DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Q Acoustics Concept 30 - Stříbrná

SKU
QAC30SL
25 990 Kč
Do 5 dnů
Cena za pár. Stojany nejsou současti balení.

Zbavte se nudné a šedivé aparatury. Dejte přednost sofistikovaným progresívním reproduktorům, které rozzáří nejenom interiér, ale i vás.


Dobré zprávy

Společnost Q Acoustics oznámila obohacení svého portfolia o nejnovější modely řady stereo reproduktorů Concept a reproduktorů pro domácí kino. Frontální schéma otevírá menší stojanový model Concept 30, podlahový model Concept 50 a středový kanál Concept 90. V nové sérii hrají významnou roli akustické technologie a designové prvky, prolínající z vlajkových lodí Q Acoustics Concept 300 a 500. Budou-li připočteny ještě nějaké drobné inovace, sny hudbymilovných zájemců se mohou stát skutečnými.

Prvotřídní návrhy

Výrobce vsadil na návrh co nejtišší skříně – tedy takové, na kterou nebudou mít vliv vnitřní ani vnější vibrace. Inovativní konstrukce Gelcore účinně snižuje vysokofrekvenční hluk skříně. Zvláštností je užití netuhnoucího gelu vloženého mezi dvě vrstvy, který působí na rozptýlení vysokofrekvenčních vibrací. Konstrukční charakter skříně Gelcore eliminuje hluk skříní s vyšší frekvencí. Vnitřní vyztužení P2P (Point to Point) zpevní skříň natolik, že i vibrace nižších frekvencí jsou zažehnány. Také izolační závěsná základna odpuzuje nežádoucí vnější a vnitřní vibrace.

Konstrukční design

Přední ozvučnice je z hliníku, k ní je připevněna sestava měniče pomocí předpjatých kolíků, čímž je zajištěno správné akustické utěsnění a zároveň tlumení vibrací. Aby byl výkon co nejvyšší, jsou uzemněny středo-basové i výškové měniče. Vysokofrekvenční měnič je kompletně hermeticky uzavřen a mechanicky izolován od přední ozvučnice. Tak je chráněný před vnitřními rezonancemi středo-basového měniče. Crossoverová konstrukce je instalována k izolační základně, s cílem minimalizovat jakýkoli mikrofonní přenos a zabránit elektromagnetickým polím, vyzařovaným pohonnými jednotkami.

Vizuální dojem

O tom, jak budou audio produkty vyhlížet, rozhoduje návrhářský designérský tým, který dbá na estetiku, čistotu práce, provedení, finální úpravy, harmonii odstínů a další kritéria. Estetika této sestavy odpovídá vysoce lesklé povrchové úpravě špičkových modelů 300 a 500, což znamená návrat stejného charakteristického hliníkového předního nárazníku se třemi možnostmi laku – v černé, stříbrné nebo bílé. Tento moderní nadčasový design prostupuje celou řadou.

Komfortní využití

V jakémkoli interiéru se bude vyjímat skvěle, byť právě v konfiguraci 5.1 sada reproduktorů Concept 50 nabízí kompletní zvukový zážitek. Domácí kina v této podobě nejsou vůbec na ústupu, ba naopak jsou in. Recept zní: k přední dvojici podlahových stojanů Concept 50 je potřeba přidat dvojici stojanů Concept 30 umístěných vzadu a do středu umístit Concept 90, neboli centrální kanál zaměřený na dialog. Nejvýkonnější subwoofer Q Acoustics, Q B12, zvládne korigovat basy. Řada Concept je však navržena tak, aby mohla fungovat v jakékoli konfiguraci 2.1 nebo 5.1. Tento případ nastane, jestliže uživatel dokoupí středový kanál Concept 90 a subwoofer Q B12 k jakémukoli z modelů řady stojících nebo stojanových skříní (30, 50, 300 nebo 500).

Skvělý zvuk jako odměna

Q Acoustics je velkorysý výrobce, který nikoho nenechá na holičkách. Jeho produkce má v nabídce výrobky cenově dostupné širokým vrstvám uživatelů a milovníků kvalitního zvuku, které pohladí uši, oči i duši. K reproduktorovým sestavám přísluší také velmi užitečné originální a praktické stojany Q FS75, potažmo i nástěnné držáky WB75, které mohou být dodávány v bílém nebo černém provedení. Spolu s nimi to reproduktorovým kabinetům sluší ještě o poznání víc.
Výrobce Q Acoustics
Počet pásem 2
Měniče Středobasový reproduktor: 1 x 125 mm, výškový reproduktor: 1 x 25 mm
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Frekvenční odezva od (Hz) 54
Frekvenční odezva do (Hz) 30000
Dělící frekvence (Hz) 2400
Impedance (Ω) 6
Citlivost (dB) 87
Minimální vstupní výkon (W) 25
Maximální vstupní výkon (W) 100
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 180
Výška (mm) 284
Hloubka (mm) 319
Hmotnost (kg) 7,9
Vaše hodnocení