Technics SL-1210MK7

SKU
sl1210mk7
Hodnocení:
100%
Akční cena 24 390 Kč Běžná cena 24 490 Kč
Skladem
Spolu to funguje
Hodnocení:
100%
Akční cena 24 390 Kč Běžná cena 24 490 Kč
+
=
53 770,00 Kč
Spolu to funguje
Hodnocení:
100%
Akční cena 24 390 Kč Běžná cena 24 490 Kč
+
=
25 189,00 Kč
Spolu to funguje
Hodnocení:
100%
Akční cena 24 390 Kč Běžná cena 24 490 Kč
+
Hodnocení:
100%
2 590 Kč
=
26 980,00 Kč
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (2)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Gramofonový systém s přímým náhonem určeno pro DJ's

  • Bezjádrový motor s přímým náhonem pro dosažení stabilní rotace
  • Řada nových funkcí se dokáže přizpůsobit různým stylům přehrávání
  • Nastavení točivého momentu / rychlosti brzd
  • Funkce řízení výšek
  • Funkce přehrávání pozpátku
  • Vysoce citlivé raménko
  • Osvětlení jehly bílou LED diodou s vysokým jasem a dlouhou životností
  • Napájecí konektor / phono konektor
  • Skutečně pevná skříňka a vysoce tlumící izolátor

Novinka pro DJ

Na trhu s gramofony je v současné době poměrně velké množství modelů v různých cenových kategoriích. Například výrobce audio techniky Technics po více než 10 letech představuje profesionální model, určený výhradně pro DJs. Možná vypadá jako stará klasika, ale je modifikován v duchu požadavků současných náročných uživatelů.

 Skutečný model MK7

Gramofony s označením MK2 nebo MK5 jsou již překonány. Technics udělal opravdové změny, řada MK7 má se starší řadou MK5 nebo M5G některé znaky shodné a v některých se liší. Vizuálně nápadná je změna barevnosti, co se týče tlačítek, raménka, adaptéru, ale ve skutečnosti jde jen o kosmetické změny. Opravdové změny hlásí např. nastavitelné rozsahy, nastavitelný rozjezd a dojezd, funkce Reverse. Nově umí MK7 také otáčet talířem nejen rychlostmi 33 a 45, ale i rychlostí 78 RPM. Odnímatelné phono kabely, zemnící i napájecí, jsou již známy z předchozích modelů.

Nové funkce

Technics SL-1210MK7 je vybaven bezjádrovým motorem s přímým náhonem, vysokým výkonem, výjimečně stabilním otáčením, novou funkcí speciálně pro dýdžeje je funkce přehrávání pozpátku. Talíř se roztočí na druhou stranu, což výrazně rozšíří atraktivitu při živé produkci a oživí hraní. Pro aktivaci přehrávání pozpátku je třeba zapnout vypínač na hlavní jednotce, přičemž přenoska musí podporovat scratching. Motory s přímým náhonem otáčejí talířem přímo, aniž by bylo užito jakýchkoli převodových systémů. To přináší výhody, jako například vyšší výkon a přesné otáčení. Inovativní konstrukce nevyžaduje přílišnou údržbu a tak snižuje nutnost výměny součástek po dlouhodobém používání. Naopak zvyšuje životnost a spolehlivost systému. Tyto typy motorů trpěly ale někdy občasným kolísáním rychlosti otáček (cogging). U modelu SL-1210MK7 problém vyřešilo užití nového typu bezjádrového motoru s přímým náhonem. LED dioda osvětluje jehlu a umožňuje tak ovládání i v naprosté tmě.  Z osvědčených modelů legendární řady gramofonů zdědil přístroj nejen tradiční design, ale také bezproblémové ovládání, spolehlivost, odolnost.

Nejmodernější ovládací systém

Výrobce implantoval do modelu schopnost regulace točivého výkonu a nastavení brzdy, vybavil ho tak nejmodernějším systémem ovládání motoru, původem z Blu-ray přehrávačů značky Panasonic. Zajímavostí je, že systém využívá mikropočítač a tak zaručuje kvalitní výkon v běžných otáčkách. Počáteční točivý výkon a nastavení brzdy je možné individuálně upravit dle přání uživatele. Lepší a přesnější práce vysoce citlivého raménka přenosky taktéž podporuje vysoce kvalitní zvukový přenos, jelikož snímá signál z drážky desky s maximální přesností. Raménko Technics má tradiční prohnutý tvar pro zvýšení jeho stability. Je tvořeno lehkou, ale velmi pevnou hliníkovou trubičkou.

Dvouvrstvý talíř tlumí vibrace

Talíř sloužící pro pohyb gramodesek je vyroben ze dvou částí. První je odlehčená gumová vrstva a speciální materiál, který je kombinací ABS a skelných vláken, účinně tlumící vibrace druhé části - pevného hliníkového základu. Pevné šasi a anti-vibrační izolátor zajišťují kvalitní zvuk bez nežádoucích vibrací a zároveň i optimální frekvenční charakteristiku.

Další specifikace a upřesnění

Odpojení kabelů usnadňuje údržbu a rozšiřuje možnosti, veškeré kabely v základním balení mají pro vytvoření maximální kvality zvuku pozlacené konektory. Napájecí kabel i audio-kabel lze od gramofonu odpojit, což usnadňuje údržbu. Systém je řízen digitálně, lze tedy optimalizovat rychlost i v případě, kdy je potřeba odchýlit se od standardních hodnot.

Výrobce Technics
Wow & flutter (%) 0,025
Rychlost 33 / 45 / 78 RPM
Přepínání rychlosti Elektronické
Obsluha Manuální
Pohon Přímý
Vybaven přenoskou Ano
Náhradní jehla -
Vybaven předzesilovačem Ano
Analogový výstup RCA (odpojitelný)
Typ gramofonu Analogový
Barva Černá