REAVON UBR-X200

SKU
REA000002
Akční cena 42 990 Kč Běžná cena 46 990 Kč
Do 5 dnů

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Vaše filmová sbírka si zaslouží to nejlepší

 • Univerzální přehrávač disků - Ultra HD Blu-ray, Blu-ray, Blu-ray 3D, DVD, DVD Audio, SACD, CD
 • BD-Live/BONUSVIEW
 • HDR10
 • Dolby Vision
 • 36-bit Deep Colour/”x.v.Colour”
 • Duální HDMI výstup
 • Úprava videa
 • Podsvícení dálkového ovladače
 • DLNA
 • Fast boot
 • Přehrávání multimédií (MKV, FLAC, DSD, AIFF, JPG)


Znovuzrození UHD Blu-ray přehrávačů

Renesanci fyzických nosičů pro filmy zažívá zařízení UltraHD Blu-ray, což je pro milovníky filmů spíše překvapením. Filmová studia však většinou s tímto formátem do budoucna moc nepočítají. Nosičů s filmy je již na světě spousta, je tedy více než vhodné zařídit, aby bylo možné je i v příštích letech na něčem přehrát.

 

Francouzský novátor

Na trhu svoje místo právě dobývá nová značka Reavon (kterou zastupuje francouzská Groupe Archisoft), neboť přichází hned se dvěma UHD Blu-ray přehrávači. Univerzální přehrávače disků UBR-X100 a UBR-X200 si právě hledají svoji klientelu. Vedle UHD Blu-ray podporují přehrávače též formáty 3D Blu-ray, DVD, DVD Audio, SACD a zvuková CD. Pyšní se také podporou Dolby Atmos a DTS:X či HDR10 a Dolby Vision. Oba modely mají dva HDMI výstupy, jeden pro obraz, druhý pro zvuk. Přehrávače podporují režim True24p, upscaling do 4k, a zajímavé je, že pro zvuk i video mají velmi nadstandardní hw výbavu.

Pro náročnější uživatele

Trh s 4K Blu-ray přehrávači není právě moc nasycený ani pružný. Svého vrcholu přehrávače dosáhly roku 2017, od té doby prodej klesá spolu s poklesem prodeje filmů na fyzických discích. Od roku 2018 opustila tento záměr řada značek. Překvapením je však nová francouzská značka, která svými modely cílí hlavně na náročnější zákazníky, co si potrpí na vysokou kvalitu obrazu a zvuku. Přehrávače si poradí s rozlišením až 3 840 x 2 160 pixelů, ale kromě disků UHD Blu-ray jsou připraveny také na běžné formáty. Lichotivé je, že jsou výborně postaveny a slibují skutečně dobrou zábavu dle přání a požadavků filmových fajnšmekrů.

Specifika a přednosti

Obsah, jenž není v nativním rozlišení 4K, dokáže přehrávač vylepšit pomocí upscalingu. Podobně funguje také převod z SDR do HDR. Z hlediska zvuku přehrávače je UBR-X200 speciálně vybaven, což filmové trháky skutečně osvěží. Nutno podotknout, že oba bratrské modely při pohledu na jejich čelní stranu vypadají prakticky totožně, stejně tak i většina technických parametrů obou se shoduje. UBR-X200 disponuje dvěma výstupy HDMI (jeden pro audio - video, druhý pouze pro audio), Ethernetem, USB 3.0 a optickými digitálními zvukovými výstupy (koaxiální a S/PDIF). Na rozdíl od nižšího modelu k tomu přidává vyhrazenou část pro analogový zvuk. Cena je sice malinko vyšší, ale není ničím, co by uživatelská obec neunesla. Přehrávač UBR-X200 si účtuje příplatek za konektory navíc, ale dané hodnotě plně odpovídá.

Revoluční technologická značka

O tom, že tento model stojí na špičce mezi svými souputníky, není pochyb. Nestává se to každý den, aby se v sektoru domácího kina objevila nová, natož svěží tvář. Avšak přesně tak umí zaskočit mnohé Reavon se svým francouzským šarmem. Model je stejně jako jeho dvojče označován coby „univerzální přehrávač disků“ a je právě s tímto účelem navržen i konstruován. Na specifikačním listu není uvedena podpora HDR10 +. Oba modely však sympaticky pokukují po těch, kdo očekávají tuto aktuální výbavu pro svoje volnočasové počínání a chtějí si užít produkci po svém. Model UBR-X200 se může pochlubit nejenom analogovými zvukovými výstupy a terminálem RS-232C (pro vlastní integraci AV), ale i dalšími pokročilými zvukovými funkcemi, které nejsou vidět hned. K těm patří například DAC Burr-Brown PCM1690.

Výrobce REAVON
Barva Černá
Spolu to funguje
Akční cena 42 990 Kč Běžná cena 46 990 Kč
+
=
47 980,00 Kč
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)