ROTEL RMB-1504

SKU
RRMB-458634
31 990 Kč
Do 5 dnů

Hudba všude kolem

Příjemné zvukové vjemy přinášejí uklidňující, inspirativní a energickou sílu každému, kdo o ni bude stát. Hudba a filmy v každé místnosti v domě, nebo klidně i na terase a u bazénu již není ničím výjimečným a nerealizovatelným. V podání kvalitní aparatury a zesílení bude výsledek dokonalý.

Co všechno je potřeba

Kvalitní zesílení umí rozeznít téměř všechny reproduktory, ať už se jedná o diskrétní modely do zdi, do stropu, nebo větší designy, stojící na podlaze. V podstatě jsou zesilovače kritickou součástí distribuovaných hudebních systémů a jejich úkolem je doručovat hudební signál po velmi dlouhých cyklech reproduktorového drátu. Oceněný design zesilovačů Rotel je k dispozici v různých konfiguracích kanálů. Tento 4-kanálový zesilovač RMB-1504 třídy AB je ukázkovým vzorem, jak to může fungovat.

Konstrukční charakteristika

Toto zesilovací zařízení dodává 70 W na kanál do 8 Ohm a 115 W do 4 Ohm, což je výkonem bez kompromisů. Tak úspěšně navazuje na letité zkušenosti v oblasti inženýrství, designu a výroby zesilovačů Rotel. Nechybí 12V spouštěcí vstupní a výstupní připojení, uživatelsky volitelné ovládání výkonu snímání zvukového signálu. Potřeba jsou také tlumiče hlasitosti, umístěné na předním panelu, připojení audio výstupního spojení, 5-pásmové vazebné reproduktorové sloupky a sada pro montáž, která zajistí dostatečnou flexibilitu instalace. Továrně stavěný a dost velký toroidní transformátor, spolu s vysoce účinnými kondenzátory umožňuje pohon řady vysoko proudových výstupních tranzistorů pro rychlý přechod časování, přesné detaily a kontrolovanou konzistenci nízkých frekvencí. Zatížení reproduktorů ani vzdálenost vedení kabelu tím není nijak dotčena. Sympatická je údržba, načasování a energie při současném napájení, což poskytuje více možností k umístění reproduktorů.

Design obvodů

Kritické vyhodnocení designu obvodu a výběr jednotlivých akustických zvukových komponent vedou k následné přesnosti, výkonnosti a účinnosti. Vše je v harmonii a v souladu s nepřekonatelnou kvalitou sestavení. Tento zesilovač může být pyšným nositelem označení Rotel. Čtyřkanálový zesilovač RMB-1504 tak vnáší na audio scénu závazný výkon bez kompromisů a několik desetiletí v zajetí dlouhodobě získávaných zkušeností s designem zesilovačů to rozhodně potvrzuje. Je možné využít instalace multi-room audia, což je řešením pro více místností.

Specifika a parametry

Robustní výkon je potvrzen designem zesilovače, automatickým snímáním signálu a pečlivě navrženými komponenty. Objemné šasi je 431 mm široké, 144 mm vysoké a má 443 mm do hloubky, s výškou čelního panelu okolo 132 mm a hmotností necelých 15 kg. Model RMB-1504 si žádá napájení 230 V, 50 Hz a spotřebuje 450 W, zatímco v pohotovostním režimu potřebuje zesilovač méně, než 0,5 W. Trvalý výkon ovlivňuje i fakt, že všechny kanály jsou řízené. Celkové harmonické zkreslení THD je do 0,03% (20 - 20 000 Hz, 8 Ohm). Fungující frekvenční odezva se pohybuje od 10 do 100 000 Hz, +/- 1 dB. Výrobce uvádí odstup signálu od šumu v hodnotě 115 dB, se ziskem 26 dB.

O společnosti Rotel

Značka Rotel vznikla v Japonsku v roce 1966, kdy byla založena firma s technickým vývojem, odehrávajícím se v Anglii. Tato kooperace vedla k výjimečně vyváženému poměru výkonu k ceně. Komplexní kvalita, poměrně dlouhá záruční doba a flexibilní využití špičkových firemních komponentů podtrhují dobrou pověst společnosti Rotel.
Výrobce Rotel
Výkon na kanál (W) 4x 70W (8 ohm)
4x 115W (4 ohm)
Frekvenční odezva od (Hz) 10
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Odstup signál / šum (dB) 115
THD+N (%) <0,03
Podpora impedance repro. (Ω) 4-8
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Line)
Barva Černá
Šířka (mm) 431
Výška (mm) 144
Hloubka (mm) 443
Hmotnost (kg) 15
Vaše hodnocení