ROTEL T11 FM/DAB+ - Stříbrná

SKU
R T11-S
Hodnocení:
80%
Akční cena 10 990 Kč Běžná cena 12 000 Kč
Skladem
Spolu to funguje
Hodnocení:
80%
Akční cena 10 990 Kč Běžná cena 12 000 Kč
+
=
13 780,00 Kč
4.0
80% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
100 % (1)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Není tuner jako tuner


Tunery nám slouží k poslechu analogových rozhlasových stanic. Nové modely tunerů však umožňují naladění digitálních stanic DAB/DAB+. Hi-Fi tunery zpravidla doplňují sestavu Hi-Fi komponentů a některé z nich mají síťové funkce, včetně možnosti poslouchat internetová rádia.

Kritéria při výběru Hi-Fi tuneru

Před pořízením tohoto zařízení je dobré vědět něco víc o typech tunerů - analogový FM, AM, digitální DAB/DAB+ (Digital Audio Broadcasting). Výhodou DAB/DAB+ je stabilnější příjem signálu a nižší šum oproti analogovému vysílání, dále má DAB+ vyšší odolnost kvality příjmu signálu, oproti systému DAB. Výhodou je automatické ladění poslechových stanic a možnost uložení až 30 oblíbených poslechových stanic, což je případ tuneru Rotel T11.

Co nás zajímá

Audiofil by měl vědět více o možnosti propojení Hi-Fi tunerů, o vstupech a anténách, kompatibilitě se streamovacími službami. Pozornost by měla být věnována také obvodům a převodníkům Hi-Fi tunerů, schopných účelně snížit šum, nebo možnosti optimálního ladění stanic a převodu digitálního signálu na hladší analogový. Doporučeno je rozlišení alespoň DAC 192 kHz/24 bit.

Značka Rotel

Tento výrobce vyrábí kvalitní tunery již od šedesátých let. Jedním z nejnovějších přírůstků do této zavedené řady je tuner T11 FM / DAB +. Dává audiofilům řadu možností poslechu se snadným přístupem ke klasickým analogovým FM stanicím i novějším službám DAB + (Digital Audio Broadcasting). Podobně jako T14, i T11 umožňuje snadno uložit a vyvolat desítky předvoleb pro stanice FM nebo DAB +. Potřebnou funkcí, společnou pro všechny produkty řady 14, je schopnost ztlumit zobrazovací panel a indikátor napájení, aby uživatelům dopřály pohodlnou vizuální referenci ve všech světelných prostředích. Rotel T11 je vysoce kvalitní tuner, poskytující nepřeberné množství možností poslechu hudby zdarma.

Přímá cesta k vybrané hudbě

DAB+/FM Tuner s příjmem DAB/DAB+ (Band III) je FM tuner s RDS (Radio Data System) a programovatelnými předvolbami pro přímý přístup k oblíbeným FM či DAB stanicím. Kvalitní obvody, terminál RS232 pro ovládání řídicími systémy a vlastní specializovaný dálkový ovladač doplňují tuto snadno dostupnou sadu.

Technická specifika a parametry

Zařízení je po estetické stránce provedeno ve velmi příjemném vizuálním návrhu, je 430 mm široké, 73 mm vysoké a 330 mm hluboké. Výška předního panelu činí 60 mm. Výrobce má jasnou představu o napájení produktu – 230 V, 50 Hz. Spotřeba energie je 10 W, v pohotovostním režimu pak jen do 0,5 W. Jeho hmotnost dosahuje 4,3 kg. Tuner funguje ve frekvenční odezvě 20 – 20 000 Hz +/- 1 dB.

Dobré jméno

Svěží vítr přináší pohodlný poslech a vane z Japonska. Rotel je znám především díky svým originálním kvalitním Hi-Fi přístrojům vyšší kategorie. Renomovaná značka působí na audio trhu již 4 desetiletí a byla původně čistě rodinnou firmou. Zaměřovala se na kvalitní, avšak cenově přijatelné a klientele dostupné inovativní přístroje. Tato specializace zůstala a v zásadě se mnoho nezměnila, i když současný výrobce ROTEL pracuje pod záštitou skupiny B&W Group. Produkce i nadále vyrábí většinu součástek a komponentů, ze kterých jsou konstruovány finální přístroje a zařízení. Tento aspekt je v audiovizuální branži velký unikát a zároveň je součástí přístupu, který je odborně nazýván Balance Design Concept.
Výrobce Rotel
Rádio DAB/DAB+, FM, RDS (FM), AM
Počet předvoleb 30
Digitální výstup Koaxiální RCA
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 430
Výška (mm) 73
Hloubka (mm) 330
Hmotnost (kg) 4,3