Technics SL-1200GEG

SKU
5025232851522
Hodnocení:
100%
119 990 Kč
Do 5 dnů

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Gramofon s přímým náhonem

  • Robustní dvouvrstvá kontrukce šasí
  • Hliníkový talíř gramofonu (3,6 kg) - litý pod tlakem
  • Pozlacené raménko
  • Dvou-rotorový motor
  • Elektronické přepínání otáčet - 33 / 45 / 78 RPM
  • Akrylový kryt proti prachu je součástí balení
  • Hmotnost obdivuhodných 18 kg
  • Produkt Made in Malaysia (od roku 2021 vyráběn jen zde)

 

Gramofonový zázrak

Není možné jej porovnávat s jiným, natož pak původním modelem. Na odiv je stavěn originální design, korunovaný špičkovou výbavou. Možná je podobný pracovnímu nástroji pro DJ a možná je také extra třída. Příjemná tvář, základní velikost, tvar a podvozek – zúročují desítky let návrhů a marketingu, kdy si technický tým nemohl dovolit ignorovat všechny novinky a nejmodernější technologie.

 

V čem vyniká?

Bezprecedentní je systém přímého pohonu otočného talíře. Konvenční analogové gramofony bojují s degradací zvukové kvality, způsobené vibracemi v minutových otáčkách během otáčení. V modelu SL-1200G je využit inovativní motor s přímým pohonem, bez železného jádra. Konstrukční zpracování snižuje zatížení ložiska při zachování vysokého točivého momentu a zároveň snižuje minutové vibrace během otáčení. Takto je umožněna reprodukce teplého, podrobného zvuku, uloženého v analogových nahrávkách.

 

Precizní technologie řízení motoru

S aplikací technologie řízení motoru, vyvinuté pro zařízení Blu-ray a přepnutí režimu pohonu v závislosti na provozním stavu motoru lze dosáhnou vysokého počátečního točivého momentu a vysoké rychlosti. Otočná deska má třívrstvou konstrukci s pevně kombinovanou mosaznou a hliníkovou lištou. S odizolovaným kaučukem, který pokrývá celou zadní plochu, je eliminována zbytečná rezonance a tak je dosaženo vysoké tuhosti, včetně tlumení vibrací. Tak vzniká plynulá rotační stabilita a setrvačníková hmotnost, která překračuje standard SP-10MK2, standardní gramofon s přímým pohonem.

 

Specifika otočného talíře

Úprava vyvážení a rozložení hmotnosti otočného talíře je nerovnoměrná, při otáčení vznikají nadměrné nežádoucí vibrace a hluk, což způsobuje horší zvukovou kvalitu. Z toho důvodu je váha otočného talíře nastavena již v továrně, pomocí specializovaných, vysoce přesných zařízení. Převáděné gramofony jsou opatřeny označením "BALANCED", což značí provedené nastavení.

 

Specifika tónového raménka

Tónové rameno je z lehkého hořčíku. Proto má vysoký tlumící účinek a dosahuje tak požadované vysoké přesnosti, zároveň však i vysoké citlivosti. Technics zajišťuje vztah tradiční vodorovné rotační osy a osy vertikální rotace (obě se protínají v jednom centrálním bodě), stejně jako fungující vysoce přesná ložiska, využívající řezaného obložení.

 

Konstrukční danosti skříně

Na předchozí trojvrstvou konstrukci hliníkového tlakového lití, BMC a gumy u modelu SL-1200MK5 byla přidána další hrubá vrstva silná 10 mm z nerezového hliníku. Následná čtyřvrstvá konstrukce se vyznačuje velkou tuhostí s vysoce kvalitní povrchovou úpravou. Zajímavé jsou i pozlacené phono terminály a zemní svorky, které zabraňují zhoršené kvalitě zvuku a umožňují snadné připevnění či odpojení kabelů. Vedle toho i kovová stínící konstrukce, situovaná uvnitř pouzdra, snižuje účinky vnějšího šumu.

 

Technická upřesnění

Tento gramofon s přímým pohonem funguje s rychlostí 33,3/ 45/ 78 otáček za minutu. Talíř gramofonu je dán kombinovanou mosaznou a hliníkovou lištou o průměru 332 mm a hmotností přibližně 3,6 kg včetně gumové fólie. Rameno disponuje univerzálním statickým vyvážením s účinnou délkou 230 mm a 15 mm převisem. Rozsah nastavení výšky raménka je 0 - 6 mm, rozsah nastavení tlaku stylusu 0 - 4 g při přímém čtení. Zdrojem napájení je AC 120 V, 60 Hz a spotřeba energie činí 14 W, v pohotovostním režimu jen 0,2 W. Rozměry gramofonu jsou 453 x 173 x 372 mm, přičemž jeho hmotnost dosahuje 18 kg. Náleží k němu také četné příslušenství (např. sada šroubů pro kazetu, kabel PHONO, zemnící kabel PHONO, napájecí šňůra, sada šroubů pro otočný talíř, uživatelská příručka). V celé své kráse a funkčnosti jej mohou zákazníci vidět i slyšet v naší prodejně.

 

Obash gramofonu Technics SL-1200G

Výrobce Technics
Wow & flutter (%) 0,025
Rychlost 33 / 45 / 78 RPM
Přepínání rychlosti Manuální
Obsluha Manuální
Pohon Přímý
Vybaven přenoskou Ano
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem Ano
Analogový výstup RCA (odpojitelný)
Typ gramofonu Analogový
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 453
Výška (mm) 173
Hloubka (mm) 372
Hmotnost (kg) 18
Příslušenství Akrylový kryt, podložka, EP adaptér, PHONO kabel, měřidlo převisu, závaží, šroubky pro přenosku, head shell pro přenosku
Spolu to funguje
=
120 789,00 Kč
Spolu to funguje
Hodnocení:
100%
119 990 Kč
+
Hodnocení:
100%
2 590 Kč
=
122 580,00 Kč
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (2)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)