DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

RELOOP HIFI Turn 5

SKU
HN184941
20 190 Kč
Produkt bude k dispozici od: 28.06.2021

Střetnutí s hudbou z vinylu

Na rande s oblíbenými melodiemi z gramodesek se může vypravit kdokoli. V jeho vybavení by však nemělo chybět zařízení, které vinylové kotouče umí pořádně roztočit. Gramofon současnosti prošel vývojem, který zmodernizoval nejenom jeho nitro, ale především jeho vizuální profil. Styl a eleganci v podání značky Reloop netřeba zdůrazňovat, gramofony se svými přednostmi netají.

Kvalita zvuku je podmínkou

Přímo k věci jde vývojový tým německé společnosti Reloop, které velmi záleží na tom, aby vinylové desky nezapadly prachem. Profesionálové se nebáli využít všech svých odborných znalostí, proto světlo světa mohl spatřit nový Hi-Fi gramofon s přímým pohonem – Turn 5.

Křemenem řízený elegán

Tento model splňuje nejvyšší požadavky na zvuk zejména díky technické vyspělosti, je nejlepší ve své třídě. Výsledný efekt podporuje výkonný stejnosměrný motor a talíř s nízkou rezonancí. Přímý pohon je zárukou silného provozu při velmi konzistentní rotaci. Tlumící gumová základna na gramofonovém systému znamená snížení nežádoucí rezonance, přičemž doprovodný 5 mm gumový povlak také chrání před vibracemi. Výjimečné reprodukci zvuku tedy nestojí nic v cestě.

Provoz zařízení

Tři rychlosti pohonu lze vybírat díky komfortnímu ovládání - 33 1/3, 45 nebo 78 otáček za minutu. Pohledný TURN 5 může také přehrávat staré šelakové záznamy s odpovídajícím mono systémem, který však není součástí výrobku. K dispozici je velký knoflík s funkcí start, stop. Univerzální uzamykací mechanismus (SME) dovoluje snadno a okamžitě vyměnit hlavové složení. S dodávaným protizávažím lze využít celou řadu kazet. Na zadním panelu je situován pozlacený phono výstup (RCA) se samostatným uzemněním, aby byla co nejvíc omezena možnost rušení. Zapuštěná svorka pro všechna kabelová připojení má též co nejvíce chránit.

Vybavení

Reloop Turn 5 je určený náročné posluchačské klientele, které nabízí přesný chod s přímým pohonem, Quartz řízení, manuální nastavení rychlosti, vyvážené S-raménko s VTA regulací a přenoskou Ortofon 2M Red. K výbavě patří kvalitní motor řízený Quartz krystaly, doplněný robustním, litým diskem s gumovou základnou i povrchem. Staticky vyvážené raménko ve tvaru S disponuje hydraulikou, anti-skatingem a možností nastavení svislého sledovacího úhlu. Přímo v balení je headshell s přenoskou, jejíž eliptický hrot přispívá k citlivé a detailní zvukové reprodukci příslušného média. Na místě je komplexní precizní zpracování, robustní konstrukce z oceli, luxusní klavírní lak nebo disk se zlatým eloxováním. Luxusní vzhled je příslibem, že zvukově vytříbený gramofon ze sebe vydá to nejlepší, co mu jeho výrobce mohl dát do vínku.

Parametry a upřesnění

Zařízení je černého dezénu, má 2 RCA výstupy, k dispozici je disk, protiprachový obal s háčky, závaží, RCA kabel, napájecí kabel, gumová podložka, headshell, Ortofon 2M Red a manuál. Je 458 mm široké, 162 mm vysoké a do hloubky měří 368 mm. Dosahuje téměř 13 kg hmotnosti. Tónové rameno je dodáváno spolu s hydraulickým zdvihem a nastavením výšky ramene s aretací VTA, aby byl zajištěn optimální výkon kazety. Kazeta Ortofon 2M Red je již předem namontovaná na hlavovém krytu a je prvotřídní díky eliptickému řezu a fenomenální kvalitě zvuku.

Jak vše funguje

Vysoce kvalitní ovládací prvky a připojení jsou vítaným benefitem. Pro jednoduchou výměnu lze napájecí kabel a kabel RCA odpojit. Vizuálně elegantní nadčasový gramofon se harmonicky vznáší nad krycí deskou a zabodává svůj pohled na tu nejdůležitější věc – záznam.
Výrobce RELOOP
Rychlost 33 / 45 / 78 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Obsluha Manuální
Pohon Přímý
Raménko S-raménko s VTA regulací
Vybaven přenoskou
Přenoska Ortofon 2M Red
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem
Analogový výstup RCA (zabudovaný)
Barva Černá
Šířka (mm) 458
Výška (mm) 162
Hloubka (mm) 368
Hmotnost (kg) 12,8
Příslušenství Gramofon, disk, protiprachový kryt, závaží, RCA kabel, napájecí kabel, podložka, headshell, Ortofon 2M Red, manuál
Datum dostupnosti produktu 28. 6. 2021
Vaše hodnocení