iFi ZEN Air DAC

SKU
5060738786749
Hodnocení:
100%
2 690 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení
Dostaňte z vašeho zařízení vysoce výkonný zvuk teď hned, díky ZEN Air ho může mít každý, kdo hledá kvalitu.


Svěží vítr z Británie

Populární britský výrobce zesilovačů se netají svými moderními návrhy. Řada ZEN si vysloužila zájem společnosti zcela oprávněně - nové ZEN Air DAC a ZEN Air Blue jsou skvělým začátkem i pokračováním výjimečného zvuku. Ve svých pokročilých inovacích výrobce zjednodušuje obvody a odstraňuje některé funkce, přičemž zachovává základní prvky, aby umožnil dostupnost co nejširším uživatelským vrstvám v přijatelné cenové rovině.


Bratři jak se patří

Model ZEN Air DAC má se svými příbuznými ZEN Air Blue, ZEN Air CAN a ZEN Air Phono hodně společného. Všichni „bratři“ mají stejnou velikost a charakteristický tvar, ideální pro stolní počítače. Místo krytu z extrudovaného hliníku, který je pro celou řadu ZEN typický, má ZEN Air pouzdro ze syntetického polymeru s texturovaným povrchem v různých odstínech šedé. Nejde jen tak o ledasjaký ABS plast, nýbrž o vysoce kvalitní termoplastický polymer s přísadami, jehož cílem je menší křehkost a lepší tlumení případných nárazů.


Zvukový nadstandard

Zjednodušena byla zejména topologie plně symetrických obvodů, chybí také některé z upgradů provedených v nejnovějších verzích V2 ZEN DAC a ZEN Blue. Avšak zachováním řady základních funkcí a zajištěním diskrétních součástek se výkon nápadně přibližuje hlavním modelům ZEN. ZEN Air DAC je důsledkem nového plánu, díky němuž nabízí zvukovou, která konkuruje původnímu ZEN DAC. Totožným znakem obou je ale přítomnost vysoce kvalitního sluchátkového zesilovače, který má schopnost ovládat všechny druhy sluchátek. Může být také použit jako DAC/předzesilovač pro napájení zesilovače a reproduktorů, případně dvojice aktivních reproduktorů prostřednictvím stereo RCA výstupů. Připojením k počítačům PC, Mac, chytrým zařízením dokáže přes USB zlepšit kvalitu zvuku digitálních zdrojů na vyšší úroveň.


Z technického slovníčku

Základní technologie DAC využívá čip Burr-Brown DAC a architekturu True Native v kombinaci s vlastní technologií, zakázkovým firmwarem XMOS a digitálním filtrováním. Hi-Res PCM je podporováno na 32-bit/384 kHz, spolu s DXD a DSD64, 128 a 256. Podporu má MQA a přepínatelný zisk, který iFi označuje jako PowerMatch. XBass+ je další uživatelsky volitelná funkce, jakási forma „zesílení basů“, vylepšující nízké frekvence - užitečné pro sluchátka a sluchátka s otevřenými zády, která mohou postrádat hluboké basy. Funguje výhradně v analogové doméně, lze jej zapnout nebo vypnout pomocí jiného tlačítka na předním panelu. Nemá 4,4mm vyvážené výstupy ZEN DAC, ale zachovává 6,3 mm sluchátkový výstup vpředu a asynchronní USB vstup typu B vzadu vedle pozlacených stereo RCA výstupů s variabilním ovládáním úrovně.


Pro absolutní komfort

Pulse Code Modulation – PCM - je formát souboru používaný v CD, DVD, Blu-ray a dalších digitálních audio aplikacích. Direct Stream Digital – DSD - je velmi kvalitní zvukový formát s lepší kvalitou, než u CD. Čím vyšší vzorkovací frekvence, tím lepší záznam – DSD64, 128, 256, 512 a 1024. MQA – Master Quality Authenticated je oceňovaná audio technologie, umožňující streamování originální master nahrávky do domu, auta nebo mobilu.

 

Výrobce iFi
Typ převádění Digitální → Analogový
D/A převodník Bit-Perfect DSD & DXD DAC by Burr Brown
Digitální vstup USB-B
Analogový vstup
Analogový výstup RCA (Line), Jack (6,35 mm)
Odstup signál / šum (dB) Line: <-113dB(A) @ 0dBFS
Headphone: >113dBA (3.3V)
THD+N (%) Linková sekce: < 0.04
Sluchátková sekce: < 0.04
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD až DSD256 (11,2 MHz)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 157
Výška (mm) 35
Hloubka (mm) 117
Hmotnost (kg) 0,315
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)