Marantz MODEL 40n - Stříbrno-zlatá

SKU
MAMODEL40NSG
Akční cena 44 990 Kč Běžná cena 49 990 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Recenze Martina z L-EZabrousit mezi novinky může přinést i k vám domů ten nejmuzikálnější zvuk z jakéhokoliv zdroje. Zažijte zvuk značky Marantz.

Jde to ještě jednodušeji

Tento „model“ si o přízeň hudbymilovných posluchačů rovnou říká o to, aby ho slyšeli, viděli a zároveň se ho i dotknuli. Je ztělesněním kompletní nabídky analogových a digitálních vstupů, vestavěného streamingu a HDMI. Hyper Dynamic Amplifier Moduly jsou úžasnými nositeli skvělých vlastností pro zachování detailů, nuancí a podstaty hudby. Jde o novinku - řadu zesilovačů Marantz. Nový Hi-Fi zesilovač Marantz Model 40n láká svojí rozšířenou nabídkou funkcí, jež jsou stále oblíbenějšími při streamování on-line hudby. Nekompromisní postoj výrobce zaujal také k ostatní výbavě zařízení.

Pohled nazpátek

V roce 1952 Saul Marantz v New Yorku určitě netušil, že svým modernizováním hudebních zařízení o 60 let později dodá audio novinkám vlastní značkou vážnost a renomé. Stal se dominantním japonským výrobcem a k šedesátinám si nadělil přímo integrovaný systém. K inovativnímu modelu stačí jen připojit pár reprosoustav a hi-fi svět nebývalých rozměrů je na světě. MODEL 40n je na první pohled kopií typu MODEL 30, který se však liší primárně pozměněnou konektivitou a o něco nižším výkonem.

Konstrukční charakter

Čelní panel tohoto přístroje se drží nového stylu, kombinuje retro prvky s precizní čistou estetikou. Hlavní vizuální dojem utváří široký panel s vroubkovaným dekorem, včetně spínacího tlačítka a 6,3 mm sluchátkového výstupu. V druhé vrstvě se nachází menší hliníkový panel s přesně symetrickým rozložením prvků. Kolem panelu vede decentní stmívatelná linka podsvícení. Nechybějí otočné ovladače pro výběr vstupu a nastavení hlasitosti, čtyři menší ovladače jsou určeny tónovým korekcím, ovladač dedikovaný pro funkci „Source Direct“ umí ze signálové cesty vynechat právě tyto korekce. Zakulacený tvar šasi je velmi moderní a pro tohoto výrobce typický. Dominantu uprostřed tvoří dva páry robustních reproduktorových terminálů, vyrobených na zakázku přímo pro Marantz.

Konektivita

Levá strana přístroje hostí řadu konektorů – analogové mají cinchovou podobu. Vstupy tvoří tři sady linkových a jeden vstup pro gramofony, doplněný zemnícím kolíkem. Dále je přidán linkový výstup s fixní úrovní, pre-out pro subwoofer a přímý vstup do koncového stupně pro integraci se systémy domácího kina. Konektivita digitální zahrnuje konvenční optický a koaxiální vstup, ARC HDMI rozhraní pro praktické a snadné zapojení televizoru, ethernetový konektor pro streaming a také USB konektor s napájecím napětím 5V / 1A.

HEOS a další vychytávky

Samozřejmostí je integrace streamovací platformy HEOS, usnadňující přístup ke službám Spotify, Amazon Music HD nebo TIDAL, přinášející internetová rádia, hudbu z úložišť v lokální síti a možnost využití platformy AirPlay. Vestavěný modul zvládá zesílení signálu z MM přenosek, přizpůsobení platí i pro MC přenosky. Marantz Musical Phono je řešením, neboť je modulem s diskrétní konstrukcí a postupy Marantz. Desky plošných spojů jsou osázené moduly HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module), konkrétně jde o verzi HDAM-SA3. Napájení jistí dvojitě stíněný toroidní transformátor a nově navržený napájecí zdroj s odděleným vedením pro analogovou a digitální část. Zapojení je založeno na systému proudové zpětné vazby nebo symetrického rozložení signálových drah. Výkon na každém kanálu podporují dva paralelně zapojené páry tranzistorů se 70 W do 8 Ohm, 100 W do poloviční zátěže. Jde o zesilovač klasické třídy A/B. Frekvenční rozsah obvodů činí 5 – 50 000 Hz, celkové harmonické zkreslení v audio pásmu nepřekračuje 0,02% a činitel tlumení má hodnotu 100.
Výrobce Marantz
Počet kanálů 2.0
Výkon na kanál (W) 100
Frekvenční odezva od (Hz) 5
Frekvenční odezva do (Hz) 50000
Odstup signál / šum (dB) 106
THD (%) 0,02
Podpora impedance repro. (Ω) 8
Přední repro. terminály A + B (2 páry)
Analogový vstup RCA, RCA (Phono)
Analogový výstup RCA (Rec-out), RCA (Subwoofer), Jack (6,35 mm)
Phono předzesilovač MM
Typ Analogový
D/A převodník ES9016K2M
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-A, HDMI
Digitální výstup
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovací služby Internetové rádio, Deezer, Qobuz, Spotify, TIDAL, Roon, Amazon Music
Lokální streamování AirPlay 2, Bluetooth
Nadstandardní BT kodek
Multiroom aplikace HEOS
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 24
DSD až DSD128 (5,6 MHz)
Barva Silver / Gold
Šířka (mm) 443
Výška (mm) 130
Hloubka (mm) 432
Hmotnost (kg) 16,7
Spolu to funguje
Akční cena 44 990 Kč Běžná cena 49 990 Kč
+
=
49 980,00 Kč
Akční cena 44 990 Kč Běžná cena 49 990 Kč
+
Akční cena 5 390 Kč Běžná cena 5 990 Kč
=
50 380,00 Kč
Spolu to v Marantz funguje
Akční cena 44 990 Kč Běžná cena 49 990 Kč
+
Akční cena 20 490 Kč Běžná cena 20 990 Kč
+
=
68 870,00 Kč
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)