Pro-Ject Stream Box DS2T - Stříbrná

SKU
9120071654672
Hodnocení:
100%
19 490 Kč
Do 5 dnů
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Milovníky streamingu potěší zcela jistě „nádobíčko“ z dílny Pro- Ject, které je mimořádně dobře vybaveno, aby uspokojilo jejich nejdivočejší sny. Všudypřítomná internetová rádia pak budou moci přehrávat hudbu uloženou na síťových serverech, jelikož Stream Box DS2 je připraven k použití služeb typu Spotify apod. Ovládat aplikaci umožňuje IR dálkový ovladač. Designové provedení jen umocňuje skvělý dojem z tohoto povedeného zařízení.

 

  • 24 bit / 192 kHz Hires audio streamovací zařízení
  • Spotify Connect
  • Tidal bezztrátové streamování
  • FLAC dekódování pro všech 9 úrovní komprese včetně úrovně 0 (průtok dat cca 9 Mbit/s)
  • Gapless přehrávání pro všechny audio formáty
  • Digitální koax a optický výstup
  • 3,5 palcový displej zobrazuje obal alba a metadata
  • Wi-Fi
  • Aplikace zdarma na Android i Apple

 

Estetické zpracování boxu

Tento model z řady DS2 je jednoduchých, přesných a jasných linií, hliníková skříň je v obou barevných provedeních (černá a stříbrná) decentní a elegantní. Inovativně vypadá ve variantě s bočními moduly v designu dřeva. Je dán rozměry 72 x 206 x 200 mm, měřeno bez antény. Hmotnost produktu je 2,75 kg. Tím nejdůležitějším na čelní stěně je 5" barevný displej, zobrazující obal alba a metadata. Masivní a pevné kovové zpracování pouzdra zabraňuje rušivým vlivům.

 

Specifická data

K podporovaným audio formátům patří MP3, FLAC (až 24bit / 192kHz včetně 24/176), WMA9 a Tidal beze ztrát, AIFF (až 24bit / 192kHz), AAC, ALAC (až 24bit / 48kHz). Internetová rádia jsou zastoupena vestavěným vTuner. Technologie Gapless umožňuje bezproblémově přehrávat všechny audio formáty bez mezer. K dispozici je aplikace Free Control App pro iOS a Android. Napájení je 9V DC / 2A, spotřeba 16,2 W, v pohotovostním - úsporném režimu je však menší než 0,3 W.

 

Spotify Connect podpora

Je známo, že číslem jedna mezi streamovacími službami je bezkonkurenčně Spotify. S podporou Spotify Connect lze skutečně poslouchat hudbu nahlas - využít aplikaci jako dálkový ovladač a poslouchat hudbu přes reproduktory nebo TV. Návod je jednoduchý: aplikaci Spotify aktivovat v telefonu, notebooku nebo tabletu, spustit přehrávání a vybrat možnost dostupných zařízení, potvrdit výběr. A konečně být obklopen hudbou podle svých přání a představ.

 

Vybavení je na úrovni

Stream Box je funkční díky 24 bit / 192 kHz, Audio Hi-Res vypovídá o sobě samo. Platí dekódování formátu FLAC pro všechny úrovně komprese (9), včetně úrovně 0, rychlost dat je až 9 mbit / s. Dále disponuje funkcí vyhledávání rychle vpřed a zpět, alfanumerickým vyhledáváním, více jazyků zobrazení. K dispozici jsou digitální koaxiální a optický výstup.

 

Co znamená Hi-Res Audio, DLNA, UPnP

High Resolution Audio for Best Sound je špičková technologie pro lepší zvuk. Co je audio s vysokým rozlišením? Zpravidla je tak označována sbírka digitálních procesů a formátů, jež umožňují kódování a přehrávání hudby s pomocí vyšších vzorkovacích frekvencí než standardy, dosud užívané na discích CD. DLNA neboli Digital Living Network Alliance (v překladu Aliance digitální bytové sítě) souvisí s inter-operatibilitou, která umožňuje sdílení digitálních multimediálních zařízení. DLNA využívá univerzální správy připojení UPnP (Universal Plug and Play), jejich identifikaci a ovládání. V reálu jde o snadné přehrávání filmů z PC v TV. Pro lepší představu podobně funguje např. známý ChromeCast.  Avšak každá internetová TV podporuje také protokol UPnP a DLNA, mají shodný záměr, ale naplňují jej jiným způsobem. Jejich soubor pravidel vychází ze tří základních částí – server, ovladač, zobrazovač. DLNA konfigurací je celá řada, jednou z nejtypičtějších je situace, kdy se snažíme o přesměrování filmu z PC obrazovky na velkou obrazovku TV. Scénářů existuje nespočet, kvalitně vybavený Box si s nimi však bez problémů poradí.

Výrobce Pro-Ject
Digitální vstup USB-A
Digitální výstup Koaxiální RCA, Optický
Typ streameru Digitální
Analogový výstup
Frekvenční odezva od (Hz)
Frekvenční odezva do (Hz)
Odstup signál / šum (dB)
THD (%)
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovací služby Spotify, TIDAL
Lokální streamování Síťové úložiště (UPnP, DLNA)
Multiroom aplikace
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 24
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, WMA Lossless, AAC
DSD
Digitální vstupy (kHz / bit) až 192/24 (Network & USB)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 206
Výška (mm) 72
Hloubka (mm) 200
Hmotnost (kg) 2,75