Wharfedale Diamond 12.3 - Black Oak

SKU
6972650924507
20 690 Kč
Skladem

Cena za pár

Potřebujete poradit? Zavolejte nám...

227 272 707

Zákaznické recenze

Vaše hodnocení

2.5 pásmové sloupové reproduktory

  • Měniče středního / basového pásma využívající směs polypropylenu a slídy
  • Dva 5" měniče středního a basového pásma
  • 1" výškový reproduktor s textilní kopulí se širokým rozptylem
  • Výhybka se vzduchovými cívkami pro nízké zkreslení
  • Inteligentní bodové ztužení tlumí nežádoucí vibrace ve skříni
  • Cena za párPod diamantovou záštitou

Mezi ani ne malé a ani ne velké reproduktorové soustavy se řadí střední kompaktnější sloupové reproduktory, které zaujmou vytříbeností a precizností. Výrobce vychází z filozofie společnosti a pečlivě zvažuje každou novou proměnu, s cílem vést ke stále lepším výsledkům. Wharfedale je matador, kterému se to daří, v sérii Diamond obzvlášť.

Lepší audio se stylovou vizáží

Wharfedale Diamond 12.3 se řadí ke sloupovým modelům, které si zachovávají přesnost a muzikálnost menších standmount modelů. Jejich vytříbená přítomnost a výkon jsou cenově dostupnou volbou pro působivý stereofonní hi-fi systém, s možností využití v přední části prostorového zvuku domácího kina.

Charakteristika

Systém je dán 2,5- pásmovou konfigurací ve spojení s vynikající technologií výhybek, tak umožňuje využití dvou větších ovladačů pro výkonné, ale kontrolované střední a basové frekvence. Menší, 25 mm výškové reproduktory to doplňují zpracováním prostorných vysokých frekvencí, které jsou plynule prodlouženy.

Série Diamond 12

V této modernizované sérii se představují cenově dostupné originální hi-fi reproduktory, které zachycují hudbu jako takovou, ať jde o rock, klasiku, jazz nebo elektronickou hudbu. Vynikají přesnou reprodukcí záznamu. Wharfedale vyrábí tyto modely ve spolupráci s předním návrhářem reproduktorů, Karl-Heinzem Finkem, s cílem vtisknout Diamond 12 moderní průmyslový design. Výrobce neváhá propagovat vynikající akustický design a inženýrství, protože to je faktor, na který uživatelská klientela slyší.

Technologie měničů

Jednou z prioritních změn v návrzích je aplikace nové technologie řídících ovladačů Klarity. Kužel měniče tohoto typu je vybaven nízko tlumícím prostorem, aby dosahoval nízkého zabarvení, expresivní dynamiky a ploché křivky odezvy. Nový materiál kuželu variuje polypropylen a slídu za účelem vyšší tuhosti, což umožňuje lehkému kuželu nízké zabarvení a extra rychlou odezvu.

Novinky ve výrobě

Wharfedale mění i jiné funkční faktory těchto nových komponentů. Výrobci jde hlavně o minimální zkreslení a intermodulaci, kterou způsobuje motorový systém. Kmitací cívka je navinuta na cívce z epoxidového (skleněného) vlákna, čímž poskytuje o hodně lepší manipulaci s výkonem. Je také mnohem pevnější, než cívky typu Kapton. Tweeter je stavěn tak, aby dosahoval s lehkostí jemu vlastní hladce prodloužených a otevřených výšek. Důležitou roli přitom hraje užitý tkaný polyesterový materiál s vysoce ztrátovým povrchem. Struktura magnetu posiluje lepší rozptyl a nekomprimovaný zvuk, poskytuje tedy nejlepší možný výkon. Plochá přední deska odhaluje co nejvíce kopuli, aby vyrovnala akustickou zátěž a zvýšila hladinu akustického tlaku. Další prioritou je topologie LKR 24 dB, kterou výrobce použil v crossoverové síti, aby docházelo k co nejmenšímu zkreslení. Vyšší odpor cívky ve srovnání s induktory z laminované oceli nebo feritového jádra vyvažuje magnetický systém středo-basového řidiče, jehož důsledkem jsou rychlé a čisté basy bez zkreslení induktoru.

Technická specifika

Inteligentní bodové ztužení je spojníkem rovnoběžných stěn se speciální dřevěnou výztuhou, protože tak lze dosáhnout optimálního snížení skříňových rezonancí. Tomu předchází počítačová simulace, mající za úkol standardní „obrazec osmičky“, který dokáže přenášet rezonanci mezi stěnami. Nechybí ani zadní kryt s portem. Rozměry skříně a zadního portu Diamond 12.3 byly záměrně zvoleny tak, aby vytvářely nejlepší vnitřní objem pro pohonné jednotky. Vícevrstvý sendvičový design snižuje zvukové vlastnosti skříně, a k tomu je třeba myslet i na rezonanční vlastnosti lepidla. Celý set pracuje s audio citlivostí 87,5 dB a doporučeným výkonem zesilovače 30 - 150 W.

Výrobce Wharfedale
Počet pásem 2,5
Měniče Basový:130mm PP kužel
Středobasový:130mm PP kužel
Výškový:25mm textilová kopule
Typ reproduktoru Zadní bass reflex
Bi-wire / bi-amp možnost
Frekvenční odezva od (Hz) 45
Frekvenční odezva do (Hz) 20000
Dělící frekvence (Hz) 2200
Impedance (Ω) Minimum: 5
Nominální:8
Citlivost (dB) 89
Minimální vstupní výkon (W) 30
Maximální vstupní výkon (W) 150
Barva Černá
Šířka (mm) 180
Výška (mm) 925+50
Hloubka (mm) 320+28
Hmotnost (kg) 19.5 (kus)
Spolu to funguje, Technics a reproduktory
+
Hodnocení:
100%
Akční cena 19 990 Kč Běžná cena 27 990 Kč
+
=
44 570,00 Kč
Spolu to funguje, reproduktory a lepší repro kabel (nehodící délku odstraňte z výběru)
0.0
0% of 100
Napsat recenzi
5
0 % (0)
4
0 % (0)
3
0 % (0)
2
0 % (0)
1
0 % (0)