CZ: +420 721 123 123

PO-PÁ: 9:00-17:00 Hod.

DOPRAVA ZDARMA PRO VŠECHNY

  • Česko
STAX SRM-D50
STAX SRM-D50 STAX SRM-D50 STAX SRM-D50 STAX SRM-D50

STAX SRM-D50

29 800 Kč

Dostupnost: Skladem

Popis

Kompaktní zesilovač a DAC pro elektrostatická sluchátka STAX

  • Podpora řady audio vstupů včetně USB-B / toslink / koax / RCA analogový, atd.
  • ESS D/A čip podporuje soubory až DSD 5,6 MHz, PCM 384 kHz
  • Zobrazuje sílu přijímaného signálů na VU metru na předním panelu
  • 4mm silný nemagnetický hliníkový obal

Sluchátka potřebují kvalitní podporu

Kompaktní zesilovač je důležitou součástí elektrostatických sluchátek. Japonská společnost STAX má ve svém portfoliu novinku – vysoce výkonný převodník DAC / zesilovač s výběrem různých zdrojů digitálního signálu včetně PC / Mac, který je použitelný se všemi modely sluchátek STAX vybavenými 5- pinovým konektorem.

Kompaktní zesílení

STAX elektrostatická sluchátka jsou s kompaktním zesilovačem mnohem silnější. Na čem záleží? Uživatele zajímá především vybavení zesilovače - na předním panelu je situován analogový VU metr, který zobrazuje úroveň vstupního signálu a přepínání zdrojů signálu. Celokovové 4 mm antimagnetické hliníkové pouzdro se může pochlubit excelentní sametovou povrchovou úpravou. Rozhraní XMOS USB podporuje přehrávání signálu DSD 5.6 MHz a PCM AUDIO se vzorkovacím kmitočtem až 384 kHz. Tento zesilovač nejvyšší kvalitativní úrovně sluchátkům hraje do karet díky dokonalé vysokofrekvenční odezvě a stabilnímu výkonu.

Přednosti a vylepšení

Kvalitní vybavení a funkčnost výrobku je dána především pečlivým výběrem užitých součástek. Model SRM-D50 ideálně pohání elektrostatický mikrotelefon STAX, díky instalaci vysoce výkonného DAC jsou podporovány různé zdroje zvuku (přehrávač, PC), k dispozici je USB typu B, TOSlink, koaxiální digitální vstup, funkční je i analogový vstup RCA. Důležitou roli má čip ESS DAC s podporou souborů se zvukovým signálem maximálně DSD 5.6 MHz, PCM 384 kHz a R Core jádrový výkonový transformátor s menším průsakem. Modifikací prošel též hliníkový kryt o tloušťce 4 mm.

Specifika technické základny

Zařízení je vyrobeno dle parametrů 192 x 67 x 268 mm a váží 4,5 kg. Pracuje s frekvenční odezvou DC-40 kHz (0, -3dB), nominální vstupní úroveň je 130 VRMS, maximální 30 V / RCA při minimální hlasitosti. Nejvyšší výstupní napětí má 400 VRMS, zisk je 59 dB. Harmonické zkreslení činí 0,025% nebo méně než 1kHz-10kHz při použití s ​​řadou SR-L. Síťové napětí udává AC 100-240 V 50 Hz/60 Hz.
Spotřeba energie dosahuje 35 W a provozní teplota se pohybuje od 0 až do 35 ° C (méně než 90% vlhkosti, bez kondenzace).

STAX  jako záruka kvality

Japonská společnost STAX byla vznikla roku 1938. O 22 let později byla výrobním týmem vyvinuta a vyrobena první elektrostatická sluchátka STAX SR-1, která mohou být synonymem absolutní věrnosti v oblasti sluchátkového poslechu. To bez okolků potvrzují audiofilové, kteří znají výrobky japonské značky. Vesměs všechny odpovídají náročnější elektrostatické konstrukci, ve které kmitá extrémně tenká a lehká fóliová membrána (bez kmitací cívky dosahuje především větší přesnosti reprodukce než klasická dynamická sluchátka). Dovedou nejen věrně reprodukovat nahrávku s vysokým rozlišením detailů, ale umějí také zprostředkovat energii a koncertní atmosféru.

Východiska a výrobní principy

Je všeobecně známo, že výrobce využívá principu elektrostatického měniče, přičemž k aktivaci systému je třeba speciálního zesilovacího prvku. Ten dodává vysoké stejnosměrné polarizační napětí směrem k ultratenké pokovené membráně, jenž je uložená mezi dvěma paralelně umístěnými elektrodami. Jestliže je na elektrody přiveden zvukový signál, membrána svým pohybem v elektrostatickém poli vytváří vlnění, které sluch a mozek vyhodnocuje jako zvukovou informaci. Specifická technologie umožňuje výrobu speciálního materiálu s netypickou strukturou, přičemž výrobce dosáhl zcela minimální tloušťky membrány (1,35 um). Ultratenká membrána poskytuje maximální odezvu, výsledkem je mnohem jistější kontrola basů, aniž by utrpěly i velmi jemné detaily. Zkreslení je zcela minimální.Poradna

Diskuze k produktu

Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail?
Položte dotaz našim profíkům.

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze, buďte první!


Recenze

Pomozte ostatním při výběru

Recenze: STAX SRM-D50

Jak hodnotíte tento produkt? *

  Nedostatečný :( Dostatečný :/ Dobrý :) Chvalitebný ;) Výborný :O
Celkové hodnocení


Parametry

Specifikace produktu

Výrobce STAX
Vlastní baterie
Výdrž baterie (hod.)
Analogový vstup RCA
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-B
Digitální výstup
Frekvenční odezva od (Hz) 20
Frekvenční odezva do (Hz) 40000
THD (%) 0,025
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD až DSD128 (5,6 MHz)
Lokální streamování
Nadstandardní BT kodek
Barva Černá
Šířka (mm) 192
Výška (mm) 67
Hloubka (mm) 268
Hmotnost (kg) 4,5