Monitor Audio Radius R90HT1 - Ořech

SKU
r90ht1wa
Hodnocení:
100%
53 990 Kč
Skladem

5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (2)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení
  • 4"  C-CAM basové měniče
  • C-CAM zlaté výškové měniče
  • HiVe II portový design
  • Možnost upevnění reproduktorů na zeď pomocí jakéhokoliv držáku

Sympaticky vyhlížející sestava přináší špičkový zvuk

Akustický systém skládající se z nevelkých komponentů je příslibem pro ty, kteří holdují kvalitním zvukovým produkcím. Čtveřice satelitních reproduktorů, centrální reproduktor a subwoofer mají jedno společné – jsou zárukou nejenom skvělého poslechu, ale navíc představují moderní tvarový design hned ve třech možných povrchových úpravách.

Vyberte si

V zářivě bílé s lakovým, vysoce lesklým povrchem je reproduktorová soustava naprosto nepřehlédnutelná a totéž se dá říci i o provedení v černém laku. Přírodní dřevěnou dýhu představuje varianta Walnut Real Veneer, jenž se hodí do klasicky i atypicky stylizovaných interiérů. Nadstandardní životní styl, snadná instalace, všestrannost a výjimečná prostorová estetika podtrhují dokonalou kvalitu zvuku, po které touží všichni milovníci domácího kina. Balíček komponent sestává z nově rekonstruované řady reproduktorů Radius v diskrétním nastavení 5.1 – satelity Radius 90, středový modul Radius 200 a subwoofer Radius 390.

Satelitní reproduktory Radius 90

Tyto monitory jsou vybaveny 25 mm C-CAM Gold Dome tweeterem a 100 mm basovým měničem C-CAM. Technologie C-CAM využívá vlastností slitiny hořčíku a hliníku, která je potažena keramickou vrstvou.

Centrální reproduktor Radius 200

Tento zbrusu nový reproduktor využívá dva 100 mm ovladače C-CAM s jedním 25 mm výškovým měničem C-CAM Gold Dome. Všechny měniče jsou kryty elegantní a praktickou mřížkou, jenž dotváří celkový charakter modulů.

Subwoofer Radius 390

Největší modul ladí ke všem stávajícím a je napájen zesilovačem o výkonu 220 W se spínaným napájením (SMPSU) - spínač nízko průchodového filtru pro výběr LFE nebo Stereo vstupu.  Subwoofer je dán 18 mm silnou konstrukcí z MDF materiálu s vnitřním vyztužením. Je vybaven 254 mm ovladačem C-CAM s jedním aktivním a druhým pasivním ABR (Auxiliary Bass Radiator). K dispozici je vypínač s nastavením automatického vypnutí či spouštění a 3 přednastavené funkce EQ - Hudba / Film / Efekt.

Efektivní i efektní Radius

Díky podařenému designu je tento balíček reproduktorů katapultován do většiny středně velkých obývacích pokojů, zejména pokud přetrvává zájem o instalaci monitorů na stěnu. Dokonce i subwoofer Radius 390 vyhlíží natolik nenápadně, že nenarušuje styl a kolorit bydlení. Využít lze volitelné konzoly stropní i nástěnné. Designové produkty si samy hledají příznivce, tento rys splňuje i edice stylových všestranných hi-fi skříní a systémů Radius. Radikální obměna stávajících produktů tak odstartovala naplněná očekávání domácí zábavy na celé čáře. Každý komponent je nabitý nejnovějšími firemními technologiemi řídících prvků a tak nová generace Radius přináší větší univerzálnost, včetně vyššího, širšího i hlubšího zvukového záběru. Celkem osmidílná řada modelů obsahuje ještě štíhlejší verzi 225 středového reproduktoru, Radius One, a společně s novým středním kanálem Radius 200 je ideální pro montáž na regály či stojany. Řadu doplňují kompaktní aktivní subwoofery: Radius 380 a 390.

Z technického pohledu

Co se týká technologií, společnost Monitor Audio vychází z vlastních patentovaných postupů a specifik C-CAM basových ovladačů, C-CAM Gold Dome tweeterů a z návrhu portu HiVe II. Upřednostňuje jednoduché upevnění šroubů u řidičů a snadnou montáž na stěnu s pomocí volitelných držáků reproduktoru Monitor Audio nebo libovolných standardních nástěnných držáků. Podlahový stojan s interním (předpjatým) systémem pro vedení kabelů je využíván výhradně pro menší reproduktorový model Radius 90.

 

Výrobce Infinity
Typ sestavy 5.1
Přední reproduktory Satelitní
Impedance (Ω) 8
Barva Ořech