Teac AP-505 - Černá

SKU
4907034222476
40 790 Kč
Do 5 dnů

Koncový stereo zesilovač Teac AP-505

 • Zesilovací modul Hypex Ncore, vyladěný výrobcem Teac
 • Maximální výstupní výkon 115W + 115W, nebo 220 W v BTL / přemostěném režimu
 • Může pracovat v režimech Stereo, Bi-Amp a BTL / můstek
 • Plně vyvážená konstrukce obvodu
 • Pečlivě vybrané vysoce kvalitní komponenty určené výhradně pro Hi-Fi aplikace
 • Velký toroidní výkonový transformátor a Schottkyho bariérové diody
 • Komplexní ochranné obvody (přepětí, tepelné)
 • Velké ukazatele úrovně na přední straně
 • Pasivní chlazení pro tichý provoz
 • Celokovové tělo zaručuje tuhost, stabilitu a eleganci
 • XLR symetrický a RCA  analogové zvukové vstupy (vždy jedna sada)
 • Širokoúhlé, šroubové svorky reproduktorů

 

Stylová zařízení potěší zrak i sluch

Zesilovače patří k produkci hudby jako hrníček k podšálku. Na trhu je celá řada profesionálů v tomto oboru - ultra kompaktní koncový stereo zesilovač TEAC AP-505 může být vzorem. Je napájený technologií Hypex Ncore a navržený tak, aby umožňoval Bi-amping nebo použití v režimu BTL (Bridge Tied Load/Bridged).

 

Vybavení na jedničku

Výrobce použil zesilovací technologii Hypex Ncore. Zesilovači typu AP-505 nechybí právě onen  vysoce výkonný, energeticky efektivní modul Hypex Ncore, který produkuje 115 W + 115 W v režimech stereo/bi-amp nebo 220 W v režimu BTL. Prošel rozsáhlými poslechovými testy, než došlo k jeho vyladění pod taktovkou inženýrského týmu výrobce. Nyní snadno řídí celou škálu reproduktorů, dodávajíc vše od pianissima po fortissimo, respektive správně reprodukuje dynamiku skutečné hudby.

Konstrukční charakter
Základ zesilovacího zařízení tvoří celokovové, malé tělo, které je synonymem pevnosti, stability a elegance. Všechny venkovní stěny jsou vyrobeny z vysoce kvalitní hliníkové slitiny a jsou pevně připevněny k robustnímu ocelovému nitru podvozku. Takový způsob stavby pomáhá snižovat přenos mechanických vibrací a je zárukou, že každý jednotlivý prvek uvnitř jednotky bude pracovat co nejlépe. Tento nevelký koncový zesilovač se díky své velikosti hodí do moderních interiérů, kde umí ušetřit prostor, což je v kontrastu s většinou konvenčních objemných výkonových zesilovačů s podporou bi-amp/BTL.

 

Designový záměr a komponenty

Plně vyvážený design obvodu udržuje AP-505 zvukový signál co nejčistší, pohybuje se přes zesilovač a výsledkem je extrémně nízká úroveň zkreslení, včetně vynikajícího poměru signálu k šumu (113 dB – 8 Ohm, 1kHz, IHF-A). Kvalitu zvuku zajišťují pečlivě vybírané komponenty a vysoce kvalitní duální operační zesilovače MUSES8820E, napájecí zdroje, výkonový transformátor a na každém kanálu celkem čtyři vysoce kapacitní kondenzátory 4700µF (celkem 8), čímž je dosaženo optimální separace zvukového pole mezi kanály. Pin-Point nohy jsou vhodně zvoleny pro jednoduchou instalaci, minimální vibrace a nízkou rezonanci. Jednotka je podepřena pouze na třech bodech, s velmi malou povrchovou kontaktní plochou - uspořádání tak zlepšuje zvukovou scénu a zviditelňuje jemné detaily.

 

Další klady zařízení

Pasivní chlazení umožňuje zcela tichý provoz a dovoluje posluchači soustředit se na hudbu bez rozptylování rušivého ventilátoru. Analogové VU metry na předním panelu reagují na úrovně signálu a poskytují vizuální potvrzení, že zesilovač dělá svou práci. Další součástí zařízení je čtyřstupňový stmívač, který umí přizpůsobit intenzitu displeje uživatelskému vkusu.

 

Technická data a parametry

Zařízení funguje s frekvenční odezvou 10 – 50 000 Hz (+0dB, – 5dB, 8 Ohm, 1kHz, 1 W, JEITA). Nechybí analogový vstup, linkový XLR, RCA. Výstupní sekce je dána jedním párem reproduktorových terminálů šroubového typu (pozlacené, kompatibilní s banana-plug a AWG8). Zařízení má energetickou spotřebu 106 W, ve standby režimu do 0,1 W. Zesilovač je moderním kusem audio nábytku o rozměrech 290 x 84,5 x 271 mm a hmotnosti 4,4 kg. Může pracovat v režimech Stereo, Bi-Amp a BTL s přemostěním. Plně vyvážená konstrukce obvodů a pečlivě vybrané vysoce kvalitní komponenty, velký toroidní výkonový transformátor a Schottkyho bariérové ​​diody zajišťují perfektní chod zesilovače. Japonská společnost vyrábí elektronická zařízení již od roku 1953, přitom stále sídlí v Japonsku. Portfolio firemních produktů naplňují inovativní zařízení spotřební elektroniky, např. mini systémy s vynikajícím zvukem, hi-fi systémy, zesilovače, rádia, CD přehrávače, převodníky, sluchátkové zesilovače, síťové přehrávače, gramofony.

 

Představení (IFA 2019)

Výrobce Teac
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 115
Frekvenční odezva od (Hz) 10
Frekvenční odezva do (Hz) 50000
Odstup signál / šum (dB) 113 (8 ohms, 1kHz, IHF-A)
THD (%) 0.0015 (8 ohms, 1kHz, 12.5W, JEITA)
Podpora impedance repro. (Ω) STEREO, BI-AMP mode 4 až 16, BTL mode 8 až 16
Bi-amp zapojení
Analogový vstup RCA, XLR
Barva Černá
Šířka (mm) 290
Výška (mm) 84,5
Hloubka (mm) 271
Hmotnost (kg) 4.4
Vaše hodnocení