Wharfedale Diamond 12.0 - Black Oak

SKU
6972650924477
7 690 Kč
Skladem

Cena za pár

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

Ultra-kompaktní reprosoustava

  • Měniče středního / basového pásma využívající směs polypropylenu a slídy = materiál Klarity
  • 4" středobasový měnič
  • 1" výškový reproduktor s textilní kopulí se širokým rozptylem
  • Výhybka se vzduchovými cívkami pro nízké zkreslení
  • Inteligentní bodové ztužení tlumí nežádoucí vibrace ve skříni
  • Cena za párAudio pozdrav z Wharfedale

Na počátku byl Gilbert Briggs a jeho první reproduktor. Malé tržní městečko v údolí řeky „Wharfe“ (oblast známé dodnes jako „Wharfedale“) bylo u toho, když tento pán, po celém světě stále velmi obdivován a respektován pro svou průkopnickou práci v oblasti hi-fi reprodukce, počal cestu plnou úsilí o lepší kvalitu zvuku.

S láskou k živé hudbě

V reálném současném světě se ocitlo celkem šest nových reproduktorů Diamond 12 - tři páry stojanů, dva páry podlahových stojanů a středový reproduktor. Všechny avizují firemní filozofii, zaměřenou směrem k oblibě živé hudby – Diamonds napomáhají propagovat kombinaci tohoto celku jako systému prostorového zvuku. Co nejvíce výkonu uzavírají ve svém prostoru reproduktorové soustavy s označením Diamond 12.0.

Pro ideální zvuk v klasické cenové rovině

Společnost Wharfedale se při navrhování reproduktorů spojila se s Fink Audio Consulting, společností renomovaného návrháře reproduktorů a majitele společnosti. Cílem je vtěsnat co největší výkon do reproduktorů s klasickým rozpočtem. K hlavním výhodám patří použití Klarity, nově vyvinuté technologie kompozitního materiálu, který debutuje v této sérii. Fakticky nahrazuje kevlar, který byl použit i u předchozích generací série. Klarity kombinuje polypropylen a slídu, tak vytváří lehký, avšak vysoce tuhý kužel, s nízkým zabarvením a bleskovou odezvou, což jsou ideální vlastnosti pro přesnost a vzrušení zároveň. Ovladače tohoto typu kombinují nízké tlumení v okolí, s cílem podpořit kvalitu a dynamiku basů.

Konstrukční charakteristika

Vysokofrekvenční záběr reproduktorů zajišťují 25 mm tkaninové výškové reproduktory z polyesterového materiálu a hodlají tak podpořit otevřené, hladce prodloužené vysoké frekvence. Novinka v podobě Wharfedale Diamond disponuje také zadními porty, působícími směrem dolů. Intelligent Spot Bracing propaguje speciálně tvarované dřevěné výztuhy, které výrobce využil uvnitř každé skříňky, zadní stěny skříně jsou vyrobeny z různě silných dřevovláknitých desek. Zvláštní pozornost Wharfedale upírá k rezonančním vlastnostem každého prvku v konstrukci reproduktoru, a dokonce i k lepidlu.

Dvousměrný Diamond

Novou řadu zahajuje dvousměrný Diamond 12.0, který je vybaven výškovým reproduktorem pro otevřené, hladce rozšířené výšky, a 100 mm středobasovým ovladačem Klarity. Tento ultra kompaktní reproduktor nabízí totožné technologie jako jeho větší sourozenci, je určen pro hi-fi systémy malých rozměrů. Dokonce může existovat jako vysoce výkonný kompaktní satelitní reproduktor v systému domácího kina. Měniče s výkonnými basy převyšují malé rozměry reproduktorů.

Přednosti a vlastnosti

Přesný magnetický systém s hliníkovým kompenzačním prstencem účinně eliminuje důsledek variací indukčnosti při pohybu kmitací cívky. Tak je zabráněno zkreslení a intermodulaci, kterou produkuje motorový systém. Vysoce výkonná kmitací cívka je navinuta na výkonnou cívku z epoxidové skleněné vlákniny, která není u reproduktorů v této cenové kategorii obvyklá. V crossoverové síti se používá akustická topologie LKR 24 dB, zahrnující vzduchové cívky, které se obvykle nacházejí ve špičkových reproduktorech s minimálním zkreslením všech typů induktorů.

Specifika

Měřitelná akustická citlivost má 85 dB na 2,83 V/ 1 M, výkon činí 60 W, ve špičce je SPL 95 dB. Jmenovitá impedance dosahuje 8 Ohm kompatibilně, minimální impedance činí 4 Ohm. Frekvenční odezva se pohybuje v pásmu 70 – 20 000 Hz s tolerancí +/- 3 dB. Každý modul je vyroben o rozměrech 265 x 160 x 228 mm s čistou hmotností 5,1 kg na kus.

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2
Měniče Basový: 100mm Pokročilý PP kužel
Výškový: 25mm textilová kopule
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 70
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 2700
Impedance (Ω) Minimum: 4Ω
Nominal: 8Ω kompatibilní
Citlivost (dB) 87
Minimální vstupní výkon (W) 20
Maximální vstupní výkon (W) 60
Maximální výkon - SPL (dB) 95
Barva Černá
Šířka (mm) 160
Výška (mm) 256
Hloubka (mm) 200+28
Hmotnost (kg) 5.1 (kus)
Spolu to funguje, reproduktory a lepší repro kabel (nehodící délku odstraňte z výběru)
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)