STAX SR-007MKII

SKU
SR-007MKII
Hodnocení:
100%
59 800 Kč
Do 5 dnů
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (2)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

V kvalitních sluchátkách se skrývá kouzlo zvuku, přeměněné na příjemnou akustickou frekvenci, která se tak dobře poslouchá. Podobnou pohádku do ouška umí vyprávět referenční otevřená elektrostatická sluchátka, určená pro ty nejnáročnější audiofily. Někteří klienti totiž vyžadují výbornou kvalitu zvukové reprodukce s minimálním zabarvením. Celokovové konstrukce sluchátkových košů použité v praxi účinně eliminují všechny nežádoucí rezonance.

 

  • Frekvenční rozsah : 6 Hz až 41 kHz
  • Impedance : 170 kOhmů / 10 kHz
  • Citlivost : 100dB / 100 Vef / 1 kHz
  • Polarizační předpětí : 580 V
  • Identifikace kanálů : Značkami L a R a typem čáry na kabelu
  • Náušníky : vysoce kvalitní přírodní kůže s vysokou trvanlivostí a komfortem
  • Kabel : nízkokapacitní plochý kabel s 6-ti paralelními vodiči PC-OCC (Pure Crystal Ohno Continuous casting)
  • Hmotnost : 365 g bez kabelu

 

Sluchátka, která umějí překvapit

Tento set k poslouchání je určen pro spojení s libovolným stolním napájecím zesilovacím zařízením. Umí zajistit bravurní, silný zvuk, včetně těch nejjemnějších detailů, což mu dodává na špičkovém postavení mezi produkty této kategorie. Návrhářský a konstruktérský tým společnosti STAX toužil vyvinout takový modul, jehož mohutný zvuk všechny zaskočí. Proto světlo světa spatřilo firemní inovativní řešení struktury elektrod vlastního měniče. Nové pozlacené elektrody jsou vidět přes mřížkový zdobný kryt a mají také mnohem méně otvorů než běžná sluchátka STAX. Záměrem bylo zvětšit aktivní plochu kmitající membrány, a tak dosáhnout i větší plnosti a síly zvuku při udržení všech detailů. Nejenom pro tento kladný výsledný efekt jsou produkty STAX vyhledávány audiofily na celém světě.

 

Priority jsou stále stejné

Filozofií výrobce je dělat věci jak nejlépe to jde, užívat kvalitní materiály a nejmodernější technologie. Čistý a nezkreslený zvuk bude získán tehdy, nebude-li mimo membránu docházet k nežádoucímu kmitání jiných částí. O sluchátkách SR-007 MK II je známo, že akustický prvek je uzavřený do silného izolačního pryskyřicového obalu, jenž je pevně ukotven v pevném a stabilním těle sluchátka. Silné kovové pouzdro zajistí, že výsledek působí extrémně dobře. Svoji roli skvěle zaujímají i nově nastavitelné náušníky, jež mají za cíl jediné - nejvyšší možný komfort a pohodlí při maximálním prožitku při poslechu ze sluchátek SR-007 MK II. Nelze zpochybnit důležitost takových náušníků, které se zformují zcela dle tvaru hlavy.

 

Co nesmí chybět

Faktem je, že jsou sluchátka k mání samostatně, avšak je nutno jejich existenci a funkčnost zajistit přidáním napájecího elektronkového zesilovače STAX. Ke sluchátkům náleží též obal v podobě pevného kufříku, který slouží k ochraně před mechanickými vlivy, poškozením a prachem.

 

Upřesňující informace a parametry

Profesionálové jistě ocení zajímavé informace o typu, vlastnostech a schopnostech sluchátek. V tomto případě jde o elektrostatický kruhový zvukový element Push-Pull, kdy skříň je typu open-air. Frekvenční odezva se pohybuje od 6 do 41 000 Hz, kapacita je 94 pF (včetně kabelu). Impedance dosahuje 170 kOhm / 10 kHz, akustická citlivost činí 100 dB / 100 V RMS / 1 kHz. Rozsah polarizačního předpětí je 580 V DC. Identifikace kanálů vlevo a vpravo je snadná díky značkám na vstupním bodě kabelu - L a R, pevná čára (vlevo) a tečkovaná čára (vpravo) na kabelu. Uši, respektive jejich citlivé části, které přicházejí do styku s užitým materiálem, jsou chráněny náušníky z vysoce kvalitní originální jehněčí kůže a dále z velmi kvalitní umělé kůže užité v okolní části.  Nechybí nízkokapacitní plochý kabel s 6 paralelními vodiči PC-OCC (plynulé lití Pure Crystal Ohno Cintinuous Casting), dlouhý 2,5 m. Okolní provozní teplota a vlhkost je maximálně 0 až 35 ° C / 90% bez kondenzace, hmotnost sluchátek bez kabelu udává 365 g.

 

Ukázka zesilovačů a sluchátek STAX

Výrobce STAX
Typ sluchátek Kolem uší
Konstrukce Otevřené
Měniče Elektrostatické
Frekvenční odezva od (Hz) 6
Frekvenční odezva do (Hz) 41000
Impedance (Ω) 170000
Citlivost (dB) 100
Aktivní potlačení hluku (ANC)
Mikrofon
Odnímatelnost kabelu
Délka kabelu (m) 2,5
Barva Černá
Hmotnost (g) 365 (bez kabelu)
Příslušenství sluchátka, kabel, návod, kufřík