Marantz SACD 30n - Silver-Gold

SKU
SACD30N/N1SG
79 990 Kč
Do 5 dní

Špičkový CD/SACD přehrávač s integrovaným síťovým přehrávačem

  • CD/SACD přehrávač se síťovým streamovaním zvuku a režimem DAC
  • Patentovaný CD/SACD mechanismus společnosti Marantz pro vynikající čtení dat
  • HEOS® integrované síťové řešení s podporou Wi-Fi, Airplay 2 a Bluetooth
  • Přístup k široké škále služeb včetně Spotify, Amazon Music HD a Tidal
  • Streamování zvuku ve vysokém rozlišení až do FLAC HD 192 a DSD5.6.
  • Režim USB-B DAC podporující PCM až do 384kHz a DSD11.2
  • Obvody HDAM Marantz pro čistý, vysoce dynamický zvuk s nízkým šumem
  • Vysoce kvalitní sluchátkový zesilovač s nastavitelnou hlasitostí
  • Možnost ovládat dálkovým ovládáním, aplikací a předními službami hlasového ovládání (pokud jsou k dispozici)
  • Dostupný v černém, nebo stříbrnozlatém provedení

Nová vize budoucnosti

Někomu se Marantz může jevit jako obyčejná značka. V současné době však Marantz představuje svou vizi budoucnosti s integrovaným zesilovačem NextGeneration MODEL 30 a přehrávačem SACD 30n Network Audio Streamer. Hudba pod záštitou Marantz může znít vždy jenom lépe.

 

Z nové produkce

Tento pokrokový výrobce oznamuje dva produkty, které znamenají novou éru značky, integrovaný zesilovač MODEL 30 a SACD 30n Network Audio Streamer & SACD Player. Modely 30 a SACD 30n vycházejí ze zakládající mise Saula Marantze, jehož cílem bylo přiblížit posluchače co nejblíže původní nahrávce, v posledních třech letech byly odborně navrženy a přesně vyladěny. Pečlivě vyráběné v japonské Shirakawě jsou také prvními výrobky Marantz, jenž byly uvedeny na trh s novým jazykem průmyslového designu značky, oslavujícím a inovujícím podpisové designové prvky z legendárních produktů Marantz z 50., 60. a 70. let.

Marantz mise

V roce 2017 se společnost Marantz vydala na misi, jejímž cílem je přemístit své budoucí zájmy do světa špičkového zvuku. Tým modernizoval všechny aspekty značky. Byl inspirován legendárními produkty Marantz, např. originálním zesilovačem Audio Consolette, modelem 30, modelem 2250 a modelem 9. Nové modely MODEL 30 a SACD 30n přijímají prvky klasického designu Marantz, a spojují je s důsledně moderním přístupem ke konstrukci a materiálům. 

Nadčasovost, muzikálnost a vášeň

Tyto důležité rysy, které značka přinášela světu téměř 70 let, si  audio tým vzal k srdci i v současnosti. Proto se ponořil do historie jako první již při konstrukcích modelu MODEL 30 a SACD 30n. Tyto nové produkty a jejich pokračovatelé se ve zdokonalování klasického zvuku Marantz nezastavují, avšak zároveň dodávají i novou estetiku a budují kvalitu, kterou mohou současní audiofilové jen ocenit. Výsledkem je známé, přesto zcela nové ID Marantz a vzrušující zážitek z poslechu, který splňuje příslib Marantzova „nejhudebnějšího zvuku“.

Kvality přehrávače

Tento CD/SACD přehrávač s integrovaným síťovým přehrávačem obsahuje špičkový transportní mechanismus SACDM-3L, který byl vyvinut čistě pro přehrávání audio disků. Mechanika je schopna akceptovat nejen CD a SACD, ale také hudební kompilace na CD-R nebo CD-RW. Model SACD 30n je dán asynchronním vstupem USB-B, který přehrává hudební formáty až do rozlišení PCM 32-bit/384 kHz nebo DSD11,2MHz. Mimo jiné také zpracovává veškeré digitální signály pomocí jedinečné technologie Marantz Musical Mastering, v tomto případě jsou všechny převedeny do 1-bit formy a frekvence 11.2 MHz, tedy do formátu DSD. S pomocí vestavěné technologie HEOS, AirPlay 2 a díky kompatibilitě s hlasovým ovládáním ho lze využít i pro bezproblémové ovládání přehrávání. 

HEOS technologie

Technologie HEOS zajistí poslech nahrávek ve vysokém rozlišení (až po DSD 5.6) z domácího síťového úložiště nebo z nejnovějších streamovacích služeb Spotify, Tidal a dalších. Mimo to systém HEOS umožňuje multi-room ozvučení z podporovaných komponentů značek Marantz nebo Denon. SACD 30n poskytuje zvuk s překvapující čistotou, dynamikou a výjimečnou přítomností.

Technické záležitosti

Zařízení je poměrně robustní – je široké 443 mm, vysoké 130 mm, hluboké 424 mm a váží plných 13,5 kg. Pracuje ve frekvenčním rozsahu 2 – 20 000 Hz (CD), 2 – 50 000 Hz (SACD). Konektivita je dána funkcemi Roon, AirPlay 2, Bluetooth, LAN RJ45 a Wi-Fi. Odstup signálu od šumu je 112 dB (SACD). Platí podpora Amazon Music HD, Deezer, Spotify, TIDAL. Ovládání hlasem zajišťuje Amazon Alexa, Google Assistant a Siri.

 

Ukázka

Výrobce Marantz
Frekvenční odezva od (Hz) 2 (CD), 2 (SACD)
Frekvenční odezva do (Hz) 20000 (CD), 50000 (SACD)
Odstup signál / šum (dB) 112 (SACD)
THD (%) 0.000015
Podporované disky SACD, CD, CD-R, CD-RW
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-A, USB-B
Digitální výstup Koaxiální RCA, Optický
D/A převodník Marantz Musical Mastering
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
Analogový výstup RCA (Fixní), RCA (Variabilní)
Digitální vstupy (kHz / bit) 192/24
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, WMA , MP3, AAC
DSD až DSD256 (11,2 MHz)
Síťové funkce
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Multiroom aplikace HEOS
Internetové streamovací služby Internetové rádio, Deezer, Spotify, TIDAL, Roon
Lokální streamování AirPlay 2, Bluetooth, Síťové úložiště (UPnP, DLNA)
Barva Černá
Šířka (mm) 443
Výška (mm) 130
Hloubka (mm) 424
Hmotnost (kg) 13.5
Vaše hodnocení