ROTEL RC-1572 MKII - Stříbrná

SKU
672563768712
Hodnocení:
100%
Akční cena 33 990 Kč Běžná cena 36 000 Kč
Do 5 dnů
Spolu to funguje
Hodnocení:
100%
Akční cena 33 990 Kč Běžná cena 36 000 Kč
+
=
36 780,00 Kč
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Kvalita především

Japonská audio značka ROTEL vešla ve známost hlavně díky kvalitním Hi-Fi přístrojům vyšší kategorie, na trhu působí už pěknou řádku let. Původně byla čistě rodinnou firmou, která se zaměřovala na kvalitní, avšak cenově přijatelné zvukové přístroje. Společnost Rotel se od své vize neodklonila a dodnes v zásadě jede dál v daných kolejích, i když nyní spadá pod křídla skupiny B&W Group. V katalogu má i většinu součástek, ze kterých se její finální přístroje skládají.

Flexibilní předzesilovač

K zajímavým produktům patří stereofonní předzesilovač s označením RC-1572 a zabudovaným D/A převodníkem AKM 32-bit/768kHz, takže jej lze díky digitálním vstupům užívat pro stále populárnější digitální média.

Konstrukční charakteristika

Jeho doménou je široký výčet vstupních terminálů, mezi kterými nechybí 4 digitální vstupy (2x optický, 2x koaxiální), USB-B vstup pro PC s rozlišením až 24-bit/192kHz, USB vstup pro iPhone, iPod, iPad. Analogová sběrnice přidává symetrický (XLR) vstup i výstup, Phono MM vstup pro funkci předzesilovače. Konektivitu zahrnuje podpora Bluetooth aptX. Výrobce přístroji implantoval předimenzovaný toroidní transformátor a Rotel Link vstup pro ovládání po firemní sběrnici. V nabídce je dále možnost ovládání přes RS-232, součástí příslušenství je IR dálkový ovladač. Design v černé nebo stříbrné barvě je sice standardní, ale i tak dodává zařízení punc estetičnosti a pohlednosti.

Vlastnosti a přednosti

K základní výbavě náleží kromě vstupů i USB-B vstup pro PC, symetrický (XLR) vstup i výstup, Phono MM předzesilovač, terminál RS-232. Každá součást samostatného stereofonního systému slibuje věrnost, jelikož je specializována pro svoji roli v řetězci reprodukce zvuku. Nezávislý předzesilovač zlepšuje celkový výkon a je důležitou součástí samostatného stereofonního systému. Dokonce i předzesilovač RC-1590 využívá design předzesilovače RC-1572 a je vysoce sofistikovanou technikou s prémiovým 32-bit / 768kHz digitálním převodníkem na analogový, zvládající kritický převod signálu. Pro zachování integrity signální cesty pro vstupy RCA, phono a XLR, je zesilovač RC-1572 převzat z přepínače založeného na IC analogové zdroje, což je jedním z mnoha vylepšení tohoto komponentu.

Pro radost posluchačů hudby z vinylu Posluchačská odezva a náklonnost ke starším formátům, jako jsou LP vinylové desky, fandí několika zdrojům. Tato obec přikládá stejný význam jak digitálním, tak i analogovým zdrojům. Velký toroidní transformátor je vybaven a určen k regulaci napájení a k zajištění stabilních požadavků na proud i napětí za dynamických podmínek. Proběhla rozsáhlá hodnocení poslechu a hned nato byly vybrány prémiové komponenty obvodu. K zajištění dobré úrovně signálu k šumu slouží pečlivé směrování všech signálů nízké úrovně, což také vede ke slyšitelným, působivým detailům a snadné hudební dynamice.

Plnohodnotný přístroj

Tento předzesilovač je mimořádně flexibilní, jeho vstupy jsou speciálně navrženy pro zdroje, jako jsou ploché televizory, set-top boxy nebo Blu-ray. Je dodáván se zadními digitálními zdroji pro ovládání PC-USB až do rozlišení 32/384, které podporují signály DSD. Je možno nastavit automatické zapnutí nebo opravit úroveň pomocí digitálních vstupů pro použití se zařízeními, jež poskytují pohodlné hands-off s vlastním ovládáním hlasitosti. K dispozici jsou dva 12 V spouštěče, společně s XLR a výstupy s jedním zakončením a výstupem mono subwooferu, RS232 na standardním konektoru DB9 a ethernetový port pro aktualizaci softwaru, včetně ovládání IP.
Výrobce Rotel
Frekvenční odezva od (Hz) 10
Phono: 20
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Phono: 20000
Odstup signál / šum (dB) 118
Phono:80
THD+N (%) <0.004
Analogový vstup RCA (Phono), XLR
Analogový výstup RCA (Subwoofer), XLR
Phono předzesilovač MM
D/A převodník Texas Instruments premium 32-bit/384kHz
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-B
Síťové připojení Ethernet
Internetové streamovací služby MQA, Roon
Lokální streamování Bluetooth
Nadstandardní BT kodek AAC, aptX®
PCM - vzorkování (kHz) až 768
PCM - kvantování (bit) až 32
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 431
Výška (mm) 99
Hloubka (mm) 338
Hmotnost (kg) 8,4