Primare I25 - Stříbrná

SKU
PRI000037
59 990 Kč
Do 5 dnů
Spolu to funguje
=
64 180,00 Kč

Recenze Martina z L-EPrimare I25

  • Model I25 je analogová verze I25 Prisma s výkonem UFPD 2 a vyváženými analogovými vstupy
  • Moduly DM35 digitální až analogové konverze a Prisma moduly mohou být přidány k I25 mohou být přidány později
  • Primare I25 představuje formu moderního ovládání a frekvenčně vyvážený, tonálně neutrální, kvalitně zpracovaný a spořádaný zesilovač

V duchu tradic

Skandinávská společnost Primare je známá desítkami audiovizuálních produktů s jasně rozpoznatelnou vizuální, ale i zvukovou podobou. Produktový potenciál výrobce se postupně hojně rozšiřuje dál. K velmi zajímavým patří také produkty platformy Prisma, které spojuje digitální zdroje signálu a streamování s klasickými zesilovači. Všechny modely mohou být s D/A převodníkem, nebo plně analogové.

 

Minimalistická čistota

Podobně je tomu i s integrovaným zesilovačem Primare I25, který je prostředním z trojice dostupných integrovaných zesilovačů v nabídce společnosti. Je typický jednoduchou pravoúhlou konstrukcí s lehce zaoblenými rohy. Čelní panel je na levé straně osazen malým spínacím tlačítkem a tlačítky pro pohyb v nabídkách, v pravé části je umístěn ovladač hlasitosti.

 

Konstrukční charakteristika

Tělo přístroje je klasické, působí robustně a je usazeno na třech nožkách. Vypovídá o celkové 11 kg hmotnosti zařízení, přičemž má 430 mm na šířku, 110 mm do výšky a 420 mm do hloubky. V zadní části jsou instalovány všechny potřebné konektory - analogové linkové vstupy (cinch) jsou doplněny dvojicí výstupů – regulovaným a linkovým, dále dvěma páry reproterminálů. Nechybějí ani  běžné konektory, jako je napájecí, RS232 pro ovládání nebo 3,5 mm napěťové spouště a 2 x 3,5 mm jack pro vstup, výstup signálu z externího čidla.

 

Vnitřní uspořádání

Uvnitř zesilovače je to mnohem jednodušší, než u zesilovačů bývá obvyklé. Větší prostor patří napájecímu zdroji s malým transformátorem na EI jádře, což doplňuje šest velkých kondenzátorů. Jednotlivé sekce jsou od sebe odděleny přepážkami. Výrobce dále vsadil na inovativní užití platformy UFPD 2 - zesilovač pracuje ve třídě D, avšak v čistě analogové formě. Analog je konvertován na vysokofrekvenční obdélník s pulsně-širokou modulací, dále je signál filtrován, aby na výstupu získal opět analogovou sinusovku.

 

Napájení a specifika zařízení

Výrobce použil v tomto zařízení napájecí zdroj, který používá systém APFC, neboli aktivní korekci napájení. Platí, že účinně koriguje nepřesnost napájecí sinusoidy, ale dále i zlepšuje už tak vysokou efektivitu napájecího zdroje, která je vyšší, jak 93%. Primare I25 funguje s výstupním výkonem 100 W do 8 Ohm na kanál, respektive 200 W do 4 Ohm. Výrobce udává hodnotu THD+N pod 0,05% (20 - 20 000 Hz při 10 W do 8 Ohm) a odstup signálu od šumu přes 100 dB. Tento modulární integrovaný zesilovač je vybaven velmi slušnou transparentností, takže zvuk je přehledně zřetelný a zobrazuje dost ambientních detailů. Nuance a jemné dozvuky jsou zřetelně slyšet, což je pro tuto třídu přístrojů samozřejmé a plně adekvátní. Zvuk není nijak přehnaný a ani nemá tendence se více zdůrazňovat, je však ve svém lehce techničtějším pojetí velmi přehledný.

 

Čistý firemní design

Designová stránka Primare I25 vychází ze seversky působivého a průzračného designu, což se podle dobré firemní tradice opakuje i v audio charakteristice. Proto je zvuk čistý, pevný a dynamický, se sklony k analýze. Nepůsobí však upjatě ani příliš technicky, zůstává nestranný a blízký teoretickému audiofilskému ideálu. Předností je možnost rozšířit jej dodatečně i o kartu solidního D/A převodníku, anebo o kartu modulu Prisma, který je otevřený komfortu streamovacího světa. Primare I25 představuje formu moderního ovládání a frekvenčně vyvážený, tonálně neutrální, kvalitně zpracovaný a spořádaný zesilovač.

Výrobce Primare
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) UPFD 2: 2 x 100W 8 ohms / 2 x 200 4 ohms
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Line), RCA (Pre-out)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 430
Výška (mm) 106
Hloubka (mm) 420
Hmotnost (kg) 11
Vaše hodnocení