DORUČOVÁNÍ OBJEDNÁVEK PROBÍHÁ BEZ OMEZENÍ A ZDARMA!!

Wharfedale Diamond 12.2 - Light Oak

SKU
wharfedale-122-light-oak
9 000 Kč
Do 5 dnů

Novinka! Cena je předběžná. Očekávaná dostupnost je v 3. týdnu listopadu.

Cena za pár

Novinka! Cena je předběžná. Očekávaná dostupnost je v 3. týdnu listopadu.


2 pásmová regálová reprosoustava

  • Měniče středního / basového pásma využívající směs polypropylenu a slídy
  • Dva 6,5" měniče středního a basového pásma
  • 1" výškový reproduktor s textilní kopulí se širokým rozptylem
  • Výhybka se vzduchovými cívkami pro nízké zkreslení
  • Inteligentní bodové ztužení tlumí nežádoucí vibrace ve skříni
  • Cena za pár
Malé, větší, největší

Skoro jako mističky medvídků v pohádce, jenom více kompaktnější, se zvětšeným objemem skříní a velikostí ovladače pro ještě větší účinnost jsou Wharfedale DIAMOND řady 12, která má o něco více z tradičního formátu reproduktorů standmount, tedy regálových. Výrobce v těchto nepříliš objemných reproduktorových soustavách ztělesňuje historii a výkonové hodnoty Wharfedale.

 

Hodí se všude, kde je budou mít rádi

Ideální reproduktorová soustava pro větší místnosti a výkonnější 2- kanálové hi-fi systémy nese označení Diamond12.2 a má patřičné vybavení v podobě vysoce výkonných ovladačů. Vyzařuje jasnost a vynikající zaměření.

Nový vzhled, nové technologie

Wharfedale je progresívní společnost s dobře osazeným inženýrským týmem v čele. Pro vybavení těchto soustav byly vybrány 150 mm ovladače Klarity, které mají za úkol obsáhnout rozšířené pevné basy, a skvělé 25 mm tkaninové polyesterové kupolové výškové reproduktory pro otevřené a plynule prodloužené vysoké frekvence. Originální materiál je vyrobený ze směsi polypropylenu a slídy, do vínku dostal pevnost ke snížení tlaku, lehkost s vysokou tuhostí, nízkým zabarvením a bleskovou odezvou.

Klarity

Tato technologie je dána nízko tlumícím prostorem, čímž je dosaženo jak nízkého zabarvení, tak i expresivní dynamiky. Výrobce využil mnoha různých tvarů kuželů a přidáním žeber k dalšímu upevnění, aby dosáhl očekávané odezvy, včetně ideální rovnováhy. Precizně nastavený magnetický systém s hliníkovým kompenzačním prstencem minimalizuje účinek veškeré indukčnosti při pohybu kmitací cívky, což kladně přispívá k nulovému zkreslení a intermodulaci, generované „motorovým systémem“. Vedle toho exceluje kmitací cívka, navinutá na vysoce výkonnou epoxidovou cívku (skleněná vlákna), která je u reproduktorů neobvyklá. Proto však poskytuje lepší manipulaci s výkonem než cívka z hliníku, je také mnohem stabilnější, než v této třídě užívaný typ Kapton.

Přednosti a schopnosti

Užitá kupole o průměru 25 mm je vyrobena z tkaného polyesterového materiálu a poskytuje otevřené, hladce rozšířené vysokofrekvenční pásmo. Systém magnetů a přední deska byly optimalizovány s cílem zajistit široký rozptyl a nekomprimované chování. Je vyváženo akustické zatížení a zlepšeno měření SPL (hladina akustického tlaku). Crossoverová síť využívá akustickou topologii LKR 24 dB, včetně vzduchové cívky typu, který se běžněji vyskytuje v high-end reproduktorech. Výrobce je zvolil proto, že produkují nejnižší zkreslení ze všech typově možných induktorů. Také byla upravena magnetická struktura středo-basového řidiče tak, aby došlo ke kompenzaci, tedy k rychlým a čistým basovým produkcím, bez zkreslení induktoru.

Konstrukční charakter

Zezadu je skříň s portem dimenzována tak, aby vnitřní objem fungoval v souladu se systémem pohonných jednotek a výsledkem byl kýžený audio výstup. Design je vystavěn v podobě vícevrstvého  „sendviče“, který dokáže tlumit identifikovatelné nechtěné zvuky a hluky. Profesionální tým změřil dokonce i rezonanční vlastnosti lepidla mezi vrstvami, aby tak přesně určil optimální kombinace. Intelligent Spot Bracing uvnitř skříně spojuje protilehlé stěny se speciální dřevěnou výztuhou, čímž je dosaženo optimálního snížení rezonancí skříně. 

Z technického zázemí

Dvoupásmový systém se dvěma řidiči pracuje ve frekvenčním rozsahu 50 – 20 000 Hz, s rozšířením basů na 43 Hz a dělícím kmitočtem 2 kHz. Každý reproduktor je 335 mm vysoký, 200 mm široký, 285 mm (+ 28 mm) hluboký a váží 8,2 kg. Zařízení dosahuje akustické citlivosti 88 dB, doporučeno je zesílení 20 – 120 W.

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2
Měniče Basový: 150mm PP kužel
Výškový: 25mm textilová kopule
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 50
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 2000
Impedance (Ω) Minimální: 4
Nominální: 8
Citlivost (dB) 88
Minimální vstupní výkon (W) 20
Maximální vstupní výkon (W) 120
Maximální výkon - SPL (dB) 96
Barva Světlé dřevo
Šířka (mm) 200
Výška (mm) 335
Hloubka (mm) 285+28
Hmotnost (kg) 8.2 (kus)
Vaše hodnocení