovány rozsáhlé technologie omezení chvění, včetně firemních GMT (Global Master Timing) femto-přesných hodin a inteligentní vyrovnávací paměti. Což značí úplné a okamžité systematické digitální řešení, které chvění vyřeší jednou provždy.

Vlastnosti:

  • High-resolution USB, S/PDIF a Bluetooth DA převodník až do DSD512, PCM768, DXD768,
  • MQA384kHz a Bluetooth 96kHz.
  • Vestavěný dekodér MQA.
  • Plně symetrická konstrukce.
Výrobce iFi
Typ převádění Digitální → Analogový
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-B
Analogový vstup RCA, XLR (Phono)
Odstup signál / šum (dB) SNR -112dB; DNR >116dB
THD+N (%) <0.0015
PCM - vzorkování (kHz) až 768
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD až DSD512 (22,6 MHz)
Lokální streamování Bluetooth
Nadstandardní BT kodek aptX®, aptX® HD
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 214
Výška (mm) 41
Hloubka (mm) 146
Hmotnost (kg) 0,97