Magnat MR-750

SKU
4018843495750
19 990 Kč
Do 5 dnů

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Nový hybridní přijímač s HDMI je nabitý funkcemi a ani milovníci vinylu nepřijdou zkrátka.

Cesta k ryzímu, čistému zvuku


Německý renomovaný výrobce reproduktorových soustav Magnat již tradičně dosahuje vysokého poměru výkonu k ceně. Cílem společnosti je jít cestou, na jejímž konci bude k mání čistý zvuk a kvalita. Po celá desetiletí jde firma Magnat trpělivě krok za krokem, přičemž využívá celého svého dosud získaného know-how. Za tu dobu vyvinula řadu legendárních autorádií a domácích audio přijímačů, hodných celosvětového standardu. Portfolio Magnat se akčně přizpůsobuje nejnovějším trendům a neustále posouvá hranice zvukového inovativního vývoje. Uživatelská vrstva nadšeně vítá každý nový produkt značky - systémy domácích kin, reproduktory, high-end stereo elektroniku či soundbary.

Přijímač s hybridním vybavením


Jedním ze zajímavých produktů je Magnat MR 750, který má všechno, co může audiofil od moderního receiveru očekávat. Tím nejdůležitějším je HDMI vstup s ARC a CEC. Po spuštění televizoru se totiž automaticky zapne a lze jej ovládat dálkovým ovladačem TV. K dispozici je také Bluetooth 5.0 s podporou kodeku aptX pro streamování ve vysoké kvalitě, se standardem Qualcomm aptX. Díky možnosti spárování je možné poslouchat jak playlisty z telefonu či tabletu, tak například Spotify, Tidal, Apple Music a využívat i další služby. Pro majitele gramofonu je dobrou zprávou také to, že model MR 750 je osazen velmi kvalitním předzesilovačem pro MM přenosku.

Další funkce a vybavení

Zařízení nechybí čtveřice analogových vstupů, Jack 3,5 mm na čelním panelu a dva digitální vstupy se vzorkováním 192 kHz/24-bit. Funkčnost rozšiřuje také integrovaný FM tuner s RDS a DAB+ s možností až 40-ti předvoleb pro každé pásmo. K vybavení předzesilovače výrobce pečlivě vybral a použil lampu ECC81. Zesilovač pracuje ve třídě A/B, výstupní výkon do 4 Ohm činí 70 W. Šasi tohoto zařízení je pevné a tuhé, čelní panel je vyroben z broušeného hliníku. Ovládací prvky jsou přísně symetricky umístěny, což umocňuje jeho atraktivní design. K vybavení náleží i stabilizační nohy s gumovou vložkou a dálkový ovladač, vybavený všemi potřebnými funkcemi. To, co zařízení činí zvláštním, je jeho hybridní nastavení, které využívá kombinaci elektronek a tranzistorů.

Z technického zázemí


Nový Magnat MR 750 je řešen klasickou konstrukcí se šířkou 433 mm, výškou 116 mm a hloubkou 345 mm, jako hybridní stereo receiver. Je řazen do kategorie AV receiverů a vyrábí se v klasickém černém provedení. Je variabilní, proto jej lze použít v široké řadě aplikací, včetně (stereo) domácího kina, díky vstupu HDMI. Výkonový zesilovač s tranzistory poskytuje maximálně 70 W na kanál, špičkový výkon potřebuje 250 W. Použitím elektronek ECC81 v předzesilovači, dvojité triody, je zajištěn jedinečný lampový zvuk, oceňovaný nejenom náročnějšími audiofily. Užitá trubice je vidět v okénku na přední straně modelu.

Přednosti receiveru MR 750

Je zřejmé, že spojuje všechny požadované zdroje v jediném zařízení a zvedá laťku ještě výše. Představuje kontaktní jednotku pro všechny druhy médií, obsahuje to nejlepší z obou světů – lampový zvuk a tranzistorový výkon. Elektronky zní fantasticky, protože generují harmonické vlny, završující zvuk. Dostatek výkonu pro náročné reprobedny zajišťují tranzistorové zesilovače. Všechny jeho přednosti jej kvalifikují jako dokonalé centrum zábavy.
Výrobce Magnat
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 70
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 100 000
Odstup signál / šum (dB) 102
THD (%) < 1.0
Podpora impedance repro. (Ω) 4
Analogový vstup XLR (Phono), Jack (3,5 mm)
Analogový výstup RCA (Rec-out), RCA (Subwoofer), Jack (6,35 mm)
Phono předzesilovač MM
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, HDMI
Digitální výstup HDMI, Koaxiální RCA, Optický
Lokální streamování Bluetooth
Nadstandardní BT kodek aptX®
Rádio DAB/DAB+, FM, RDS (FM)
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 24
HDMI - funkce ARC
Barva Černá
Šířka (mm) 433
Výška (mm) 116
Hloubka (mm) 300
Hmotnost (kg) 7,6
Spolu to funguje
19 990 Kč
+
=
22 780,00 Kč
Spolu to funguje se správným kabelem (nehodící délku odstraňte z výběru)
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)