DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

OPTICON 8 MK2 - Černá

SKU
OPTICON8MK2BLACK
81 990 Kč
Skladem
Cena za pár

S vášní pro zvuk

Se značkou DALI je spjato mnoho úspěšných sérií. Řada OPTICON MK2 zahrnuje šestičlennou rodinu povedených modelů, které jsou plně vyráběny v továrně DALI v Dánsku. Výrobce své produkty navrhuje, staví a testuje postupně v párech tak, aby párování měničů bylo dokonalé.

Opticon

Tato řada je podepřena čtyřicetiletými zkušenostmi s reproduktory a je založena na inovativních technologiích, včetně patentovaných magnetických systémů DALI SMC a hybridních výškových reproduktorů. Výrobce staví na vášni pro detail a to s jediným cílem - dosáhnout ještě lepší audio reprodukce. V sérii se jak opticky, tak funkčně vyjímá sloupový set Opticon 8 Mk2.

Nová generace podlahových reproduktorů

Nová generace největší sloupové, třípásmové architektury má svého premianta. Úspěšná řada Dali Opticon vysílá do boje se zvukem Opticon 8 MK2, přičemž využívá technologie modelu Callisto a vyšší modelové řady Epicon. Na duální basové reproduktory o průměru 205 mm frekvenčně navazuje středo-tónový reproduktor o průměru 165 mm. Reproduktory mají v magnetickém obvodu pólový nástavec z materiálu SMC, nechybí ani membrána, vyztužená dřevěnými vlákny. Hybridní výškový modul vychází z výškových reproduktorů modelu Callisto – je propojením systému s měkkou textilní kalotou o průměru 29 mm s páskovým systémem o rozměrech 15 x 45 mm. Reprosoustava se ideálně hodí do větších místností nad 25 m2. Díky objemu je k dispozici dostatek hlubokých basů, ale i detailní, dynamicky přesný a vyvážený zvuk s čistými vokály. Třešničkou na dortu je široký horizontální vyzařovací úhel i v sekci nejvyšších kmitočtů.

Hybridní tweeter

Nový interně navržený a vyrobený měkký kupolovitý výškový reproduktor plně funguje v celém rozsahu a tím je dán konzistentní charakter zvuku. Některé modely v nové řadě zahrnují také výškový reproduktor s páskou - hybridní modul výškového reproduktoru DALI s optimální jasností, hladkostí a bohatostí zvukových detailů.

Skvělý zvuk bez kompromisů

Opticon Mk2 představuje jasný, jemně detailní a koherentní zvuk s vyváženou tonální charakteristikou, a to od podlahového po nástěnný model, LCR a Vokal. Měkký kupolovitý tweeter s větším průměrem odvozený od DALI CALLISTO byl navržen a vyroben především pro Opticon Mk2, zároveň s novými čelními deskami výškového reproduktoru z tlakově litého hliníku. Tento model je nyní k dispozici v nových povrchových úpravách - v saténově černé a v dezénu tabákový dub (bílá povrchová úprava není pro Opticon 8 MK2 dostupná).

Nové pokročilé technologie

Technologie SMC se používá v systému magnetických motorů Opticon Mk2, má vysokou magnetickou permeabilitu a velmi nízkou elektrickou vodivost. Je založena na minimalizaci vířivých proudů v pólovém nástavci magnetického systému, což zlepšuje linearitu toku a snižuje magnetickou hysterezi, s cílem výrazně snížit elektroakustické zkreslení. Nově zavedená je technika Dual Flare, propagující design portů do sféry aerodynamiky - s výstupními a vstupními světlicemi pečlivě navrženými tak, aby došlo k eliminaci turbulencí. Dual Flare umožňuje, aby porty zařízení zůstaly laminární a efektivně posílily nízkofrekvenční výkon na výrazně vyšší úroveň hlasitosti. Reproduktory používané a užívané ve dvojicích jsou stavěny a montovány jako páry. Výrobní proces DALI je zárukou, že stereofonní páry reproduktorů budou postupně vyráběny a testovány jediným výrobním technikem v originálním procesu, čímž lze napomoci k zajištění dokonalého vizuálního a akustického párování reproduktorů
Výrobce DALI
Počet pásem 3,5
Měniče 2 x 8” basový; 1 x 6,5” středový; 1 x 29 mm výškový hybridní s hedvábní kalotou + 1 x 17x45 mm páskový
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 38
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 380 / 2,200 / 14,000
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 88,5
Minimální vstupní výkon (W) 40
Maximální vstupní výkon (W) 300
Maximální výkon - SPL (dB) 112
Barva Černá
Šířka (mm) 241
Výška (mm) 1141
Hloubka (mm) 450
Hmotnost (kg) 37,1
Příslušenství 37,1
Vaše hodnocení