Monitor Audio Radius 90 - Bílá

SKU
5060565770058
Hodnocení:
100%
12 990 Kč
Skladem

Otevřete dveře kvalitnímu zvuku. Po celém domě bude znít v té nejvyšší kvalitě díky základnímu páru regálových reproduktorů Radius 90, extrémně diskrétní akustika ve všech interiérech může být doplněna spoluprací se subwooferem Radius 380. Nové regálové reproduktory obsahují 100 mm C-CAM kužel středo-basového měniče a 25 mm C-CAM výškový reproduktor, spolu zní opravdově a věrně.

  • MMP II středo-basový měnič laděn pro každý reproduktor
  • Zlatý C-CAM výškový měnič s rozšířeným úhlem záření pro širší scénu
  • HiVe II design výduchu - podobný jako u série Platinum
  • Volitelná stěnová konzole
  • Volitelný podlahový stojan

Série Radius

Všechny reproduktorové modely řady Radius vynikají stylem a flexibilitou audio systémů. Reproduktory Radius mají našlápnuto ke skutečné změně v poslechu, disponují totiž nejnovějšími technologiemi měničů, navíc všechny modely jsou všestranné a nabízejí široký i hluboký zvuk. V nabídce jsou kromě regálových k dispozici také sloupové a centrální reproduktory, subwoofery, které se vyrábějí ve třech barevných provedeních - v černém a bílém klavírním laku, v pravé ořechové dýze.

High Fidelity ve zmenšeném formátu

Reproduktory Radius 90 jsou osazeny 100 mm C-CAM středo-basovým měničem a 25 mm C-CAM tweeterem pro zajištění zvuku v páru či jako přední a zadní reproduktory v AV systému, doplněné o centrální reproduktor Radius 200 nebo Radius 225 a subwoofer Radius 380 nebo 390. Obohacený o vlastní HiVe II portovou technologii má celý systém rychlejší a dynamičtější basovou odezvu. Výhodou je, že model Radius 90 lze jednoduše pověsit na stěnu, případně umístit na stojany. 

Zajímavosti z technické sekce

Dvoupásmová soustava reproduktorů se zadním bass-reflexem a dvěma měniči typu C-CAM pracuje ve frekvenčním rozsahu 55 – 30 000 Hz s impedancí 8 Ohm a akustickou citlivostí 83 dB. Dělící frekvence výhybky je 3,2 kHz. Doporučen je výkon zesilovače 30 – 100 W. Zadní bass-reflex funguje díky firemní portové technologii HiVe II, takže zvuk je plnější, prostorovější, mohutnější. Každý z monitorů je 198 mm vysoký, 125 mm široký, 140 mm hluboký a váží 2,1 kg.

C-CAM technologie měničů

I v sérii Radius využívají monitory novou patentovanou technologii řidičů, která vychází z vlastností materiálů (keramicky potažená slitina hořčíku a hliníku). Základem jsou duté kuželové profily z již zavedených top-of-the-řady Platinum, poté aplikovaných do Gold GX. Díky výzkumu a modelování FEA zajišťují perfektní vztah mezi novou vyzařující membránou a designovým motorem, větší velikost motoru a kmitací cívky znamená vyšší schopnost výkonu a snížené zkreslení. C-CAM gold dome tweeter je navržen za účelem též zajistit nejvyšší a nejširší výkon v kompaktních skříních. Efektivnější je nová konstrukce se zadní odvětráváním, uvolňující vzduch, zachycený a stlačený na zadní straně kupole tweeteru, který je dále veden kolem hnacího agregátu do zadní komory.

Nástěnná varianta

Pro připevnění regálových modelů ke stěně bývá využíván jednobodový držák pro Monitor Audio reproduktor nebo jakýkoliv standardní nástěnný držák. Volit je možné také podlahový stojan s vnitřním (předpjatým) připojením k systému pro řízení kabelové sítě – správu kabelů. To vše nahrává dosažení extrémně diskrétního zvuku, rozvedeného po celém domě nebo v kombinaci s radiopřijímačem Radius 380. Frézované drážky uvnitř portu napomáhají zrychlení toku a snížení turbulence, vzduch se tak může lépe pohybovat dovnitř a ven, čímž je urychlena dynamická basová odezva. Jednoduché upevnění vodícího šroubu pomáhá zajistit mechanické odpojení, dokonce i zlepšit jasnost a rozlišení v polovině pásma. Průchozí šrouby také působí jako pevná křížová výztuha, která je použita s cílem poskytnout velmi pevný, nerezonující skříňový základ. 

Výrobce Monitor Audio
Počet pásem 2
Měniče Vysoké frekvence: 25 mm (C-CAM) / Střední a nízké frekvence: 100 mm (C-CAM)
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 80
Frekvenční odezva do (Hz) 35000
Impedance (Ω) 8
Citlivost (dB) 83
Minimální vstupní výkon (W) 30
Nominální vstupní výkon (W) 100
Maximální výkon - SPL (dB) 102
Barva Bílá
Šířka (mm) 125
Výška (mm) 198
Hloubka (mm) 164
Hmotnost (kg) 2,1
Vaše hodnocení