Pro-Ject Stream Box S2 Ultra - Stříbrná

SKU
9psbs2us
Hodnocení:
60%
18 190 Kč
Skladem
Spolu to funguje
=
20 180,00 Kč
=
20 680,00 Kč
=
21 380,00 Kč
=
22 380,00 Kč
3.0
60% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
100 % (1)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Síťový bridge optimalizován pro audio a USB detox zařízení

 • High Resolution Network Bridge
 • Audio optimalizovaný USB A výstup
 • Multi-room
 • USB A vstup pro externí paměťovou jednotku
 • TIDAL
 • Spotify Connect
 • Zajistí připojení do sítě jakémukoliv modernímu DAC s USB vstupem
 • Internetová rádia
 • DLNA
 • "Vyčistí" audio signál z PC
 • Nová ovládací aplikace
 • Ovladatelné z chytrých zařízení nebo PC
 • Ethernet a Wi-FI
 • HDMI video výstup

Streamování je v módě

Právě výrobce Pro-Ject nabízí mimořádně dobře vybavený streamer, který uspokojí i poměrně vysoké nároky posluchačů. Design je u Stream Box S2 Ultra velmi praktický a jeho vzhled i funkce umocňují skvělý dojem. Patří do skupiny malých hudebních síťových streamerů, jež jsou populární také upgradem stávající kvalitní Hi-Fi sestavy, ale fungují i jako samostatný přístroj v kombinaci s malým zesilovačem.

Podobná zařízení

Taková zařízení nejsou nijak výjimečná, mají však běžně jen analogový, či digitální výstup, tento Stream Box nabízí navíc i USB výstup pro přímé připojení k zesilovači s D/A převodníkem a USB vstupem.

Inovativní přístup výrobce

Pro-Ject projevil snahu modernizovat streamery takovými záležitostmi, jakými je například podpora Hi-Res audia, multiroom, ze síťových služeb nechybí Tidal, Spotify, Internetová rádia ani podpora DLNA. Přidaný USB výstup je optimalizován pro co nejkvalitnější zvuk, přes něj lze zařízení připojit ke stávajícímu zesilovači s D/A převodníkem. Tak je vytvořen tzv. „network bridge“ neboli „most“, který slouží k posílání dat přímo do DAC. Mimo jiné zařízení také dokáže čistit audiosignál z PC. Duální USB vstup lze využít i pro přímé připojení pevného disku a HDMI výstupu pro displej, jenž pak zobrazuje uživatelské grafické rozhraní, které je určeno pro přímé přehrávání skladeb. Stávající systém podporuje audio formáty až do 32 bit/352,8 kHz a DSD256.

Funkčnost je zajištěna plnou měrou

Síťový most s vysokým rozlišením a audio optimalizovaný výstup USB A je vítán, podobně jako systém Bluetooth. Pro připojení sítě slouží klasický Ethernet či Wi-Fi. Zařízení vynechá všechny zvukové formáty DAC a vyčistí zvukový signál z počítače, používá vyhrazené napájecí zdroje. Je plně ovladatelné pomocí inteligentních zařízení a PC / Laptop, zajímavostí je nová ovládací aplikace.

Devízy moderní techniky

Jelikož žijeme v moderním světě, roste i počet internetových streamingových služeb (TIDAL, Spotify) a zájem uživatelů se přesunul k zařízením, podporujícím síť. Mnohé vynikající zvukové produkty však nenabízejí žádnou síťovou schopnost, jsou buď staré, nebo jejich hlavní zaměření bylo jiné. Postupně však byly nahrazovány novými a moderními zařízeními, u kterých je přenos zvuku přes Bluetooth nebo s pomocí komprimování, používáním smartphonu nebo tabletu, prostřednictvím jejich analogového výstupu k napájení aktivních reproduktorů nebo zesilovačů. Stream Box S2 Ultra nabízí právě ono inteligentní vyplnění mezery na trhu v podobě moderního připojení, díky síťovým vstupům a výstupu USB A. Výstup USB je modifikován pro zvukové signály, využívá vyhrazený interní zdroj napájení a uplatňuje pouze špičkové audiophile komponenty.

Nekonečné množství hudby

Implantované služby nabízejí nekončící hudební zásoby, které zaručují, že koncertovat je možné bez přestání. Se zavedením Shoutcastu  se dají poslouchat různé internetové rozhlasové stanice nebo lze využívat oblíbené rozhlasové přehlídky, zprávy či vyhledávat nové kanály v rámci celého světa. Na to postačí jen několik málo kliknutí. Díky implementaci Shairportu dostali uživatelé iDevice možnost odesílat data do Stream Boxu S2. Pro řízení se dále nabízí možnost využít App, Webbrowser, externí monitor, a dát tak přednost vlastnímu výběru zvuku.

Pro- Ject opět boduje

Profesionálové v Pro-Ject podporují mimo jiné i software Roon, také Stream Box S2 Ultra je Roon Ready. Tak lze jednoduše vybírat Stream Box S2 Ultra v rozhraní Roon a přes něj posílat dokonalejší zvukové toky přes domácí síť. Tato skvělá sada funkcí zaručuje, že Stream Box S2 Ultra je spolu s Pre Box S2 Digital nejuniverzálnějšími a nejdůležitějšími audiofily ve své cenové třídě.

Výrobce Pro-Ject
Digitální vstup USB-A
Digitální výstup USB-A
Typ streameru Digitální
Analogový vstup
Analogový výstup
Síťové připojení Wi-Fi, Ethernet
Internetové streamovací služby Internetové rádio, Spotify, TIDAL
Lokální streamování Bluetooth, Síťové úložiště (UPnP, DLNA)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 105
Výška (mm) 37
Hloubka (mm) 105
Hmotnost (kg) 0,375