Xavian

Xavian
Ikona Xavian unikát

SVĚTOVÝ UNIKÁT

Povrchová úprava, smysl pro detail a celkové řemeslné zpracování představují světový unikát. Výjimečně široká a pestrá je především škála barevných provedení a typů dýh.

 

Ikona Xavian materiál

JEDINEČNÉ MATERIÁLY

Naprosto špičkové provedení. Použité materiály a technologie patří ke světové špičce.

 

Ikona Xavian zvuk

FANTASTICKÝ ZVUK

Xavian přináší rychlý, utažený a konkrétní zvuk. Poslech poskytuje dobrý pocit energie a živosti. Převažuje celková lehkost a svižnost přednesu.

 

Xavian je česká společnost s více než dvacetiletou zkušeností.
Zakladatelem, designérem a duší celé firmy je Roberto Barletta, který se sice narodil v Turíně, avšak jeho rodina pochází z jižní Itálie, konkrétně z oblasti zvané Magna Grecia, což bylo významné centrum řecké civilizace. Tato skutečnost, spolu s dlouholetou rodinnou hudební tradicí, rozhodujícím způsobem ovlivnilo Robertův zájem o výzkum technologií, které umožňují reprodukci hudby. V roce 1994 se Robert přestěhoval do Prahy, kde založil společnost, které dal název podle řecké mytologie «Xavian».
Nemohl to být nikdo jiný než Orpheus, největší hudebník a pěvec, nemohl dát jméno epické sérii reproduktorů Xavian. Italské kořeny Roberta Barletta jsou více než citelné v technice Orfeo. Bedna, vyrobena ze speciálně vybraného masívního italského dubu, se po nalepení několik týdnů týdny "ukládá", než dojde k vlastnímu dokončení reproduktoru.
Dokonalá tonalita zajišťující homogenní všestranný přednes, vynikající časová koherence zvuku, dostatečná dynamická rezerva a minimální zkreslení jsou základními charakteristikami zvuku modelu Orfeo.

Řada Natura - Elegantní design a inspirace v přírodě

Xavian Premio Esclusivo

Xavian Premio Esclusivo je dvoupásmový bassreflexový model. Vysokotónový reproduktor je měkká látková kopulka. Cívka reproduktoru je velkého a nestandartního průměru 29 mm. Woofer je 175mm model vyrobený z papíru, se speciální povrchovou úpravou. Obě jednotky jsou vyrobeny na zakázku společností AudioBarletta. Dvoupásmová frekvenční výhybka s přechodovou frekvencí nastavenou na 2 690 Hz je osazena kondenzátory Mundorf a Xavian.
Pracovní frekvenční rozsah 35 až 30 kHz při -3 dB na tak malý reproduktor, je téměř extrémní.Společnost Xavian používá, podle svých webových stránek, systém Phase Zero, kde jsou jednotky zapojeny do série. Na filtru jsou použity komponenty Mundorf.
Skříň je vyrobena z masivního dubu, což se moc často nevidí, alespoň ne v této třídě.
Regálová reprosoustava Premio Esclusivo vyniká svým úžasným fyzickým zpracováním, monitorovou detailností, svižným a živým zvukem, neskutečnou tonální autenticitou.
Navigace
Nelze najít produkty odpovídající výběru.