STAX SRM-727II - Černá

SKU
SRM-727II-Černá
Hodnocení:
80%
48 800 Kč
Do 5 dnů
Spolu to funguje
=
52 990,00 Kč

O sluchátkách STAX neboli o Earspeakers již klientská veřejnost ví. Ideálně se dají využít se systémem STAX. Elektrostatický design a úroveň detailů je udivující, stejně jako hbitost a muzikálnost. Produkty této japonské značky ční nad ostatními a jsou obdivovány pro to, jak vynalézavě jsou zpracovány. Například i se sluchátkovým setem se dají dělat divy. Kdo chce zažít extra poslech, může zkusit protentokrát využít referenční polovodičový napájecí zesilovač pro elektrostatická sluchátka.

 

  • Frekvenční rozsah : 0 – 115 kHz / +0 dB, -3 dB (se sluchátky SR-007 nebo SR-404)
  • Zisk zesilovače : 54 dB (x500)
  • Vstupní impednace : 50 kΩ (RCA vstup), 50 kΩ x 2(XLR vstup)
  • Harmonické zkreslení : méně než 0,01% (1 kHz, 100 Vef, výstup se sluchátky Signature)
  • Maximální výstupní napětí : 450 Vef (1 kHz)
  • Polarizační napětí : 2 x 580 V
  • Pracovní teplota : 0-35°C

 

Seznamte se – nový napájecí zesilovač

Tento typ je nástupcem úspěšného modelu SRM-717 a spolu s budícím i koncovým stupněm je řešen jako polovodičový. Novinkou je, že poprvé v historii STAX obsahuje výstupní stupeň bez zpětné vazby. Čistota, preciznost a vyváženost stejnosměrného zesilovače se projevuje díky velkému proudu, jenž se line výstupním emitorovým sledovačem třídy A. Tím je nastartováno eminentní zlepšení dynamického rozsahu, což posluchač vnímá právě v oblasti vyšších frekvencí. Maximální akustická čistota je k dispozici hlavně díky jednoduchým dvoustupňovým zesilovačům s nízko-šumovými tranzistory FET. Ty jsou schopny zajistit vysokou vstupní impedanci.

 

STAX vyčnívá z davu

Má-li někdo tendence ukázat něco víc, něco zajímavého, inovativního a pokrokového, je to více než chvályhodné. STAX systémy a technologie jsou toho důkazem, stejně jako i úžasný zvukový prožitek audiofilských uživatelů.  Stolní tranzistorový napájecí zesilovač nejvyšší kategorie SRM-727 II pracuje ve třídě A. Díky vysokému rozkmitu výstupního napětí, obvodovému lineárnímu vedení a sníženému vnitřnímu odporu je možné zažívat transparentní, čistý poslech bez sebemenšího zkreslení, a to i při poměrně vysoké hlasitosti. Zesilovač je možné využívat s libovolnými elektrostatickými sluchátky STAX, kromě mobilních SR-002.

 

Z technického fóra

Frekvenční rozsah je znám, pohybuje se od 0 do 115 kHz s tolerancí +0 dB, -3 dB (se sluchátky SR-007 nebo SR-404). Zisk zesilovače dosahuje 54 dB (x 500), vstupní impedance má 50 kOhm pro RCA vstup, 50 kOhm x 2 pro XLR vstup. Harmonické zkreslení je menší, než 0,01% (1 kHz, 100 Vef, výstup se sluchátky Signature). Co se týká maximálního výstupního napětí, udává se 450 Vef (1 kHz), polarizační napětí je 2 x 580 V. Pracovní teplota je dána rozptylem mezi 0 - 35°C, spotřeba energie činí 46 W. Tento modul je realizován v klasickém hranatém těle ve stříbrném provedení, je 195 mm široký, 104 mm vysoký a jeho hloubka má 420 mm. Proto hmotnost produktu je o něco málo vyšší, než 5 kg. Pro zájemce o bližší kontakt a vyzkoušení zesilovače přímo v akci může být připraven ve studiu Luxusní elektroniky.

 

Pohled do historie společnosti

Vrátíme-li se ke kořenům výrobce, pak je třeba nahlédnout až do 30. let minulého století. Japonský výrobce STAX svým vznikem totiž sahá až k roku 1938 a v roce 1960 však udivil trh prvními elektrostatickými sluchátky STAX SR-1. V současné době je STAX renomovaným výrobcem elektrostatických sluchátek nejvyšší kvalitativní třídy a firemní produkty se staly synonymem absolutní věrnosti zvuku při poslechu ze sluchátek. Jejich výrobně náročná elektrostatická konstrukce, ve které kmitá extrémně tenká, lehká fóliová membrána bez kmitací cívky, dosahuje mnohem větší přesnosti reprodukce, než klasická dynamická sluchátka. Umějí věrně reprodukovat nahrávku s velkou dávkou rozlišovací schopnosti v detailech, navozují energii a pozitivní koncertní atmosféru.  Nejenom jejich vizáž je činí excelentním modelem v dané kategorii. 

 

Ukázka zesilovače

Výrobce STAX
Analogový vstup XLR
Analogový výstup
Digitální vstup
Digitální výstup Koaxiální 3,5 mm
Frekvenční odezva od (Hz) 0
Frekvenční odezva do (Hz) 115000
Zesílení (dB) 54
THD (%) 0,01
Vlastní baterie
Barva Černá
Šířka (mm) 195
Výška (mm) 104
Hloubka (mm) 420
Hmotnost (kg) 5,2
Vaše hodnocení