AKCE

Rotel A10 - Stříbrná

SKU
R A10-S
Akční cena 10 791 Kč Běžná cena 13 000 Kč
Do 5 dnů

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Zvuk na výbornou

Jak zní Rotel, už se ví. Má přehled i funkce, poutavý rytmus i bohaté detaily, expresivní vokály a dynamiku, audio scéna je velmi talentovaná. Mnohé zesilovače jsou zdobené, jiné drzejší, ale u Rotel produkce záleží především na konkrétním produktu a jeho funkci. Společnost se od dob svého založení neohlédla, jde stále vpřed, což je sympatické a například zesilovacím modelům to zjevně prospívá.

Ztělesněná tradice

Co se týká modelu Rotel A10, ztělesňuje firemní tradici naplno. Jednoduchá, štíhlá integrovaná třída AB uvádí 40 W RMS na kanál do 8 Ohm, s dostatečným vybavením pro splnění očekávaného. Bez jakýchkoli triků a nesplnitelných slibů je kladen největší důraz na nabídku poměru kvality k ceně.

Skvělá prezentace

Velmi dobře sestavený produkt má luxusní povrchovou úpravu a dává na výběr – je libo zesilovač ve stříbrné nebo černé úpravě? Zatímco ten starý, původní RA 820 měl jen několik vstupů, A10 jich má hned sedm, což lichotí většímu množství zdrojů. Nabízí se i pohyblivé magnetické Phono s citlivostí 2,5 mV, v přední části je snadno přístupný 3,5 mm linkový výstup, vyhovující mobilním zařízením. Záměrně je zde nedostatek digitálních vstupů, zpracování zvuku probíhá výhradně v analogové doméně pro maximální výkon v daném cenovém bodě. Z toho samého důvodu chybí i dálkové ovládání. Podle vyjádření ředitele společnosti je cílem udržet zesilovač jednoduchý a snadno použitelný, v opačném případě zájmu Rotel nabízí jiné, vybavenější modely.

Produkt roku 2012

Tento zesilovač přímo svádí k nákupu gramofonu a nejvíce se povedl „cenově“. Jako produkt roku 2012 doslova vyčníval a byl tím nejlepším levným stereofonním zesilovačem té doby, s bezvadnou a svěží, jemnou a podmanivou formou v rámci hudebního zvuku vinylu.

Vybavení a možnosti

Čtyři vstupy na úrovni linky sedí vedle phono stage s pohyblivým magnetem, zatímco pro nahrávání lze také získat výhody, aby bylo možné přidat další výkonový zesilovač. CD přehrávač, kazetový magnetofon, gramofon jsou skutečně přirozenými partnery Rotel. Na štíhlém šasi není v dohledu jediný digitální vstup, to však neznamená, že RA-10 nemůže přehrávat digitální soubory. Nebude sice moci přehrávat žádné streamovací služby ani soubory uložené v notebooku, ale k Rotelu lze připojit streamer, má-li analogové výstupy. Stejně tak lze přehrávat hudbu ze smartphonu, prostřednictvím kabelového připojení. Nad 3,5 mm konektorem pro sluchátka na předním panelu je další 3,5 mm konektor, označený jako „přehrávač médií“. S připojením smartphonu, tabletu nebo MP3 přehrávače budou k mání i seznamy skladeb Spotify.

Líbivý zvuk

Způsob, jak Rotel zachází s hlasy, jeho detailní a melodický středový rozsah je sympatický. Vyniká jednoduchostí skladeb, vedenými vokály. Nuance tónu a emocí jsou odhalovány poněkud intimně a srdečně. Model RA-10 potřebuje dobré partnerství, pokud jde o reproduktory. Teprve po úspěšné „misi“ se Rotel uvolní a vyjde ze své skořápky, jelikož zaplní místnost autoritativním zvukem, plným poutavých detailů a prudké dynamiky. Také se nabíjí prostřednictvím vypočítaných změn rytmu silou a energií. Milovat hlasový talent a skvělý zvuk Rotelu je tak snadné, zejména pro jeho jemné kvality. Výrobce vybavil tento zesilovač veškerým vybavením, které je potřeba. Jinými slovy, jde o šikovný malý „one-stop-shop“ neboli vynikající balíček, který odstraňuje potřebu přidávat spoustu dalších krabic. Má zdravý výkon, jenž stačí na to, aby přišel na kloub většině moderních reproduktorů
Výrobce Rotel
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 2 x 40
Frekvenční odezva od (Hz) 10
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
Odstup signál / šum (dB) 100
THD+N (%) <0,03
Podpora impedance repro. (Ω) 4-8
Přední repro. terminály A + B (2 páry)
Analogový vstup XLR (Phono)
Analogový výstup Jack (3,5 mm)
Phono předzesilovač MM
Internetové streamovací služby Spotify
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 430
Výška (mm) 73
Hloubka (mm) 347
Hmotnost (kg) 5,9
Spolu to funguje
Akční cena 10 791 Kč Běžná cena 13 000 Kč
+
=
13 581,00 Kč
Spolu to funguje se správným kabelem (nehodící délku odstraňte z výběru)
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)