DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Více informací zde

CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 8:00-16:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

 • Česko
Ortofon Xpression
Ortofon Xpression Ortofon Xpression Ortofon Xpression Ortofon Xpression Ortofon Xpression Ortofon Xpression Ortofon Xpression Ortofon Xpression

Ortofon Xpression

143 990 Kč

Dostupnost: Do 5 dnů

Popis

Právě tato High-End kazeta je téměř totožná s umělecky hodnotným prvkem, který má na svědomí dánská výrobní společnost Ortofon – firma se specializací na audio produkci. Ve světě gramofonů a gramofonových přenosek je jako doma a proto Xpression vychází z charakteristických znaků – SLM technologie materiálů, modifikace generátorového systému a tradiční Ortofon konstrukčního stylu. Tímto na slunci zazářil inovovaný produkt, přitahující pozornost audiofilské veřejnosti.

Expresivní každým coulem

Přenosky s označením Ortofon se soustředí nejen na poskytování toho nejlepšího zvukového rámce, ale stejnou měrou sázejí také na věrnou, autentickou reprodukci zaznamenaného zvuku. Staré i nové, modifikované i tradiční, to vše se prolíná v expresivní přenosce, navržené velmi netradičně. Xpression má navíc jasný, podrobný, otevřený modul s velkou dávkou techniky a nečekaných nuancí. Potěší mnohé, slyšet právě takhle je tím nejlepším pro lidské uši. Konečně znamená překlenutou propast mezi SPU a high-end MC kazetami. Skvělý design je už jen pouhou třešničkou na dortu, která činí tento modul opravdu neodolatelným.

Trocha technologie neuškodí

Pouhých 28 g vážící cartridge je vyrobena v odstínu Black, přičemž tělo je z SLM nerezové oceli a speciální proprietární sloučeniny TPE. Výstupní napětí při 1000 Hz, 5 cm/sec. je 0,3 mV, frekvenční rozsah při +0,5 / -1,5 dB zaujímá pásmo 20 – 20 000 Hz. Pokud jde o velikost rozsahu přítlačné síly, je dána 2,3 - 28 g (23 – 28 mN), přičemž je doporučený přítlak 2,6 g (26 mN). Velikost sledovacího úhlu činí 23°. K dalším neopomenutelným údajům, které uživatele bezesporu zaujmou, patří velikost vnitřní impedance, DC odpor, a to o velikosti 4 Ohm.

Další specifické funkce

Ortofon umně využívá procesu SLM a WRD systému v přesvědčení, že unikátní mechanické propojení této kazety s raménkem bude znamenat velmi významné a sofistikované zesílení dynamiky, pozvednutí stability, přesné rozlišení a bohatost akustické reprodukce. Xpression je synonymem přesnosti a zvukové čistoty, bezprecedentně vysoké čistoty, stříbrného materiálu je využito především k internímu souladu - prolnutí generátoru a headshell konektoru. Konstrukčně má modul našlápnuto k umění dokonale tlumit, což má na svědomí spodní kryt ze speciálního TPE – termoplastického eleastomeru.

Příslušenství

K ochraně a dlouhodobé životnosti přispívá ochranný stylový kryt Stylus. Jeho funkcí je chránit přenosku před vnějšími vlivy a nebezpečím. Jeho konstrukce předpokládá možnost výměny, protože křehké zboží se snadno poničí. Inovační konstruktivní postupy zde aplikované jdou na ruku bezproblémovému použití a veškerým funkcím, jejichž účinnost je tímto zvýšena. Moderní kryt se dá jednoduše odstranit uchopením po jeho stranách, za jednoduchého použití palce a ukazováčku, rovným vytažením.

Být ve společnosti Ortofonu

Dánská společnost Ortofon náleží ke špičkovým producentům a světovým dodavatelům velmi kvalitních přenosek. Založena byla v Kodani roku 1918, a zprvu se zabývala filmovou zvukovou reprodukcí. Rok 1948 byl pro společnost zlomový, na trh byla uvedena první navržená a vyrobená přenosku s pohyblivou cívkou. Dalších více než 300 rozmanitých typů přenosek se rozeběhlo do různých koutů světa a tak o sobě dalo vědět. Nyní se profesionál v oblasti audio řídí svým vývojovým, technologicky vycvičeným čichem a inovace přenosky i jeho příslušenství ji stále baví. Světově proslulé produkty mají velmi vysokou hodnotu, vyšší cena všechny ty, jenž usilují o kvalitu na prvním místě, nezastaví. 

Důležité informace:

 • Nejvyšší stupeň MC přenosek
 • Dramaticky efektivnější magnetový systém čekající na patent s technologií FSE (Field Stabilizing Element)
 • Obsahuje tlumící technologie WRD (Wide-Range Damping) a TPE (Thermo Plastic Elastomer)
 • Hrot je Replicant 100 - diamant, který svou přesností je nejlepší na světě a je doplněn o bórovou konzoli
 • Tělo přenosky je vyrobeno metodou SLM (Selective Laser Melting), která znamená nanášet titan po vrstvách, dokud se nedocílí kýženého tvaru

Technické parametry:

 • Výstupní napětí při 1000 Hz, 5cm/sec: 0,3 mV
 • Rovnováha kanálů při 1 kHz: < 0,2 dB
 • Separace kanálů při 1 kHz: > 28 dB
 • Separace kanálů při 15 kHz: > 22 dB
 • Frekvenční odezva: 20-20.000 Hz +  0,5 / - 1,5 dB
 • Sledovací schopnost na 315Hz: 90 μm
 • Poddajnost: 11 μm / mN
 • Hrot: speciální, vybroušený Nude Ortofon Replicant 100, bórová konzole
 • Radius špičky hrotu: r / R 5 / 100 μm
 • Rozsah přítlaku: 2,3 - 2,8 g (23 - 28 mN)
 • Doporučený přítlak: 2,6 g (26 mN)
 • Sledovací úhel: 23°
 • Vnitřní impedance, DC odpor: 4 Ohm
 • Doporučený zatěžovací odpor: > 10 Ohm
 • Materiál těla přenosky: SLM titan a speciální značková TPE sloučenína
 • Hmotnost přenosky: 28 g


Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: Ortofon Xpression

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce Ortofon
Typ jehly Stereo
Typ přenosky MC
Rychlost 33 / 45 RPM
Frekvenční odezva od (Hz) 10
Frekvenční odezva do (Hz) 60000
Doporučený přítlak (g) 2,6