DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Pro-Ject 1-Xpression Carbon Classic - černý lesk

SKU
9pxpcb2ms
19 580 Kč
Skladem

Kdo rád poslouchá hudbu trochu jinak, jistě nepohrdne vynálezem slavného pana Emile Berlinera, který posunul do popředí první funkční gramofon. Takový, který byl poháněn ručně a natahován podobně jako hodinový strojek, je už dnes raritou. Ovšem doba velmi pokročila a spolu s moderním vědeckým i technickým pokrokem přináší změny ve všem, včetně audio vizuální techniky.  Poslouchání hudby může být jedinečným zážitkem. S modelem 1Xpression Carbon Classic tedy určitě.

 

 • Gramofon je dodáván bez přenosky

 

NADECHNĚTE SE, PŘICHÁZÍ ELEGÁN

Skvěle vypadající, moderní, s nádechem třetí generace a nadčasovým designem se nabízí typ z řady Pro-Ject, v několika barevných variantách. Upoutá pozornost ve velmi atraktivním olivovém provedení základny či v mahagonovém kabátku. Zajímavě vypadá také vysoký lesk bílého nebo klavírního dezénu, jehož účinnou ochranou proti prachu a poškození může být praktický plexi kryt, náležící k příslušenství. Elegantní a společenský každým coulem se v moderním interiéru vyjímá jako ryba ve vodě.

 

JSEM GRAMOFON, SEZNAMME SE

„Mám své typické znaky, jako například řemenový převodový systém se synchronním motorem, který mě umí uvést do chodu. Hlavní talíř není určen k jídlu, nýbrž je typický těžkým hliníkovým sendvičem, vybaveným technologií TPE k tlumení rezonancí a stabilitě mojí podložky. Funkční raménko z karbonu v efektivní délce 218,5 mm s hmotností 8,7 g, a s uhlíkovým vláknem je vybaveno EVO kardanovými kroužky a zajišťuje výborně svoji funkci. Jsem středně rychlý a rychlejší, což závisí na počtu otáček za minutu (33 / 45). Mohu se pyšnit zlacenými konektory typu Cinch a externím napájecím zdrojem, protože někde energii brát musím. Co ještě o mě chcete vědět?“

 

Rozšiřující technické údaje a funkce

Hi-fi řada Pro-Ject 1 spatřila světlo světa v roce 1991 pod záštitou stejnojmenné renomované rakouské společnosti. Modifikace, inovace, vylepšování a unikátní nové technologické pomůcky stojí na prahu vzniku již šesté generace gramofonů 1Xpression Carbon Classic.  Novodobá aktuální verze překvapuje zcela novými technologiemi, např. tou, která je využita při výrobě uhlíkového tónového ramene - "EVO" technologií.  Podobně se tváří ultra precizní frekvence DC, která je řízená generátorem střídavého proudu (Speed Box), k zajištění maximální stability otáček.

 

Parametry, které jsou důležité

Talíř je vyroben o průměru 300 mm, s hmotností 1,65 kg. Přesah raménka činí 18,5 mm. Produkt disponuje mírami 415 x 118 x 320 mm, přičemž váží 5,5 kg. Výstup je zajištěn Cinchem (RCA) s příslušným kabelem. V balení je také protizávaží (7 – 12 g). Síla přítlaku se pohybuje od 10 do 30 mN a odstup signálu od šumu je na hranici -70dB. Výhodou je velmi tichý motor (oddělený od šasi, zejména kvůli omezení vibrací), kvalitní šasi na třech výškově stavitelných podstavách a leštěné kuličkové ložisko, zapouzdřené v mosazi.

 

RESUMÉ

Poznamenat si, vyzkoušet, zhodnotit a učinit si závěr je v moci každého z nás. Výrobky rakouské Pro-Ject mají velmi dobré resumé, cenově jsou dostupné, i když cena odpovídá kvalitě pro náročnější klientelu, hudba je však korunovaná úspěchem, tradicí a vynikajícími zkušenostmi. Dejte si také malou porci. A nebudete chtít už nikdy nic jiného!

 

Technické údaje:

 • Rychlost: 33, 45 (mechanické přepnutí)
 • Princip pohonu: řemenem
 • Talíř: 300mm / hliníkový
 • Rozptyl rychlosti: + / - 0,2% (33),  + / - 0,18% (45)
 • Kolísání otáček: + / - 0,14% (33),  + / - 0,13% (45)
 • Odstupní signál šum: - 68dB
 • Raménko: carbonové 8.6 "
 • Efektivní délka ramene: 218,5 mm
 • Efektivní hmotnost raménka: 8,0 g
 • Přesah: 22 mm
 • Přítlak: 0 – 30mN
 • Součástí příslušenství: kabel CINCH, plexy kryt, externí DC zdroj 15V/0,8A
 • Rozměry (ŠxVxH): 415 x 130 x 335 mm (zavřené víko)
 • Hmotnost: 5,5 kg

 

Složení gramofonu Pro-Ject 1-Xpression Carbon Classic

Výrobce Pro-Ject
Přenoska -
Náhradní jehla -
Barva Černá
Šířka (mm) 415 mm
Výška (mm) 130 mm
Hloubka (mm) 335 mm
Hmotnost (kg) 5,5 kg
Vaše hodnocení