Vincent PHO 500 - Stříbrná

SKU
P02211-1
15 990 Kč
Do 5 dnů

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Do centra audio trhu přichází řada předzesilovačů, které ušetří hudby milovným audiofilům čas i peníze, a dobrý požitek z poslechu je třešničkou na dortu.

Konec hledání toho pravého

Obliba v přehrávání LP, důvěra v gramofony, kazety, phono předzesilovače i snaha pořídit si kvalitní zařízení s příslušenstvím za solidní cenu může vyústit v akceptovatelné řešení. S ohledem na všudypřítomnost přináší tato kategorie produktů značky Vincent Audio to nejlepší v pravý čas. Četné nabídky produktů jiných značek umějí audiofily zaujmout, ne však jako tato prvotřídní kvalita provedení, špičkový vzhled či vnitřní design.

Pět řad

Vincent má nyní v nabídce PremiumLine, SolidLine, TubeLine, PowerLine a CableLine. Řada PowerLine má 13 různých produktů, včetně tří phono předzesilovačů – PHO-200, PHO-300 a PHO-500. Ten poslední je nejkompletnějším phono předzesilovačem, má více funkcí ve srovnání s PHO 8. Zatímco jeho specifika jsou podobná, PHO-500 má možnost výstupu USB, umožňující digitálně nahrávat jakékoli LP. Gramofonový předzesilovač umí současně vyrovnat nezpracovaný signál z phono kazety s křivkou RIAA pro dosažení ploché odezvy a zvýšit výstup phono kazety na úroveň linky. Díky vysokému zisku je obvod citlivější na vnější hluk kvůli zesílení. Není snadné navrhnout vysoce výkonný phono předzesilovač.


Jak to všechno funguje

První stupeň PHO-500 využívá nízko-šumový operační zesilovač OPA37, který zesiluje signál pohyblivého magnetu pětkrát a pohyblivou cívku maximálně 47x. Druhý stupeň je aktivní obvod RIAA, který je postaven na operačním zesilovači OPA134. Všechna zařízení pro zesílení uvnitř PHO-500 jsou nízko-šumové operační zesilovače. Výstup USB 96/24 je určen pro připojení k PC s možností nahrávání. Nahrávat tedy lze a výsledky jsou skutečně vynikající. Při poslechu přes sluchátka je slyšitelný hluk zanedbatelný. Se speciálními LP, která budete chtít přidat do své digitální knihovny, si USB výstup v kombinaci s Audacity hravě poradí a splní tento úkol snadno a rychle.


Shrnutí

Zvuková sekce je souhrnem, potažmo i souhrou jejích částí. K vytvoření kompletního systému je třeba mnoho součástí, včetně phono předzesilovače. Pro každého, kdo se snaží sestavit vysoce výkonný phono systém s rozumným rozpočtem, se zdá být PHO-500 ideální volbou, jelikož poskytuje vysoce kvalitní signál s nízkým šumem, který se snadno spojí s širokou škálou vysoce výkonných předních panelů. Díky Vincentovi.


Specifika a parametry

Dvoudílný polovodičový phono předzesilovač se vstupní citlivostí MM 58 mV, MC 6,8 mV má odstup signálu od šumu MM >83 dB, MC >70 dB. Vstupní impedance je MM 47 kOhm, MC 100 –1000 Ohm a je nastavitelná. Výstupní impedance činí 250 Ohm. Tento 1,4 kg vážící model napájení i 1 kg vážící PHO 500 se mohou pyšnit šířkou 130 mm, výškou 95 mm, přičemž do hloubky měří 205 mm. Jde o Hi-res AD USB převodník pro digitalizaci analogových nahrávek ve vysokém rozlišení (24bit / 192 kHz) s externím zdrojem a zesilovačem pro magneto-dynamické přenosky typu MM a MC. Je koncipován s oddělenou zdrojovou částí, která je s předzesilovačem propojena systémovým kabelem. Celokovové oddělené masivní skříňky podporují klidné elektromagnetické prostředí, což se projevuje výborným podáním prostorovosti. Elektronické obvody jsou sestaveny z vysoce kvalitních součástek značek Nichicon, Burr Brown, Wima. K dispozici jsou zlacené vstupní a výstupní RCA zásuvky, nechybí zástrčka pro odnímatelný napájecí síťový kabel.
Výrobce Vincent
Určení MC, MM
Analogový vstup RCA
Analogový výstup RCA (Pre-out)
Odstup signál / šum (dB) MM>83 dB, MC>70 dB
Impedance (Ω) MM 47 kOhm, MC 100 - 1000 Ohm
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 130
Výška (mm) 95
Hloubka (mm) 205
Hmotnost (kg) 2,4
Spolu to funguje
=
20 980,00 Kč
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)