Rega IO

SKU
REG.IO
Akční cena 13 190 Kč Běžná cena 14 190 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Kompaktní integrovaný zesilovač s Phono MM vstupem

  • Zcela nový zesilovač Rega io byl navržen pro všechny milovníky hudby
  • Snadno se instaluje a ovládá a jednoduše se začlení do jakékoli hifi sestavy
  • Jeho kompaktní rozměry ho umožňují používat v nespočtu různých sestav, přičemž jeho výkon sahá hodně za hranici jeho ceny
  • Vysoce kvalitní vstup pro MM přenosky
  • 2 linkové vstupy
  • Vynikající sluchátkový výstup
  • 30 wattů na kanál do 8 ohmové zátěžeV hudbě nově

S výrobcem REGA je snadná dohoda – je potřeba nový stereofonní integrovaný zesilovač? Nuže, je tady a dokonce i za velmi atraktivní cenu. Jeho prioritou je exkluzívní zvuk a stal se tak nejnovějším přírůstkem této řady. Je navržen coby menší bratr modelu Rega Brio.

 

Kvalitní zboží anglického původu

Anglický výrobce hi-fi zboží, Rega Research Limited, právě obnovuje svoje produktové portfolio – v nabídce nechybějí ani zesilovače s obzvláště vzrušujícím řešením. Nový stereofonní integrovaný zesilovač přibližuje velmi flexibilní funkce, vysoce kvalitní komponenty a samozřejmě i poměrně atraktivní cenu. Nese krátký výstižný název - Rega io.

Rozšířené portfolio REGA

Zesilovač Rega io je založen na vlastnostech mnohokrát oceňovaného integrovaného zesilovače Rega Brio, především na jeho výkonovém zesilovači, ale také na totožném předzesilovači phono. Záměrem vývojového týmu bylo vytvořit nové řešení s modulem, který se snadno ovládá a lze jej bez problémů integrovat do libovolného hi-fi systému. Důvodem je kompaktní rozměr nového zesilovače REGA.

Konstrukční charakter

Zesilovací model je celý v černém outfitu a odpovídá současné konstrukční řadě elektronických součástek od společnosti Rega Research Limited. Přední část zařízení je dána několika ovládacími prvky, ke kterým náleží otočný kodér pro ovládání hlasitosti, tlačítko pro výběr vstupu se stavovými LED a hlavní vypínač. Nechybí ani spojení pro sluchátka ve formě 3,5 mm stereo mini jack zdířky. Dle slov výrobce jde o vysoce kvalitní zesilovač sluchátek, který zároveň dodává velmi dobré výsledky, v porovnání s jinými odpovídajícími sofistikovanějšími modely sluchátek. Tento moderní zesilovač má dva vstupy a integrovaný phono předzesilovač. Phono komponent je určen pro snímací systémy MM a má vstupní citlivost 2,1 mV při 47 kOhm a 220 pF, což se ideálně hodí pro širokou škálu snímacích systémů.

Výjimečná zvuková kvalita je samozřejmostí

Cílem výrobce je vytvořit inovativní, schopnější zesilovač, a vsadit jej do menšího a nákladově efektivnějšího balení. Obvod třídy A / B sdílí DNA totožnou se zbytkem zesilovačů téže značky a jako obvykle je výběru komponent věnována nebývalá pozornost. REGA vsadila na jasné priority, jimiž jsou výkonové tranzistory Sanken, potenciometr Alps pro přesnou regulaci hlasu a výkonný lineární napájecí zdroj, jenž umožňuje výstup 30 W na kanál do 8 Ohm. Nový zesilovač Rega io se vyznačuje diskrétním designem. To vše je zcela dostačující k vytvoření jemného hi-fi systému kolem zesilovače Rega io, který v kooperaci s kompaktními, účinnými reproduktorovými systémy umí vytvořit velmi jemný, avšak neméně přesvědčivý zvuk.

Přidaná hodnota

K zařízení patří též praktické dálkové ovládání, které je dodáváno se zesilovačem. Toto ovládání systému lze použít i pro další komponenty od společnosti Rega Research Limited, je navrženo ergonomicky tak, aby zvlášť dobře padlo do ruky. 

Technická specifika

Toto nesložitě konstruované zařízení váží 2,9 kg a určují ho kompaktní rozměry 180 x 290 x 68 mm. K dálkovému ovládání je potřeba 2 ks AAA alkalických baterií, které jsou také součástí dodávky. Citlivost vstupu Phono je 2,1 mV při 47 kOhm, paralelně s 220 pF, maximální vstupní úroveň Phono je 100 mV. Vstup 2-3 (Line) má vstupní citlivost 210 mV při 47 kOhm, přičemž maximální vstupní úroveň činí 10,25 V.


Recenze

Výrobce Rega
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 30 (8 ohm)
Frekvenční odezva od (Hz) 12
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Analogový vstup RCA, RCA (Phono)
Analogový výstup Jack (6,35 mm)
Phono předzesilovač MM
Barva Černá
Šířka (mm) 180
Výška (mm) 68
Hloubka (mm) 290
Hmotnost (kg) 2.9
Spolu to funguje
Akční cena 13 190 Kč Běžná cena 14 190 Kč
+
=
15 980,00 Kč
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)