STAX SR-L500 MK2

SKU
4996476000940
Hodnocení:
100%
20 800 Kč
Do 5 dnů

Elektrostatická sluchátka

  • Frekvenční rozsah: 7 Hz až 41 kHz
  • Impedance: 145 kOhmů / 10 kHz
  • Citlivost: 101dB / 100 Vef / 1 kHz
  • Max SPL: 118dB / 400 Hz
  • Polarizační předpětí: 580 V
  • Identifikace kanálů: Značkami L a R a typem čáry na kabelu
  • Náušníky: vysoce kvalitní syntetická kůže a ovčí kůže
  • Kabel: HIFC nízkokapacitní plochý kabel s 6-ti paralelními vodiči, 2,5 m dlouhý
  • Hmotnost: 351 g bez kabelu

 

Když je co nabídnout

Moderní sluchátka jdou ruku v ruce s audio pokrokem. V rámci nového designu a inovativních pokročilých technologií mohou zkušení lídři na trhu s elektronikou nabídnout skvělé a zajímavé věci, k nimž rozhodně patří i nové typy sluchátek značky STAX.

 

Bratrstvo pro dobrý poslech

Společnost STAX přináší vedle nové verze elektrostatických sluchátek SR-L700 MK2 i model SR-L500 MK2. O čem sní audiofilové? Zpravidla dají přednost nekompromisní kvalitě zvukové reprodukce, potažmo vyrovnané reprodukci i v sekci nízkých frekvencí. Modifikace proběhla zejména na poli konstrukce, designu a výbavy.

 

Co je důležité

Sluchátka nejsou ovlivněna akustickými vlastnostmi poslechové místnosti, stojatými vlnami nebo nechtěnými zvukovými odrazy. Zvuk přehrávání je proto extrémně přesný. Jelikož ušní reproduktor má téměř nulové vzduchové zatížení, lze zvukovou membránu odlehčit. Pak je dosaženo vynikající přechodné odezvy. Sluchátka mají membránu snímače velmi blízko uší, každý detail hudby je slyšet.

 

Co patří k MK2

V sérii MK2 je užita vyměnitelná struktura kabelů podle nejnovějšího trendu. Držák pouzdra je vyroben z hliníku, což přináší spokojenost a pohodlí při poslechu hudby. Vše představuje budoucí kompatibilitu s kabelem s vysokým rozlišením, snadnou údržbu při náhlém odpojení a lepší uživatelskou přívětivost sluchátek. K SR-L500 MK2 je v příslušenství dodáván paralelní 6-ramenový nízkokapacitní HiFC kabel. Tento měděný vodič s minimálním množstvím přidaného titanu má vynikající přenosovou charakteristiku, také vyniká změkčovacím účinkem s cílem usnadnit manipulaci.

 

Materiály a tvary

Změna materiálu umožnila sestavit mechanismus s větší flexibilitou. V modelech MK2 mění konstrukce pouzdra účinek, a ten umožňuje, aby chrániče sluchu přirozeně seděly na obou stranách hlavy. Tvar křivky poskytuje vysokou tuhost a zabraňuje vytváření zbytečného zkreslení nebo točení při nošení. U venkovního typu sluchátek značně přispívá zvýšení přilnavosti v době nošení ke zlepšení nízkofrekvenční reprodukce.

 

Specifika a informace

Tento model elektrostatických sluchátek s oválným zvukovým prvkem typu push-pull. Frekvenční charakteristika se rozkládá od 7 do 41 000 Hz a elektrostatická kapacita je 110 pF (včetně připojeného kabelu). Impedanční hodnota ukazuje 145 kOhm (včetně připojeného kabelu, při 10 kHz). To, co chrání sluch uživatele je pravá ovčí kůže v místech, kde dochází ke styku s pokožkou. Použit je kabel paralelní 6- žilový, 2,5 m dlouhý, a nízkokapacitní speciální široký kabel. Kabelový vodič 6N (99,9999%) je žíhaný z OFC se stříbrným povlakem. Hmotnost zařízení je 471g (včetně připojeného kabelu), 351g (bez kabelu). Všechna sluchátka typu STAX jsou ovládána elektrostaticky. Elektrostatický převodník je zařízení push pull, které může v daném časovém úseku vysílat dvakrát více informací než převodník dynamického typu. Elektrostatický prvek používá jako membránu vysoký polymerní film o tloušťce několika mikronů pro menší hmotnost, než je u papírových či mylarových kuželů či kovových membrán. Elektrostatické prvky nepoužívají žádné magnety, jsou bez deformace magnetické hystereze, která je výrazná u sluchátek dynamického typu. Elektrostatický převodník, jenž je použit ve sluchátkách STAX, sestává ze dvou paralelně uspořádaných pevných elektrod a několika mikronů tlustých, vysoce polymerních filmových membrán, zavěšených uprostřed elektrod. Je-li na elektrody přivedeno kolísavé napětí zvukového signálu, je membrána tažena elektrodou, která má opačný náboj membrány. Současně je tlačena druhou elektrodou, která má poté podobný náboj membrány.

 

Výrobce STAX
Frekvenční odezva od (Hz) 7
Frekvenční odezva do (Hz) 41000
Impedance (Ω) 145000
Citlivost (dB) 101
Maximální výkon - SPL (dB) 118
Délka kabelu (m) 2,5
Barva Černá
Vaše hodnocení