MoFi Electronic UltraDeck + MoFi MasterTracker

SKU
mofiultradeckmaster
69 990 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení
Produkt si můžete poslechnout a "osahat" v našem studiu ve Zlíně. V případě zájmu je nutná předchozí domluva (ať můžeme vše připravit :-)) a to na tel. čísle 227 272 707 nebo prostřednictvím e-mailu info@l-e.cz.

Recenze Martina z L-EManuální gramofon s řemínkovým pohonem

  • 10" ramínko, vyvinuto a vyrobeno v USA , které poskytuje vyváženou tuhost a minimum přehrávacích chyb
  • Izolovaný AC synchronní motor - skvělé udržení rychlosti a minimum vibrací, kvůli použití tlumících materiálu
  • HRS antivibrační nožky
  • Delrin® polymerový talíř - efektivně uzemňuje nechtěné zvuky a nepřenáší je na přenosku
  • Ocelové a teflonová ložiska
  • Kvalita vyrobená v USA
  • Součástí gramofonu je přenoska MasterTracker, která samostatně stojí 17.990,- Kč

Nejlepší analogový komponent

Také ve světě audio jsou uznávané autority, jednou z nejznámějších je Stereophile - audio magazín, který každoročně vyhlašuje 80 nejlepších výrobků roku v různých kategoriích. V tvrdé konkurenci současných značek obstál jako nejlepší analogový komponent také gramofon UltraDeck společnosti MoFi Electronics.

 

Překvapivý v mnoha ohledech

Tento gramofonový model byl velkým překvapením pro uživatelskou veřejnost, a to nejen kvalitou provedení, kvalitou reprodukce, ale zejména mimořádně příznivou cenou. Tento dostupný a skvěle vybavený gramofon získal nejvyšší ocenění i jako výhodný komponent roku. Model MoFi UltraDeck je navržen s přispěním Allena Perkinse ze společnosti Spiral Groove, a nabízí vynikající reprodukci. Lze jej zakoupit i s originální MM vložkou MasterTracker. Stal se úspěšným, hodnocení recenzentů mu pomohly na vrchol.

Co představuje UltraDeck

Pojem „Ultra“ zde souvisí s filozofií Mobile Fidelity Sound Lab. Je vyjádřením maximálního úsilí společnosti o nejvyšší úroveň reprodukce nahraného zvuku a snahy poskytnout milovníkům hudby zážitek z poslechu Original Master Recording v pohodlí domova. UltraDeck je stvořený k užívání si standardních LP nebo záznamů UltraDisc One-Step s omezeným vydáním, neboť umí zajistit věrné přehrávání všeho, co je zaznamenáno v drážkách.

Komponenty špičkové kvality

Jedním z nich je 254 mm dlouhé raménko Ultra s 18 mm převisem, vyvinuté a vyrobené v USA, které užívá hladká, vysoce kvalitní kuličková ložiska pro nízké tření ve vertikální a horizontální rovině. Díky tomu je slyšet všechno, co bylo do drážek zapsáno. Kabeláž Cardas Audio udržuje čistotu signálu z hlavového vedení a směřuje až k vysoce kvalitním pozlaceným konektorům RCA. Pohon zajišťuje střídavý motor s postupnou kladkou a vynikající stabilitou rychlosti, platí přesné výšky a rytmický pohon. Řemenice Delrin má dvě polohy s volbou rychlosti 33 1/3 a 45 RPM. Vibrace motoru jsou vedeny mimo talíř a stylus, s pomocí pokročilých tlumicích materiálů, oddělujících motor od zbytku točny. UltraDeck je vybaven třemi hliníkovými deskami pečlivě spojenými s tělem MDF, aby zvětšil hmotu a eliminoval tónové zbarvení. Tak je udržován skutečný zvuk, nalezený v záznamu.

Všechny atributy výrobce

MoFi staví na vyspělých technologiích, uživatelsky přívětivých funkcích a nepřekonaných konstrukčních prvcích, které zajišťují fenomenální přehrávání. Tak vzniká jedinečný zvuk slavného studia Mobile Fidelity a proniká až k široké uživatelské vrstvě.

Specifika a zajímavosti

Vestavěné anti-vibrační nožičky MoFi byly vyvinuty ve spolupráci s technickým týmem společnosti Harmonic Resolution Systems s cílem izolovat gramofon od špatných vibrací. Nesmí chybět masivní 1,3-palcový talíř Delrin - polymer nové generace vyvinutý společností Dupont, který představuje vysoce krystalickou strukturu a skvělou impedanční shodu s vinylovými deskami, účinně uzemňující nežádoucí šum, který udržuje mimo stylus. Důležitý je invertovaný ložiskový systém z tvrzené oceli, navržený pro hladkou, tichou rotační stabilitu. Díky kombinaci oceli, bronzu a safíru s extrémně nízkou tolerancí je předpoklad, že gramofon vydrží fungovat mnoho let vysoce výkonného přehrávání.

Technická upřesnění

Gramofon vyžaduje napájení 120 V 60 Hz, 220-230 V 50 Hz, 100 V 50 Hz, spotřebuje méně, než 5 W.  Poměr signálu k šumu je 74 dB. Výrobce uvádí hmotnost kazety 5 – 10 g. Prioritní je zakázkový design a výroba v USA, funkční talíř Delrin, tlumící nožky navržené HRS a izolovaný synchronní motor.

Ukázka MoFi UltraDeck

Výrobce MoFi Electronics
Odstup signál / šum (dB) 74
Wow & flutter (%) 0.017 – 0.025
Rychlost 33 / 45 RPM
Přepínání rychlosti Manuální
Obsluha Manuální
Pohon Řemínkový
Raménko 10" hliníkový tubus, ložiskové uložení, antiskating - mechanický
Vybaven přenoskou Ne
Přenoska MoFi Electronics UltraTracker
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem Ano
Možnosti předzesilovače MM přenoska
Analogový výstup RCA (odpojitelný)
Typ gramofonu Analogový
Barva Černá
Šířka (mm) 500
Výška (mm) 150
Hloubka (mm) 360
Hmotnost (kg) 10,5
Příslušenství Plexi kryt, Delrin talíř, řemínek, RCA propojovací kabel, napájecí kabel, protizávažíčka, imbus klíč 2x, antiskate závažíčko, stylus kartáč
Spolu to funguje
Spolu to funguje
=
72 580,00 Kč
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)