STAX SR-L300

SKU
SR-L300
Hodnocení:
100%
10 980 Kč
Do 5 dnů

Novou sérii Lambda tvoří skupina otevřených elektrostatických sluchátek s pověstnou vynikající kvalitou elektrostatické reprodukce. Základní model SR-L300 je určen pro spojení s jakýmkoliv stolním napájecím zesilovačem STAX. Vyznačuje se především novými měniči a náhlavníkem, který má na každé straně bezstupňový posuvník pro nastavení výškového umístění při poslechu. Dále je systém opatřen vysoce kvalitním OFC kabelem pro připojení k zesilovači STAX.

 

  • Frekvenční rozsah : 7 Hz až 41 kHz
  • Impedance : 145 kOhmů / 10 kHz
  • Citlivost : 101dB / 100 Vef / 1 kHz
  • Max SPL : 118dB / 400 Hz
  • Polarizační předpětí : 580 V
  • Identifikace kanálů : Značkami L a R a typem čáry na kabelu
  • Náušníky : vysoce kvalitní syntetická kůže
  • Kabel : OFC nízkokapacitní plochý kabel s 6-ti paralelními vodiči
  • Hmotnost : 322 g bez kabelu

 

Příjemná zvuková kvalita

Řada SR Lambda má velmi dobrý a kvalitní zvuk, jelikož zde použitá membrána je podlouhlého tvaru, namísto kulatého, jak je tomu u jiné řady STAX. Vizuálně se podobá eliptickému tvaru vnějšího ucha a je-li používán k poslechu zvuku celý ušní boltec, pak je poslech stejně přirozený, jako při každém jiném naslouchání. Ve skutečnosti bránice svou velikostí předčí rozměry ucha, za účelem plného využití charakteristiky odezvy vnějšího ucha. Plnější odezva nízkého dosahu spolu s barevnou odezvou středního a vysokého rozsahu, která je tak typická pro elektrostatickou reprodukci, je kýženým výsledným efektem. Návrhy produktů řady Lambda byly po právu oceněny a zejména SR-L bývá považován za velmi dobrá sluchátka.

 

Změny v konstrukčním systému

Pro tento inovativní model byly zvoleny pevné fixované elektrody, opracované nerezovým fotografickým leptáním. Získaný vyvážený způsob je důvodem k dosažení bohaté hluboké basové odezvy, ale též jemných vysokých frekvencí a vyhlazovacího středního pásma. Konstrukce oblouku jednotky SR-L300 je vybavena posuvným mechanismem, sloužícím k nastavení výšky hlavy. Pro konstrukci jádra drátů byl vybrán nízkokapacitní širokopásmový plochý OFC kabel s šesti paralelními vodiči o délce 2,5 m, jenž využívá obzvlášť širokou paralelní strukturu ke snížení kapacity mezi dráty vzájemně. Vysoce kvalitní je měkká poduška náušníků, která je ze syntetické kůže a tak zlepšuje dobrý pocit při poslechu.

 

Specifika a parametry sluchátek

Vstup do světa elektrostatických sluchátek přes tento model napomůže uživateli lépe pochopit všechny zvláštnosti a technická nastavení. Frekvenční rozsah sluchátek se pohybuje v rozmezí 7 – 41 000 Hz, přičemž impedanční hodnota ukazuje 145 kOhm / 10 kHz. Akustická citlivost je 101 dB / 100 Vef / 1 kHz. Maximální SPL je 118 dB / 400 V a polarizační předpětí má 580 V DC. Identifikace kanálů je určována podle značek L a R na obloukové sestavě, včetně typu čáry na kabelu (plná čára vlevo a tečkovaná čára vpravo na kabelu). Bez kabelu váží sluchátkový model pouhých 322 g. Hranatý nadčasový design je lichotivý vůči používání výrobku a nevystupuje z nastaveného konstrukčního plánu elektrostatických oválných zvukových prvků s výsuvným pruhem. Vyrábí se v černém provedení. Skříň typu open-air  má kapacitu 110 pF včetně kabelu. Okolní teplota a vlhkost udává maximálně 0 až 35 ° C / 90% bez kondenzace.

 

STAX je stálice na trhu

Výrobky této značky jsou známy již po několik desítek let. Japonská společnost vznikla totiž v roce 1938 a roku 1960 představila veřejnosti svá první elektrostatická sluchátka STAX SR-1. Tyto sluchátkové modely jsou kvalifikovány jako produkty nejvyšší kvalitativní třídy, které lze chápat coby synonymum absolutní věrnosti v sekci sluchátkového poslechu. Jedním z inovativních elementů je kmitající extrémně tenká a lehká fóliová membrána. Zajímavostí také je, že bez kmitací cívky je dosaženo větší přesnosti reprodukce, než u klasických dynamických sluchátek. 

 

Ukázka sluchátek STAX SR-L300

Výrobce STAX
Typ sluchátek Kolem uší
Konstrukce Otevřené
Měniče Elektrostatické
Frekvenční odezva od (Hz) 7
Frekvenční odezva do (Hz) 41000
Citlivost (dB) 101
Maximální výkon - SPL (dB) 118
Aktivní potlačení hluku (ANC)
Mikrofon
Odnímatelnost kabelu
Délka kabelu (m) 2,5
Barva Černá
Hmotnost (g) 448
Příslušenství sluchátka, kabel, návod
Vaše hodnocení