Technics SB-C700 - Bílý lesk

SKU
sbc700wht
Hodnocení:
100%
37 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Prémiové regálové reproduktory Technics

  • Přirozený zvuk z jednoho bodu díky vnořenému měniči
  • Precizní výškový hliníkový měnič s neodymovými magnety
  • Tuhá skříň zamezí resonancím
  • Vysoce kvalitní vnitřní vedení
  • Ultra široké pásmo reprodukce až k 100 kHz
  • Reproduktorové kabely součástí balení

Kouzlo reproduktorových soustav

Není soustava jako soustava. Ostřížímu zraku audiofilů zdá se neunikne tento unikátně postavený set v nádherném provedení, sestavený pod taktovkou Technics. Sdružuje překvapivě dobré reproduktory typu Point-Sound-Source, které jsou základním systémem série C700. Faktem je, že tato řada učaruje nejednomu hudebnímu obdivovateli a uživateli moderní audio techniky.

Za vším stojí systém

Nově vyvinutá plochá koaxiální dvoucestná reproduktorová jednotka společnosti Technics kombinuje výškový reproduktor pro vysoké frekvence a basový reproduktor pro střední a basové frekvence. Reproduktor je umístěn ve středu basového reproduktoru, což působí jako bodový zdroj zvuku, který mimo jiné zajišťuje koherentní integrovaný akustický proud bez jakýchkoliv anomálií.

SB-C700 zajistí skvělý zvuk

Technický reproduktorový systém přináší živé zvukové záběry s vynikajícími obrazovými vlastnostmi. Bez čeho by se neobešel? Vývojová technologie představuje fázový přesný ovladač, což je plochá koaxiální hnací jednotka s obousměrným reproduktorem. Membrána s plochou wooferovou konstrukcí má sendvičový základ, který využívá lehké kůže z uhlíkových vláken s vysokou tuhostí a voštinové jádro. Plochá konstrukce omezuje frekvenční nerovnosti, způsobené konvenčními kuželovými membránami. Magnetický obvod využívá velký magnet, měděný uzávěr a zkratovací kroužek, funkční je krátká hlasová cívka se soustředěným bočním vinutím, která zajišťuje vysoký výkon s nízkým zkreslením.

Konstrukční danosti

Pořádně tuhý hliníkový odlitek je základem pro šasi pohonné jednotky, nožičky mají strukturu rozptylující rezonanci a eliminující i ty nejmenší nežádoucí vibrace. Tak napomáhá pohonné jednotce dodat přesné a výkonné basy. Skříň SB-C700 je navržena tak, aby bezpečně podporovala pohonné jednotky Point Source. Je zajištěn plynulý tok zvuku bez difrakce nebo odrazu. Přední přepážka je maximálně tuhá a účinně tlumí rezonanční vlivy, boční panely tvoří konvexní desky o maximální tloušťce 42 mm, které rezonanci také omezují a zároveň zabraňují vnitřním odrazům.

Basový port

Část zadního panelu disponuje portem basového reflexu, který má vzhled „paraboly“. Toto zakřivení se plynule mění od vstupu na výstup, aby potlačilo šumění uvnitř portu. Výsledkem je hladký a silný basový zvuk s minimem hluku. Lesklá skříň vznikla opakovaným nátěrem, dále broušením a leštěním. Nejenom dokončovací práce vykazují vysoký stupeň řemeslného zpracování. Vzniklý konstrukční design je atraktivní, ale také umí potlačit jemné vibrace generované na povrchu skříně. Poté je zvuk ještě přesnější.

Vysoce kvalitní síťový obvod

Z návrhů vývojových analytiků firmy vzešel kvalitní síťový obvod s maximálním výkonem každé jednotky reproduktoru a dosažením vyváženého zvuku. Rušení mezi pohonnými jednotkami a nevítané vibrace mají omezit optimálně uspořádané samostatné síťové desky pro basový reproduktor a výškový reproduktor.

Technická data a údaje

Systém reproduktorů typu Point-Sound-Source, Phase Precision Driver (koaxiální plochá reproduktorová jednotka) a vysoká rigidita kabinetu dotvářejí konečný dojem z tohoto systému reproduktorů, jejž doplňuje magnetická pevná mřížka. Reproduktorová jednotka pracuje ve frekvenčním pásmu 40 – 100 000 Hz (-16 dB), 45 - 80 000 Hz (-10 dB). Dělící kmitočet je 2,5 kHz. Úroveň akustického tlaku dosahuje 85 dB / 2,83 V (m) a impedance má 4 Ohm. Vstupní výkon (IEC) je 50 W, maximálně 100 W. Zařízení měří včetně sítě a terminálů 220 x 336 x 286 mm a váží 8,5 kg. K příslušenství náleží 1,2 m reproduktorový kabel a samozřejmostí je uživatelská příručka.

Ukázka série C700

Výrobce Technics
Počet pásem 2
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 40
Frekvenční odezva do (Hz) 100000
Dělící frekvence (Hz) 2500
Impedance (Ω) 4
Citlivost (dB) 85
Nominální vstupní výkon (W) 50
Maximální vstupní výkon (W) 100
Barva Bílá / Piano
Šířka (mm) 220
Výška (mm) 336
Hloubka (mm) 286
Hmotnost (kg) 8,5
Příslušenství 2x reproduktorový kabel 1,2m