DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELAC DS-S101-G

SKU
CZ EL53200
29 000 Kč
Do 5 dnů

Music server

  • Music server a streamer
  • Streamování & přehrávání z lokálního uložiště
  • Multiroom
  • Integrovaný TIDAL a ROON

Nikde nekončící zvuk

Každý audiofil hledá stále lepší a lepší zvukový efekt, protože sleduje svoje stále vyšší, s pokrokem rostoucí nároky. V sestavě může být o jediný komponent více a zvuk se tak může stát nikdy nekončícím mejdanem. Přidání DS-S101-G hudebního serveru Discovery Series ke stávajícímu uživatelskému systému je snadné. S připojením zařízení k internetu a k jednomu z výstupů integrovaného zesilovače ELAC je s hudbou na dlouhou dobu vystaráno.

Discovery Series

Moderně navržená elektronika má své zástupce. Jedním z nich může být domácí hudební centrum Discovery s typovým označením DS-S101-G. Výrobní společnost ELAC vyvinula tento streamer a oblékla ho do kompaktního 900 g vážícího hliníkového šasi o rozměrech 210 x 45 x 110 mm. Vyznačuje se oblými hranami, moderním vzhledem a elegancí zároveň. Povrchovou úpravu zajišťuje broušený hliník, který je krásně zpracovaný. Čelní stěnu tvoří jen souvislá reflexní plocha. Jediným informativním prvkem je ve spodní hraně zasazená jasně svítící bílá stavová dioda. Veškeré ovládání má na starosti ovládací aplikace.

Jak rozšířit domácí audio systém

Přidání vlastní hudební sbírky je rychlé – stačí připojit pevný disk k zadnímu portu USB nebo nasměrovat Discovery do zařízení NAS (Networked Attached Storage).  Discovery DS-101-G se postará o organizování a nashromáždění metadat pro celou hudební sbírku. Systém Discovery lze také rozšířit do dalších místností. Umí dokonce nahradit svými schopnostmi integrovaný zesilovač nebo jednoduchý bezdrátový reproduktor v libovolném pokoji.

Specifika zařízení

V sekci připojení jsou k dispozici 2 analogové výstupy, koaxiální výstup (192 kHz 24-Bit Max) a optický výstup (96 kHz 24-bit Max). Zařízení také disponuje portem USB 2.0 a ethernetovým portem.
Ovládání uživatelského rozhraní zajišťuje volná aplikace ROON Essentials Control (pro iOS 64-bit, Android 4.4 a vyšší, Windows 7, 8 a 10 a Apple OSX 10.8 a vyšší). K podporovaným zvukovým formátům patří WAV, AIFF, FLAC, ALAC, OGG, MP3, AAC a 192 kHz 24-bit formáty WAV, AIFF, FLAC, ALAC. Z integrovaných streamingových služeb je k dispozici Tidal. Užívat lze režimy přehrávání Gapless, Crossfade, Shuffle a Repeat.  Zvuk je synchronizovaný - analog 1 a 2 lze seskupit a synchronizovat, bezdrátové koncové body mohou být seskupeny a synchronizovány. Digitální výstupy nemohou být synchronizovány s analogovými výstupy.

Co je dobré znát

Napájení je zajištěno díky 12VDC 2A, přičemž spotřeba energie za normálního provozu je 4,8 W. Nejsilnějším článkem je však aplikace Roon Essentials, která poskytuje volný průchod do Roon - platformy, jenž je v celé své šíři považována za vynikající řešení pro prohlížení a přehrávání digitální hudby. Discovery nemusí vyhovět všem koncepcím hudebního serveru, ale zpravidla bude vyhovovat mnoha potřebám posluchačů při vývoji jejich systémů pro síťové přehrávání zvuku.

ELAC je značkou rozvoje

Výrobní společnost s velkým potenciálem sídlí v německém Kielu a je pravdou, že už není jen výrobcem reproduktorových soustav. Vzhledem k bohaté profesní historii zahrnuje sonary, šicí stroje a gramofony, v portfoliu nabízí však mimo jiné k využití i moderně pojatou elektroniku a s ní celou řadu skvěle navržených i vyprodukovaných audio výrobků a komponent. Pozornému a znalému audiofilovi neunikne cíl tohoto zkušeného výrobce, jímž je především snaha vyrábět co možná nejlepší zvuk na světě.

Music Server ELAC DS-S1001-G

 

Výrobce ELAC
Digitální vstup USB-A
Digitální výstup Koaxiální RCA, Optický
Typ streameru Hybridní
Analogový vstup
Analogový výstup RCA (Line)
Síťové připojení Ethernet
Internetové streamovací služby TIDAL
Lokální streamování AirPlay
PCM - vzorkování (kHz) až 192
PCM - kvantování (bit) až 24
Podporované audio formáty FLAC, WAV, ALAC, AIFF, MP3, OGG VORBIS
DSD
Barva Černá
Šířka (mm) 210
Výška (mm) 47,5
Hloubka (mm) 110
Hmotnost (kg) 0,9
Vaše hodnocení