DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

ELIPSON Chroma 200 RIAA - Černá

SKU
ELIPSON Chroma 200 RIAA - Černá
10 999 Kč
Do 5 dnů

Krása audia

Pro všechny, kdo touží po kráse a zároveň po esteticky hodnotném kousku, a také pro ty, kteří touží po působivém zvuku v dostupné cenové hladině, má Elipson překvapivé řešení. Milovníci vinylu mohou blahem vrnět, protože krása nestojí proti funkčnosti, ba naopak jde ruku v ruce s kvalitou audia, s krásným zvukem.

Umí se pěkně otáčet

Tenhle model umí ještě i něco navíc, než jen točit desky. Elipson Chroma 200 dokáže nahrávat vinyl do digitálních souborů a streamovat vinyl přes Bluetooth. Možná, že mnohé zaujme také nová řada gramofonových desek Elipson.

Chroma je široký pojem…

Série Chroma přináší zbrusu nový pohled na gramofonový přístroj. Série Chroma 200 a 400 nahrazují slušnou řadu Alpha a Omega značky, přičemž zahrnují tři modely. Novinkou je přidání integrovaného předzesilovače, samotného předzesilovače, připojení Bluetooth a výstupu USB. Nové modely Chroma jsou navrženy a vyrobeny ve Francii. Vlajkovou lodí je Chroma Carbon RIAA BT. Výrobce oproti předchozím verzím obohatil řadu Chroma o lepší estetiku, snadné použití a kvalitu zvuku. Inženýrský tým francouzské značky navrhl nový systém osy otočného stolu s cílem zlepšit stabilitu a přesnost. Zároveň je nový elektronický motorový systém mnohem tišší a vibrace podvozku mnohem nižší, díky novému tlumenému krytu.

Vybavení

Podvozky Chroma jsou vybaveny ručním zvedáním ramene, které nově také obsahuje odstupňování na protizávaží a volnou mechanickou váhu pro jednodušší nastavení. Ve jménu zlepšené konzistence a přesnosti jsou talíře nyní dvoudílné, s podnosem s prstencem sedícím pod větším horním talířem. Každý balíček Chroma je vybaven kazetou Ortofon OM10, dva nejlepší modely pak mají instalován pokročilejší model Ortofon 2M Red. Podstavce Chroma 200 tvoří šasi z matného černého PVC s hliníkovými rameny, kdežto modely Chroma 400 jsou dány vysoce lesklým lakovaným akrylovým podvozkem a raménkem z uhlíkových vláken.

Platinová technologie

Vše začalo tak, že již v roce 2014 společnost Elipson uvedla na akustický trh platinovou technologii Vinyle Bluetooth, na 100% vyrobenou ve Francii. Progresívní výrobce tak vděčným uživatelům nabízí 6 různých možností a doplnění, respektive dodává základní sílu počátečního designu, jenž se hodí pro všechny typy platforem. A tak místo předchozích řad, včetně karbonových, se na pomyslném molu předvádějí inovativní vkusně a esteticky řešené produkty, prodlužující život všem vinylovým nahrávkám. Zásluhu na tom mají nejenom na první pohled zjevné maličkosti (zvednutá ramena, nový tišší motor a vývoj jeho tlumicího oddělení, nová dvoudílná deska pro lepší rovinnost, optimalizace elektronických desek a nové povrchové úpravy), ale hlavně zvučné neotřelé představení zvuku v novém kabátě, ve vyšší dimenzi. Každý ze stupňů je dodáván s mechanickým vyvážením pro optimální nastavení zařízení. Při tom všem je Elipson velmi hrdý na to, že může veřejnosti směle nabídnout všechna aktuální vylepšení a modifikace, aniž by zvýšil prodejní cenu svých gramofonových zařízení.

Charakteristické rysy

Gramofonové šasi je vyrobeno z PVC, deska z lisované oceli a rameno je hliníkové. Přenoska vyzdvihuje značku Ortofon a barevnost reprezentuje matná čerň, která ladí s moderním otočným talířem. Plných 5 kg vážící model je 450 mm široký, 120 mm vysoký a do hloubky měří 380 mm. Ve světě vinylové hudby vyniká jako stylový, charismatický a velmi elegantní solitér, jehož výsledný zvukový efekt nenechá nikoho na pochybách.
Výrobce Elipson
Frekvenční odezva od (Hz) 25
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Wow & flutter (%) 0,006
Rychlost 33 / 45 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Vybaven přenoskou
Přenoska Ortofon OM10
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem
Analogový výstup RCA (odpojitelný)
Barva Černá
Šířka (mm) 450
Výška (mm) 120
Hloubka (mm) 380
Hmotnost (kg) 5
Vaše hodnocení