Monitor Audio Radius One - Ořech

SKU
MON000569
Hodnocení:
100%
17 990 Kč
Do 5 dnů
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Monitor Audio Radius One

  • Pasivní soundbar
  • Tři páry reproduktorových terminálů pro levý, centrální a pravý kanál
  • C-CAM technologie - keramický měnič pokryt směsí magnesia a hliníku
  • Držák na stěnu součástí

Zajímavé zvukové řešení

Radius One je kompletací několika ovladačů, vyrobených dle technologie C-CAM, a uspořádaných ve třech sadách párových reproduktorů o průměru 100 mm a 25 mm tweeterů. Navíc má každý vlastní vyhrazenou komoru s reflexem. Inovativní ovladače plynulého profilu, které jsou i s dalšími produkty součástí série Radius, vytvářejí trojnásobný dopad levého, středního a pravého kanálu z kabinetu o 40% menší, než předcházející modely.

Z dílny renomované výrobní společnosti

Skvěle designově zpracovaná zvuková lišta naplňuje očekávání audiofilů a fanoušků hudby, včetně kvalitního zvuku. Nastavení produkce stále se vyvíjejícího portfolia produktů Monitor Audio demonstruje sílu kvalitních a vysoce výkonných reproduktorových soustav, které slouží všem aplikacím, vkusu i rozpočtu.

S poslechem souvisí i pěkná podívaná

Také na tomto audio sortimentu je ukázáno, že hudbu lze vnímat více smysly. I vizuální a haptický dojem hraje důležitou roli při výběru ideálního domácího ozvučení. Výrobce nabízí tento velmi dobře navržený soundbar ve trojím kabátě – ať už v místnosti září vysokým leskem v bílém nebo černém provedení, na atraktivitě mu nic neubírá. Přitažlivě působí i přirozená varianta v podobě pravého ořechového dřeva.

Technické vybavení

Ve vzhledném a precizně konstruovaném těle s přísnou linií je osazena série C-CAM měničů Radius.  Obsahuje všechny nové basové ovladače s konkávním kuželovým profilem, jež jsou známy již ze špičkových platinových reproduktorů z modelu Gold GX. Extenzivní výzkum a atributy FEA umožňují vytvořit dokonalý poměr mezi inovativní vyzařovací membránou a konstrukcí motoru, čímž je uveden větší rozměr motoru a hlasové cívky, směřující k vyššímu výkonu a sníženému zkreslení. C-CAM Gold Dome tweeter je modifikován s cílem dosáhnout co nejjemnějšího a zároveň nejširšího výkonu v kompaktních skříních. Využito je optimalizované konstrukce zadního odvzdušnění, což vede k uvolnění vzduchu, zachyceném a stlačeném na zadní straně kupole tweeteru, jenž je veden kolem sestavy pohonu do zadní komory. Nedílnou součástí systému je upevnění vodícího šroubu, které zajišťuje mechanické odpojení, zlepšuje jasnost a rozlišení v polovině pásma. Průchozí šroub současně avizuje pevné křížové vyztužení tak, aby poskytl velmi pevnou, nerezonující skříň.

Upřesňující atributy a parametry soundbaru

Ať už tato zvuková lišta přebývá uložena na stole či je instalována s využitím speciálního moderního držáku na stěnu, její fungování se nemění. Systém reproduktorů pracuje ve frekvenčním rozsahu  90 - 35 000 Hz se zvukovou citlivostí 87 dB (1W / 1m) a nominální impedancí 6 Ohm. RMS výkon dosahuje 75 W, nejvýše pak 100 W. Doporučen je zesilovač o výkonu 30 - 100 W. Snadnému umístění a využití modulu napomáhají i jeho rozměry 175 x 980 x 67 mm, včetně svorek a mřížky 175 x 980 x 79 mm. Je-li použita aplikace s konzolou, pak se hloubka navýší až na celých 84 mm. Hmotnost zařízení je 7,4 kg.

Série Radius

V této velmi atraktivně řešené designové řadě produktů výrobce přináší na trh několik stylových a všestranných reproduktorových systémů. Nová série, nabitá nejnovějšími firemními technologiemi řidičů, je obohacena o další modely, které jsou více univerzální, poskytující vyšší, širší a hlubší zvuk.
Osmidílná řada modelů obsahuje verze Radius 45, 90, 200, 225 a štíhlejší verzi 270, dále špičkový zvukový panel Radius One společně se dvěma nesmírně výkonnými a přesto kompaktními aktivními subwoofery Radius 380 a 390.

Výrobce Monitor Audio
Typ soundbaru Pasivní
Basový modul součástí
Výkon kontinuální (W) 100
Měniče Vysoké frekvence: 3 x 25 mm (C-CAM) / Střední a nízké frekvence: 3 x 100 mm (C-CAM)
Frekvenční odezva od (Hz) 90
Frekvenční odezva do (Hz) 35000
Max. akustický tlak - SPL (dB) 106
Barva Ořech
Šířka (mm) 980
Výška (mm) 175
Hloubka (mm) 84
Hmotnost (kg) 7,4