Wharfedale Diamond 12.1 - Black Oak

SKU
6972650924521
Hodnocení:
100%
8 990 Kč
Skladem

Cena za pár

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

2 pásmová regálová reprosoustava

  • Měniče středního / basového pásma využívající směs polypropylenu a slídy
  • 5" měnič středního a basového pásma
  • 1" výškový měnič s textilní kopulí se širokým rozptylem
  • Výhybka se vzduchovými cívkami pro nízké zkreslení
  • Inteligentní bodové ztužení tlumí nežádoucí vibrace ve skříni
  • Cena za pár
Věrný zvuk za dobrou cenu

Reproduktorová technika Wharfedale v sérii Diamond přináší klasický vstupní bod pro hudební fanoušky, kteří touží po věrném zvuku za přijatelné ceny již od svého uvedení v roce 1982. Další iterace, série Diamond 12, vyzdvihuje tento princip ještě výše. Na celé řadě se podepsalo úspěšné partnerství společnosti s designérem reproduktorů Karl-Heinzem Finkem, který proslul tím, že z prvotřídních reproduktorů dokáže dostat opravdu špičkový zvuk. 

Nové standardy

Inovativní řada Diamond 12 začíná u 12.0 samostatných reproduktorů a přechází na dva další samostatné modely, 12.1, 12.2, a dva stojany na podlahu, 12.3 a 12.4. Model Diamond 12.1 je vynikajícím reproduktorem a zaslouží si pozornost veřejnosti pro svůj podrobný, ale pohodový charakter, hladký a plynulý středový rozsah, včetně kvalitního sestavení i finálních úprav.

Jak zaujmout audiofily?

Britský výrobce reprosoustav s dlouholetou historií má dobře našlápnuto – chopil se příležitosti, začal s čistým štítem a s tendencí vyrobit sofistikované soustavy. Výsledkem je reproduktorový model, ve kterém je hodně nového, včetně pohonných jednotek a konstrukce skříně. Je nutné podotknout, že originální Wharfedale Diamond byl představen již v roce 1982. Tehdy šlo vlastně o jediný produkt, nyní spíše o sortiment. Tento model měl takový úspěch, že odstartoval dynastii, která zůstává jádrem věhlasné značky dosud. Po téměř 40 letých snahách se stal model 12.1 jedním z těch, kteří se vyznačují nejpropracovanějším designem. K tomu všemu má v nabídce špičkový zvuk, odpovídající cenovému zhodnocení. 

Konstrukční charakter

Audio může být elegantní a kompaktní. Box 310 mm vysoký sice nebude dominovat žádné místnosti, ale zaručí zvukovou vyváženost. Kvalita sestavení je velmi dobrá, dominuje čistota povrchu. Skříň působí uklidňujícím dojmem. Inženýři použili panely různých tlouštěk MDF spojených dohromady, s cílem zajistit kontrolu rezonancí, k tomu přidali strategické ztužení. Výsledkem je pevná, dobře kontrolovaná skříň, osazená 130 mm středobasovým kónickým polypropylenovým Klarity kuželem, který je navržen tak, aby poskytoval ideální rovnováhu mezi tuhostí a tlumením. Ovladač je vyladěn zadním vypalovacím reflexním portem směřujícím dolů, jehož využívaly už i předchozí generace. Výškový reproduktor je vybaven 25 mm textilní kopulí, navrženou pro široký rozptyl, hladkou odezvu a silnou dynamiku. Ovladače jsou spojeny s pečlivě kalibrovaným crossoverem, typickým tím, že využívá dražších komponentů, než bývá obvyklé. Výrobce pracuje s mikrosystémy transparentně, aby co nejlépe aplikoval vyhrazené oddělené komponenty.

Všestrannost a tradice

Wharfedale DIAMOND 12.1 je tradiční stojanový (regálový) reproduktor, který oslavuje historii a výkonové hodnoty společnosti. Tento cenově dostupný hi-fi reproduktor nabízí to nejlepší z obou světů - kompaktní velikost s výkonem i obdivované detaily. Působivý výkon versus objemné množství detailů jsou uspořádány soudržně, hudebně. Přidává se dynamika ve větším měřítku a poskytuje více autority, i když cena a velikost je skromnější. Nízké frekvence přicházejí s jistotou a větší plností, než by se dalo čekat. Zvuková scéna je překvapující - dokonale funguje plynulá integrace mezi pohonnými jednotkami a způsob, jakým tyto reproduktory s jistotou přenášejí hlas. Diamanty znějí rafinovaně a bystře, dobře vyjadřují vášeň v hudbě.

Popis produktu

Tento dvoupásmový bass-reflexní systém pracuje s audio citlivostí 85 dB při (2,83 V / 1 M). Doporučený výkon zesilovače je 20 - 100 W. Nominální impedance dosahuje 8 Ohm kompatibilně, minimální impedance má 3,9 Ohm. Každý kabinet je vyroben o rozměrech 312 x 180 x 278 mm a váží 6,8 kg.


Ukázka:

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2
Měniče Basový: 130mm Klarity™ kompozit
Výškový: 25mm textilová kopule
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 65
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 2600
Impedance (Ω) Minimální: 4
Nominální: 8 kompatibilní
Citlivost (dB) 88
Minimální vstupní výkon (W) 20
Maximální vstupní výkon (W) 100
Maximální výkon - SPL (dB) 96
Barva Černá
Šířka (mm) 180
Výška (mm) 312
Hloubka (mm) 250+28
Hmotnost (kg) 6.8 (kus)
Spolu to funguje, Technics a reproduktory
+
Hodnocení:
100%
Akční cena 19 990 Kč Běžná cena 27 990 Kč
+
=
32 870,00 Kč
Spolu to funguje, reproduktory a lepší repro kabel (nehodící délku odstraňte z výběru)
5.0
100% of 100
Napsat recenzi
5
100 % (1)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)