ROTEL RCD-1572MKII - Stříbrná

SKU
R RCD-1572MKII-S
Hodnocení:
100%
Akční cena 28 990 Kč Běžná cena 31 000 Kč
Do 5 dnů
Spolu to funguje
Hodnocení:
100%
Akční cena 28 990 Kč Běžná cena 31 000 Kč
+
=
31 780,00 Kč
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Prémie k přehrávání

Zdokonalovat jde vždy cokoli, protože k naprosté dokonalosti obvykle kousíček chybí. I zvuk, poslech, dojem, zážitek, přehrávač může být lepší a ještě lepší. Inovativní Hi-Fi koncept se nevyhnul ani přehrávačům klasických „cédéček“, byť by se mohla zdát už jakkoli přežitými. Nejenom že retro znamená návrat do starých časů, například u Rotelu platí, že může reinkarnovat téměř cokoli a vždycky to dopadne víc, než dobře.

Vyrovnanost a čistota

Pod značkou Rotel je na audio scéně známý prémiový CD přehrávač RCD-1572, vyrovnaný a precizní stroj, který umí roztáčet disky. Je vyvrcholením více než tří desetiletí zdokonalování technologie Rotel CD a stal se vlajkovou lodí ve firemní „patnáctce“.

Schopný, zábavný a zvukově na úrovni

Verdikt recenzentů nezní nijak stroze, nýbrž vyzdvihuje zejména schopnosti mít přehled, být nad věcí a mít pod kontrolou. Kladně hodnoceno je jemné sestavení, ostře vyjasněná prezentace, působivě odlišené detaily, CD text. Rotel buduje své podnikání na výkonném, funkčně vypadajícím zařízení. Nový RCD-1572 odpovídá typu nových přehrávačů CD, vývoj se díky tomu nezpomalil.

Funkčnost odpovídá sestavení

Vybalením modelu RCD-1572 z krabice vzniká první dojem a neskonale zajímavý, nekončící zážitek. Přístroj se tváří velmi důležitě, zatímco přizpůsobení a povrchová úprava odpovídají standardům třídy. Obzvláště audiofily může zasáhnout měkký pocit z malých klenutých ovládacích tlačítek na předním panelu. Displej je velký, což je k užitku, i když se může jevit trochu přeplněně. Samozřejmostí je text CD, takže název právě poslouchané skladby je známý okamžitě a není nutno kontrolovat obal CD. Jak získat nejlepší zvuk z přehrávače CD

Rozhlédnutím se na všechny strany lze zaznamenat stav věcí, výkon hráče značky Rotel je zřejmý a vyvážené i jednostranné analogové výstupy tomu výrazně napomáhají. Rotel má nápadně čistý zvuk, který skvěle definuje náběžnou hranu not, přičemž je každý nástroj vykreslen pěkně zostra a pevně zasazen do široké i hluboké zvukové scény. Úrovně podrobností jsou velmi vysoké a přehrávač RCD-1572 je schopný sbírat jemnosti na nízké úrovni, což by někteří soupeři ignorovali.

Zvuková autorita

Nahrávky pod záštitou značky Rotel zní velmi spořádaně, nechybí konec s potěšující kombinací ladnosti a měřítka. Konkrétně RCD-1572 je skutečně napínavý, výbušný, až nevysvětlitelný. Poslech v jeho podání se stává ojedinělým, osobnost přehrávače je zcela výjimečná, což lze vysledovat z reprodukcí. Právě tady výrobce zůstává věrný své filozofii tím, že nabízí spoustu detailů ve spojení s čistou a ostrou prezentací. Výsledný efekt zní hbitě a artikulovaně, nechybí mu hybnost, náboj a plný úder, což dělá skvělé jméno značce, návrhářům i produkci.

Podtrženo a sečteno

Hlavní výrok recenzentů sděluje, že Rotel RCD-1572 je opravdu obdivuhodný stroj, velice dobře provedený a snadno použitelný, pokud jde o analýzu a harmonii. Zvuk působí malinko zdrženlivě a zdvořile. Na slušnosti však není nic špatného, samozřejmostí tohoto CD přehrávače je, že dokáže odhalit plnou míru postoje v hudbě, skladbě - a tento model k tomu má poměrně slušně našlápnuto výrazem, rytmem, soudržností. Zažít nezažitelné, prozřít spolu s hudebním prožitkem, užít si skutečnou a nefalšovanou zábavu, radost jak sluchově, zrakově i emočně je možné s tímto stylovým, vděčným audio zařízením. Renomovaná značka dokonale zapadá do formátu uživatelské zábavy.
Výrobce Rotel
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Odstup signál / šum (dB) > 118
THD (%) 0.0035 @ 1kHz
Podporované disky CD
Digitální výstup Koaxiální RCA
D/A převodník Texas Instruments premium 32-bit/384kHz
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
Analogový výstup RCA (Line), XLR
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 431
Výška (mm) 104
Hloubka (mm) 320
Hmotnost (kg) 7.34