Technics SB-C600 - Matná černá

SKU
TECHNICSSBC600E
Hodnocení:
100%
Akční cena 25 990 Kč Běžná cena 27 490 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Pokročilý přesný fázový měnič

Reprodukce hudby se zvýšenou prostorovou expresivitou zvuku vyžaduje, aby byly všechny vlnoplochy zvuků vyzařovaných z reproduktorové jednotky vyrovnané bez ohledu na poslechovou pozici. Koncept bodového zdroje zvuku je jedním z ideálních přístupů, jak toho dosáhnout. Pro realizaci reprodukce bodového zdroje zvuku bylo přijato koaxiální uspořádání a následně bylo zkombinováno s originálně tvarovanou lineární fázovou zátkou pro vyrovnání fází a membránou Smooth Flow tvořenou membránou mělkého tvaru a hladkým tvarem hran pro minimální odraz zvuku. Výsledkem je sférická vlna se zarovnanými vlnoplochami vyzařovaných zvuků. Dvoupásmová koaxiální reproduktorová jednotka SB-C600 realizuje jasnou lokalizaci zvukového obrazu a hladký, vysoce kvalitní zvuk bohatý na emoce, přičemž zdědila koncepci bodového zdroje zvuku a lineární fáze, kterou společnost Technics neúnavně sleduje.

Lineární fázový konektor

Originálně tvarovaná akustická zátka je umístěna na přední straně membrány výškového reproduktoru a zajišťuje schopnost reprodukce zvuku s vysokým rozlišením a širokou zvukovou scénu.

Membrána s plynulým tokem

Pokud má zvuková vlna na povrchu přenášejícím zvuk nepravidelnosti, dochází k narušení jejího vlnoplochy v důsledku tvarů těchto nepravidelností, což má za následek zhoršení frekvenčních charakteristik. Vysoké frekvence, které mají krátkou vlnovou délku, bývají náchylnější ke zhoršení zvukových charakteristik. Membrána wooferu v koaxiální reproduktorové jednotce má mělký tvar a hladký okraj, aby se snížil odraz zvuku. Výsledkem je minimální narušení vlnoploch zvukových vln vyzařovaných z membrány, čímž se realizuje vynikající frekvenční odezva a fázová charakteristika i široká směrovost. Díky této konfiguraci je dosaženo široké zvukové scény a plynulého a bohatého rozsahu středních a vysokých frekvencí.

Hladký průtokový port

Basreflexový port s běžným tvarem vytváří velký proudový vír vzduchu, který vyvolává nepříjemný vysokofrekvenční šum. Společnost Technics použila metodu řízení proudění vzduchu používanou u křídel letadel a navrhla tvar průřezu portu pomocí analýzy proudění. Optimálně navržený tvar portu nezpůsobuje rušení proudění vzduchu v otvoru a zajišťuje kvalitní reprodukci basů s minimálním šumem a vynikající odezvou.

Stacionární konstrukce

Důkladně odstraňuje nežádoucí nebo nechtěné zvuky a reprodukuje pouze zamýšlené zvuky s vysokým odstupem signálu od šumu. Architektura "Balanced Driver Mount Architecture" použitá ve velké třídě SB-G90M2 byla pro tento model optimalizována díky plnému využití CAE (Computer Aided Engineering). Kromě toho byla nově navržena přepážka pro uchycení reproduktorů, která drží reproduktorové jednotky na místě, aby se posílila tuhost celé skříně. Kombinace těchto faktorů maximalizuje výhody konstrukce s gravitačním středovým uchycením. Pečlivě byla prozkoumána tuhost a tvar jednotlivých dílů tvořících koaxiální reproduktorovou jednotku, aby se eliminovaly zbytečné vibrace a hluk.

Vyvážená architektura uchycení reproduktorů

Pro realizaci klidného zvuku s nízkým zkreslením využívá model SB-C600 přední část uchycení reproduktoru, která vznikla optimalizací koncepce konstrukce s nízkou rezonancí a vysokou tuhostí modelu SB-G90M2 pomocí CAE. Originálně tvarovaná příčka pro uchycení reproduktorů udržuje koncentraci napětí pod kontrolou. Přepážka pro uchycení reproduktorů zajišťuje dostatek větracích otvorů, které zajišťují plynulé proudění zvuků vyzařovaných ze zadních stran reproduktorových jednotek a zlepšují odezvu při zachování nízké rezonance a vysoké tuhosti. Tato konstrukce navíc snižuje vibrace celé skříně a minimalizuje účinky na ostatní zařízení.

Vysoce kvalitní díly

V síťovém obvodu jsou použity vysoce kvalitní díly, jako jsou polypropylenové filmové kondenzátory, vodiče OFC a další. Svorky reproduktorů jsou vyrobeny z mosazi.

Celohliníkové membrány

Membrány wooferu a tweeteru jsou vyrobeny z hliníkového materiálu s hliníkovou úpravou pro sjednocenou kvalitu tónu a poskytují vyvážený zvuk jako celopásmová jednotka.

Vysoce analyzované a optimalizované komponenty

Pro dosažení přesné lokalizace zvukového obrazu byly konstrukční díly, jako jsou distanční prvky a drátěné průchodky, podrobeny rozsáhlé analýze za účelem eliminace nežádoucích vibrací a šumu.

Matně černá povrchová úprava

Přední přepážka skříně SB-C600 je potažena matnou barvou smíchanou s práškem pro krásný matný povrch.
Výrobce Technics
Počet pásem 2
Měniče 15 cm (6") Kuželový typ x 1
2.5 cm (1") Kupolový typ x 1
Typ reproduktoru Přední bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 40
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Dělící frekvence (Hz) 2000
Impedance (Ω) 4
Minimální vstupní výkon (W) 40
Maximální vstupní výkon (W) 120
Maximální výkon - SPL (dB) 83 dB / 2.83 V (m)
80 dB / W(m)
Barva Černá
Šířka (mm) 173
Výška (mm) 293
Hloubka (mm) 283
Hmotnost (kg) 6.3
Příslušenství 2x Reproduktorový kabel, 1x Návod k obsluze
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (2)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)