Jamo S 809 - Bílá

SKU
5709009002941
Hodnocení:
100%
12 990 Kč
Skladem
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (2)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Regálové reproduktory hrají důležitou roli v každém audiosystému, stejně tak i pro domácí kino jsou nepostradatelnými. Je možné postavit je do police nebo připevnit ke stěně, avšak některé si zaslouží čestné místo na designovém stojanu, držáku. Vybírat takový reproduktorový set je ideální jedině se znalostí parametrů, funkčnosti, konstrukčních údajů. Soft dome tweeter s měkkou kalotou pro hladkost a rafinovanost výšek, woofer polyfiber pro vyváženost akustického nízkého závěru – oba dva užité měniče mají pro tento modul zásadní význam.

 

  • Připraveno pro snadnou integraci Dolby Atmos
  • Systém připojení čekající na patent (připojení Jamo S 8 ATM)
  • Elegantní, moderní design
  • WaveGuide akustická technologie
  • 25mm tweeter
  • 3x 127mm woofer
  • Cena za pár

 

Přednosti a preference

Zásadním aspektem je integrovaná technologie vlnovodu, jenž se zajímá především o vysokofrekvenční reálný a dynamický zvuk. V hledáčku specialistů je též port směřující dozadu, který dovoluje lepší nízkofrekvenční rozšíření. Kompaktní konstrukce kabinetu napomáhá flexibilitě umístění, bezešvá magnetická krycí mřížka kromě ochrany a bezpečnosti dodává elegantní ráz komplexnímu designu.

 

Velký zvuk v malé skříni

Tyto reproduktorové soustavy jsou spíše menší velikosti, ovšem přesto umožňují mimořádný výkon a univerzální umístění v prostoru, a to i v případě, stanou-li se samotným dvou-kanálovým ozvučným systémem interiéru. Jsou představiteli módního stylu a vkusu, není co vytknout. Průmysloví návrháři nepodlehli menším rozměrům korpusu zcela, speciální úpravy jsou nositeli výjimečného akustického výstupu. Plný zvuk i v malé skříni – to je opravdová proměna.

 

JAMO Studio 8

V inovativní firemní sérii nejsou tyto reproduktory jediné. Regálové reproduktorové soustavy S 803 a dvojice bratrských sloupů dovolují plánování konfigurace systému. Přepracované a modifikované modely jsou v duchu nadčasovosti konstruovány právě pro audiofily, kteří hledají specifikované úpravy, speciální prostředí, špičkový materiál a nový evropský design. Ucelenost konstrukčních postupů je skvělým počinem, který řeší také životní prostředí. Plně magnetické mřížky nepotřebují otvory ani push piny, čistý profil přední části ozvučnice kopíruje minimalistický design. Varianty barev (černá, ořechová a bílá) ožívají v esteticky hodnotných sympatických variacích na skříních a ručně aplikované dřevěné akcenty dodávají podmanivý přírodní vzhled.

 

Technickým údajům lze důvěřovat

Jednou ze základních specifikací je frekvenční odezva, která zabírá pásmo 76 – 26 000 (+/- 3 dB) s dělícím kmitočtem 2 kHz. Citlivost zvuku dosahuje 85 dB při 2,83 V / 1m. Provozní výkon udává 60 / 120 W a impedanční charakteristika je 8 Ohm. Kabinety z materiálu MDF o velikosti 285 x 156 x 163 mm jsou osazeny 25 mm tweeterem a 102 mm Polyfiber wooferem, jsou bass-reflexovým typem s portovým slotem vyvedeným dozadu.

 

Kompletní provedení, komplexní dojem

Společnost JAMO je profesionálem ve svém oboru. Díky letitým zkušenostem na poli audio techniky dokázala velké věci, týkající se komplexních proměn a inovace reproduktorového zboží. Pánové Jacobsen a Mortensen při zakládání svojí společnosti v roce 1968 jistě netušili, kam až pokrok a věda zajde v oblasti technologických postupů a procesů. Série Studio 8 pohnula postavením společnosti směrem kupředu - potěšující novinky, zdařilá vylepšení, moderní vizáž a image výrobků jsou cennou devízou na cestě za dalšími výsledky. Další nové výrobky procházejí přísným testováním, stmelují se ve specializovaných řadách a naznačují nový směr, kterým by se mohla audio vizuální technika v příštích letech ubírat. Proč si koupit reproduktorový set S 801? Není třeba žádných dilemat. Postačí dostatečné informace, trocha hudební představivosti, a výsledek je na spadnutí.

 

Jamo série 8

Výrobce Jamo
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm / Střední a nízké frekvence: 3 x 127 mm (polyvlákno)
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 37
Frekvenční odezva do (Hz) 26
Dělící frekvence (Hz) nespecifikováno
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 90
Minimální vstupní výkon (W) nespecifikováno
Nominální vstupní výkon (W) 120
Maximální vstupní výkon (W) 240
Maximální výkon - SPL (dB) nespecifikováno
Barva Bílá
Šířka (mm) 191
Výška (mm) 1042
Hloubka (mm) 252
Hmotnost (kg) nespecifikováno