Thorens TD 203 - Červená / Piano

SKU
4260270220911
Hodnocení:
100%
18 990 Kč
Skladem

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Poslouchat hudbu z gramofonu je in. Návrat k nedávno zapomenutým zařízením ovšem může být stylový. Obzvláště když se kolem objevují takové rarity, jako je model TD 203 z dílny švýcarské společnosti Thorens. Opravdu velký pokrok ve vývoji gramofonů znamená právě tento nový model s úplně novým typem raménka TP 82 s jednobodovým uchycením a kvalitní MM přenoskou TAS 257, obojí jsou originály z dílny Thorens.

Skutečný elegán

Manuálně ovládaný přístroj překvapuje neskutečně atraktivním zjevem, ať už je vybarven v černé, bílé nebo červené. Dokonalý povrch s klavírním leskem mu dodává punc exkluzivity, a nelze jednoznačně určit, ve které barevnosti je nejúchvatnější. Užitým materiálem je MDF, není však jediným kvalitním materiálem tohoto modelu. Ložisko je vyrobené z bronzu, otočný talíř je hliníkový, nechybí ani atypický, téměř neviditelný protiprachový kryt z průsvitného plastu. Celé antivibrační šasi je ve tvaru obdélníku. Design lze charakterizovat jako zbrusu nový a netypický, vizuální ohodnocení získává nejvyšší počet hvězd.

Charakteristické rysy

Jedním z klíčových momentů gramofonu je nový systém zavěšení DC motoru i nastavení, elektronicky řízené otáčky s možností přepínání (33 nebo 45 otáček za minutu). Systém pohonu je založen na řemínkovém chodu (plochý řemen), k dispozici je také anti-skatingové závaží. Zdrojem určeným k napájení je externí adaptér 12 v DC. Komplexní rozměry jsou dány 400 x 93 x 320 mm, počítáno bez krytu. Celý model váží 3,53 kg.

Specifické komponenty

Tonearm TP 82 je poprvé v této třídě jednosměrně otočnou konstrukcí, disponuje zařízením pro nastavení azimutu a přesahu. Trubicovité raménko je vyrobeno z válcovaného hliníku, předinstalována je TAS 257 cartridge. MM přenoska Thorens TAS 257 patří k základním typům MM přenosek. Její hrot je kónický, doporučená impedance činí 47 kOhm, výstupní napětí 3,5 mV. Separace kanálů je 20 dB na 1 kHz. Tyto přenosky mají svůj původ v Japonsku. Krycím užitým prvkem je designové transparentní praktické krytí.

Klíčové aspekty

Proč si vybrat právě trendy gramofon Thorens? Není zajímavý jen svou sytou, živou a uvolněnou prezentací a nadhledem, mnohem důležitějšími přednostmi jsou bezhlučnost, nízké napětí, nastavitelné napnutí řemene a také volitelná rychlost talíře. Vzhled je bezkonkurenční, tělo je sice subtilnější, to však nebrání propuknutí celkové elegance. Šasi je slušně provedené, působí křehce, oblé hrany nevrhají kolem sebe žádné nebezpečí.

Spolehlivost – známka nejvyšší kvality

Společností s bohatou historií je poměrně dost. Ale letitým vývojem a zkušenostmi se jen některé staly legendou. Thorens k nim však náleží, na scéně je totiž již od roku 1883, kdy vznikla jako rodinná firma ve Švýcarsku. V té době se společnost zabývala výrobou hracích skříněk. Později se specializovala na výrobu fonografů a gramofonů pro šelakové desky. V současné době funguje coby akciová společnost, vyzdvižená technologickými inovacemi a modifikacemi, s nimiž světlo světa spatřily ultra moderní gramofonové modely. Ve 20. století se výroba přesunula do Německa, kde sídlí, vyvíjí se a zlepšuje se až dodnes.  Ty nejrevolučnější produkty se mohou pyšnit dokonce oceněním EISA Award z roku 2010-2011. Audiofilové, a navíc ještě milovníci a obdivovatelé hudby z vinylu, jsou vlastně nadšenci, kteří slyší s láskou, jak napovídá překlad původních slov z latiny. Faktem je, že jejich cílem je high-fidelity zvuková reprodukce, která ale není možná bez high-end audio elektroniky.

Důležité informace:

 • Manuální gramofon
 • Elektronické přepínání rychlosti 33/45
 • Vestavěná přenoska Thorens TAS 257
 • Plexy kryt

Technické údaje:

 • Rychlost: 33, 45
 • Princip pohonu: řemenem
 • Manuální provoz
 • Elektronická přepínání otáček
 • Talíř: 300mm (ABS); 0,8 kg
 • Raménko: Thorens TP-82
 • Součástí příslušenství: kabel CINCH, plexy kryt, externí zdroj, mechanická váha, úhloměr
 • Rozměry (ŠxVxH): 400 x 92,6 x 320 mm
 • Hmotnost: 3,53 kg
Výrobce Thorens
Barva Červená / Piano
Šířka (mm) 400
Výška (mm) 92,6
Hloubka (mm) 320
Hmotnost (kg) 3,53
Spolu to funguje
=
19 789,00 Kč
Spolu to funguje
+
Hodnocení:
100%
2 590 Kč
=
21 580,00 Kč
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)